Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Glazurnik - dobry fachowiec


Fozgas

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakieś stawki (widełki), dla metrów, dniówek, godzin?
Na forum jest pewnie wielu takich szczęśliwców, którzy remonty mają już za sobą. Jak przygotować się do tego „wydarzenia”?
Trzymać się ustaleń: metr, dniówka czy godzina?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem przed tym wyborem, ale jak jeden fachman s...ł mi kibelek, a lepszy był cały czas zajęty to postanowiłem, że sam zrobię łazienkę.

I myślę, że się udało!    :)

IMG_20200516_201436.jpg

IMG_20200528_181225.jpg

IMG_20200529_213542.jpg

IMG_20200604_190119.jpg

IMG_20201122_132109.jpg

IMG_20201122_132140.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @gilal
Ależ Ci zazdroszczę… Byłem tak blisko tej decyzji, nawet „maszynkę” do cięcia nabyłem (z tych lepszych). powierzchnia „klasyk”: przedpokój, łazienka, kuchnia… Dostałem jednak zakaz tykania płytek, więc pogrążam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Spytam z ciekawości, zaśmiecając nieco temat.
Te podtynkowe puszki elektryczne, umiejscowione za lustrem w części centralnej, do czego służą ?. 

Musiałem przenieść w kilka miejsc instalacje elektryczną, gniazgko z prawej i u dołu pod pralkę z lewej, a na środku rozdzielenie i pod lustro :)

2 godziny temu, Fozgas napisał:

Kolego @gilal
Ależ Ci zazdroszczę… Byłem tak blisko tej decyzji, nawet „maszynkę” do cięcia nabyłem (z tych lepszych). powierzchnia „klasyk”: przedpokój, łazienka, kuchnia… Dostałem jednak zakaz tykania płytek, więc pogrążam się :)

Nie poddawaj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gilal napisał:

Musiałem przenieść w kilka miejsc instalacje elektryczną, gniazgko z prawej i u dołu pod pralkę z lewej, a na środku rozdzielenie i pod lustro :)

Domyślałem się, że zmieniła się koncepcja.
@gilal przyznam Ci  dwa pozytywne punkty, pod warunkiem, że zamieścisz nowe zdjęcie z Twojej łazienki z zamontowanym gniazdkiem elektrycznym w obudowie bryzgoszczelnej IP-44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie sprawdzałem :) Kupiłem, mówiłem, że do łazienki i to już :) Tylko zlew mam tam :)

Raczej nie :) ale takie mi się podobały :)

IMG_20201122_211009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powyższe odhaczone :)
A zapytam tutaj, by nie rozpoczynać nowego tematu.
Postanowiłem obniżyć wysokość schodów (dla wygody). Może ktoś już takie przeróbki ma za sobą.
Na półpiętrze jest miejsce, by zrobić dodatkowy „stopień” i położyć płytki.
Jak natomiast poradzić sobie z samymi schodami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś na myśli pewnie obniżyć wysokość pojedynczego stopnia? Wygodnie chodzi się po schodach gdzie wysokość stopnia to 17,3-17,5 cm. A z czego są te schody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2h+s=60-65cm, h - wysokość stopnia, s - szerokość stopnia, to wzór na obliczenie wymiarów stopnia, nachylenie 30-35°. Tych wymiarów warto się trzymać, wtedy najwygodniej chodzi się po takich schodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 schodów -> półpiętro -> 8 schodów -> piętro
Szerokość schodka (podstawa): 25cm
Wysokość schodka: około 18cm (wymiary się różnią na poszczególnych stopniach) – jest to beton, wygląda na dość solidny, wolałbym uniknąć skuwania. Może są jakieś płyty (1cm), którymi udałoby się skorygować całość…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było solidnie bez kucia się nie obędzie, bo wysokość każdego stopnia trzeba skorygować o inna wartość. Tzn każdy kolejny trzeba skuć bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Położy się płytki na tym co jest, jeśli okazałoby się, że kucia nie unikniemy. W tym momencie przychodzi na myśl stwierdzenie (kiedyś zasłyszane), że przy obecnych technologiach i dostępie do materiału, korzystniej jest postawić nowy budynek aniżeli remontować... Z drugiej strony, gdy widzi się jakich cudów dokonują remontowcy to wypadałoby zastanowić się nad takimi twierdzeniami. Może to jest tak, że póki człowiek młody, ma też dość determinacji, by nawet ze starej stodoły zrobić ładną chatę. A gdy nie ma motywacji to nawet ładny dom zamienia się w „stodołę” :)
Jeszcze raz dziękuję…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak ktoś robi schody po nowemu to trzeba pamiętać że większość płytek to 33x33. Kiedyś na było 30x30. 

Ja do płytek też nie mam ręki i używam klipsów jak @gilal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.
Zaciekawiły mnie te „klipsy” (ze zdjęcia powyżej) i pytałem fachowca. Ponoś przydatna rzecz, ale wspomniał coś o odstępach między płytkami (fugi). Nie znam szczegółów, trzeba by najpierw zobaczyć kogoś przy robocie… Mimo wszystko cieszyłoby mnie samodzielne wykonanie tych schodków, może nawet z cokolikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili można już kupić klipsy kalibrowane więc krzyżyków nie potrzeba.

Schowek016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie stosowałem 1mm. Zależało mi aby była mała fuga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kanał, gościu fajnie tłumaczy, ma kilka filmików o schodach, tu jeden z nich;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fozgas napisał:

Zaciekawiły mnie te „klipsy”

Wpisz sobie "klipsy do poziomowanie płytek". Ja używam Atlasa ale jest większy wybór. 

Tutaj masz pokazane jak to wygląda:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ryni napisał:

W tej chwili można już kupić klipsy kalibrowane...

 

3 godziny temu, gilal napisał:

Ja u siebie stosowałem 1mm. Zależało mi aby była mała fuga

O to chyba chodziło fachmanowi, na to zwracał uwagę.
Wielkie dzięki za filmiki instruktażowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.