Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dużo odpaleń Kotlospaw Slimko


zbyster87

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Masz tą opcję za połowę ceny którą pokazał @besix albo oryginał. Oryginał daje Ci możliwość również pełnej ingerencji w sterownik kotła i w razie W, serwis może tam pogrzebać, Twój wybór.

 

Ta opcja co pokazał Besix jest świetna również do włoskich kotłów gdzie moduł internetowy kosztuje dużo, a oprócz włącz/wyłącz i temperatury nie daje nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Włączyłem jeszcze dodatkowo teraz pomieszczednie 100mk2, do ogrzania, same grzejniki, i kocioł pracował ze 3 godziny i nie mógł dogrzać się do temperatury zadanej 80stopni-w trybie FuzzyLogic(oscylował w granicach 45stopni).  Zmieniłem na tryb standarodowy i temperatura zaczęła rosnąć. Dlaczego tak się dzieje?

(kocioł wy odkurzałem bo myślałem że coś się zapchało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano pewnie dla tego że w trybie fl masz moc maksymalną 60 % a w standard 100 % czyli 20kw , ustaw moce w fl w zakresie moc minimalna 0% moc maksymalna 100% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bez , zerknij do wątku o palnikach kipi ostatnio była mowa o nich ,szedł bym śladem kolegi @robin60 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zbyster87 na swoim przykładzie odradzam montaż bufora bo to będzie bardo duży koszt a kozysci nie będą wymierne.

Mam delta ekopell 15 kw z buforem 500l dom z poddaszem użytkowym120m2 . Garaż w bryle 30m , dobrze zaizolowany porotherm 30cm +20 cm styro  pod dachem termex celuloza ok 27 cm na dole grzejniki i podłogowa na górze prawie same grzejniki.

Na kotle ma ustawiona 73 st

góra bufor 67

Dół bufor 63 

Jak temperatura na g. Buf. Spadnie do 64 to kocioł się załącza ma temperaturę ok 58-60 st, dół bufora ma w tym momencie ok 55 kocioł laduje bufor aż dół bufora osiągnie 63 st.

Takie rozładowywanie bufora trwa ok 2.5-3 godz. Zaś nagrzewanie do  tych 63.st trwa niecałe 2 godz . Ilość odpaleń  ok 8-9na dobę .

Ustawienie bufora tak żeby  bardziej się rozladowal powodowało że kocioł też był bardziej wychlodzony i zarazem dłużej nabijał bufor spalanie dobowe wzrastało. Teraz mamy grudzień 2020 spalanie  jest na poziomie on 16 kg. 

Nie mam regulatora pokojowego jeszcze, a zawór 4d jest bez siłownika podaje on na dom ok 42 st w październiku wystarczyło on 38. W domu jest ok 23-24st. 

na przełomie listopada grudnia zamontowałem głowice elektroniczne na kaloryfery , rużnicy w spalaniu żadnej ale komfort większy. Myślę że to zadziala jak będzie przedwiośnie.

Moim priorytetem jest żeby kocioł miał cały czas wysoka temp. ma wtedy najdłuższa żywotność chodzi o korozję  , na drugim miejscu jest spalanie.

W twoim przypadku żebśy odczuł bufor w użytkowaniu to musialbys taki min 1500l.  Naczynie przeponowe ok 200 l no i przeróbka instalacji.

Myślę że jak będziesz ogrzewał caly metraż to będzie lepiej pracowało. Wtedy zobaczysz czego potrzeba w i stalacji.

 

 

Zbyster87 na swoim przykładzie odradzam montaż bufora bo to będzie bardo duży koszt a kozysci nie będą wymierne.

Mam delta ekopell 15 kw z buforem 500l dom z poddaszem użytkowym120m2 . Garaż w bryle 30m , dobrze zaizolowany porotherm 30cm +20 cm styro  pod dachem termex celuloza ok 27 cm na dole grzejniki i podłogowa na górze prawie same grzejniki.

Na kotle ma ustawiona 73 st

góra bufor 67

Dół bufor 63 

Jak temperatura na g. Buf. Spadnie do 64 to kocioł się załącza ma temperaturę ok 58-60 st, dół bufora ma w tym momencie ok 55 kocioł laduje bufor aż dół bufora osiągnie 63 st.

Takie rozładowywanie bufora trwa ok 2.5-3 godz. Zaś nagrzewanie do  tych 63.st trwa niecałe 2 godz . Ilość odpaleń  ok 8-9na dobę .

Ustawienie bufora tak żeby  bardziej się rozladowal powodowało że kocioł też był bardziej wychlodzony i zarazem dłużej nabijał bufor spalanie dobowe wzrastało. Teraz mamy grudzień 2020 spalanie  jest na poziomie on 16 kg. 

Nie mam regulatora pokojowego jeszcze, a zawór 4d jest bez siłownika podaje on na dom ok 42 st w październiku wystarczyło on 38. W domu jest ok 23-24st. 

na przełomie listopada grudnia zamontowałem głowice elektroniczne na kaloryfery , rużnicy w spalaniu żadnej ale komfort większy. Myślę że to zadziala jak będzie przedwiośnie.

Moim priorytetem jest żeby kocioł miał cały czas wysoka temp. ma wtedy najdłuższa żywotność chodzi o korozję  , na drugim miejscu jest spalanie.

W twoim przypadku żebśy odczuł bufor w użytkowaniu to musialbys taki min 1500l.  Naczynie przeponowe ok 200 l no i przeróbka instalacji.

Myślę że jak będziesz ogrzewał caly metraż to będzie lepiej pracowało. Wtedy zobaczysz czego potrzeba w i stalacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubutek098 napisał:

Na kotle ma ustawiona 73 st

góra bufor 67

Dół bufor 63 

Jak temperatura na g. Buf. Spadnie do 64 to kocioł się załącza ma temperaturę ok 58-60 st, dół bufora ma w tym momencie ok 55 kocioł laduje bufor aż dół bufora osiągnie 63 st.

ten opis ma się nijak do rzeczywistości, to co zostało napisane w cytacie, jest fałszem. Kolega chyba nie ma pojęcia jak działa bufor i jego ładowanie.

Jeżeli dół bufora jest ustawiony na 63stopnie to bufor będzie ładowany do takiej temperatury na dole.

Jeżeli góra bufora jest ustawiona na 67st to kocioł zawsze sie odpali jak temperatura spadnie do 66,9999999st C

 

Jesli tak jest ustawione w sterowniku to jest to ustawienie fatalne i kocioł głupieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonzo 19 

Ładowanie bufora zaczyna się jak gora bufora spadnie do 65 a doł bufora ma w tym momencie ok 55-56st.kiedy na dole bufora przekroczy 63 to ładowanie się wyłącza na górze bufora jest w tym momencie ok 68-69.p

Podniesienie  temp bufora spowoduje że muszę podnieść temp na kotle żeby efektywnie nagrzewał to różnica między kotłem a dołem bufora musi być przynajmniej 10 st. A to staje się nie efektywne. Pomimo większej temp bufora spalanie dobowe rosło. Nawet jak zwiększalem dawkę peletu żeby szybciej osiagał zadaną temp. Potem wchodził w modulację to i tak spalanie było większe. Pokój co wydaje mi się że to są najbardziej efektywne ustawieni.

Jeżeli ktoś widzi to inaczej proszę pisać jakieś konkretne propozycje .

Najbardziej zależy mi na tym żeby kocioł był cały czas Dogżany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jak bufor sie naładuje i wyłaczy pompa co (ładująca bufor) to temperatura pieca spada wolniej niż bufora. Mi bufor ładuje sie 3 razy na dobe. Po skończeniu palenia temp pieca z zadanej 60 wzrasta do ok 65/68° i powoli opada. Jak rozladuje sie bufor to temp pieca jest w granicy 58/60°.
Grzeje bufor 800l do 55 dol a gora wlącza piec jak spadnie do 32 (grzeje tylko podłogą).

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam coś nie tak z ustawieniami i czegoś nie wiem co proponujecie Sambor jakie ustawienia zasugerował byś w moim przypadku. Moja styczność z kotłem peletowym zaczęła się dwa lata temu.przed zakupem bufora  też myślałem że ładowanie bufora trzy razy na dobę wystarczy.

I tak się zastanawiam jakie wy macie spalanie przy jakich ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kubutek098 napisał:

Moja styczność z kotłem peletowym zaczęła się dwa lata temu.przed zakupem bufora  też myślałem że ładowanie bufora trzy razy na dobę wystarczy.

u mnie wystarcza. Bufor 500l, ogrzewane ok 200m2, bojler 200l, 4osoby w porywach 5, 23-24 stopnie w pomieszczeniach, w jednym 25 a w łazienkach ok 26-27.

obraz.png.cb818464b81ce4a1e92e2b0e1f889eb5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie 3,5 a jakby nie było cwu to niecałe 3

kocioł w stopce

na kotle jak zaczynam ładować to t zależy, raz 50 raz 40 a raz jeszcze mniejsza temperaturę, zależy jak długi postój był

Zadana na kotle to dół bufora + 14st. Nigdy do niej nie dochodzi bo nie ma prawa. gdyby dochodził, to znaczy, że mam skopaną instalację

Nie mam docelowej górnej, bo mnie nie interesuje, natomiast mam ustawione 49st do jakiej bufor ma się rozładować i kocioł ma zacząć grzać. Mozna powiedzieć że to temp góry bufora. A dolna to 65st

mam ok 30% podłogówki

obraz.png.d695e8424cfb7719177f41bdb9b3a7c1.png

obraz.png.4568891cc03b4eacec2de27007a44f1d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysterowanie trzech pomp to najmniejszy problem, ale jak chcesz wtedy sterować kotłem ? Lepiej już trzy regulatory pokojowe + moduł który zbierze od nich sygnały + trzy pompy i wyjście na sterowanie kotłem.

Działanie - Termostat pok 1 daje sygnał do grzania moduł uruchamia pompę 1 i daje sygnał do kotła 

Termostat pok 1 ,2 dają sygnał moduł uruchamia dwie pompy i daje sygnał do kotła , dogrzany reg 1 wyłącza pompę 1 ale nie stopuje kotła.

Robiłem takie moduły dla kolegi z forum gdzie jeden kocioł ogrzewa bliźniaka i nie zawsze w obu częściach jest potrzeba grzania

Edytowane przez besix
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.