Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eko Plus 25 kw - nisko żar w palenisku plus spieki


zigizigizi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przez pierwsze dwie zimy (2013 i 2014) próbowałem walczyć z tym, że w OEP nie paliło się na środku tylko po stronie podajnika (dmuchawy), a w z drugiej strony czasami przysypywał się węgiel. W sumie nie tylko ja, większość jak użytkowników OEP. Pomagało położenie szamotki na palniku po stronie której ten opał się przesypywał. W sumie to nie ma się co dziwić jak otwory nadmuchowe są jednakowe na całej długości palnika. Niektórzy zaklejali część otworów od strony dmuchawy i podobno pomagało to. Ja się w to nie bawiłem. W końcu to olałem i paliłem tak wiele lat. Raz z szamotką, raz bez.

W tym roku w marcu palnik wyzionął ducha. Wymieniłem na Batory-10 i wreszcie się pali jak trzeba.

Aha jak z demontowałem stary palnik, to porobiły się wżery i co niektóre otwory nadmuchowe były powiększone oraz pojawiły się nowe. Może tu też jest podobny problem.

Edytowane przez Sławek007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem umowę na dotację na kocioł i wiosną/latem 2021 będę wymieniał OEP25. Na razie właśnie SV200n najbardziej mi przypadła do gustu. Waham się pomiędzy chwalony przez wszystkich SKAM PV-13, a Technix-em 15kW z podwójnym podajnikiem (pelet/groch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze do tego Pv-13 tez można wsadzić duo ale o to pytaj się Pieklorza tylko pytanie jak to działa na palecie w dłuższej perspektywie , większość palników pelletowych ma czyszczenie , chyba ze tu czyszczenie jest za pomocą dmuchawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na dotację potrzebuję też certyfikatu Ekodesign  i tabliczek znamionowych na te paliwa. Technix 15PEL ma chyba atesty na obydwa paliwa. SKAM-PV 13 tylko na ekogroszek. Za to SKAM-PV jest ze sterownikiem SKZP-02 (tylko ekogroszek), a Technix z Argosem. Chyba jako jedyny obecnie działa z dwoma rodzajami paliw. Zobaczę co się przez zimę wydarzy. Może jeszcze jakiś dwupaliwowy sterownik się pojawi, a może zostanę przy SKAM-PV 13.

Pewnie bliżej wiosny zagadam do Pieklorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.