Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eko Plus 25 kw - nisko żar w palenisku plus spieki


zigizigizi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przez pierwsze dwie zimy (2013 i 2014) próbowałem walczyć z tym, że w OEP nie paliło się na środku tylko po stronie podajnika (dmuchawy), a w z drugiej strony czasami przysypywał się węgiel. W sumie nie tylko ja, większość jak użytkowników OEP. Pomagało położenie szamotki na palniku po stronie której ten opał się przesypywał. W sumie to nie ma się co dziwić jak otwory nadmuchowe są jednakowe na całej długości palnika. Niektórzy zaklejali część otworów od strony dmuchawy i podobno pomagało to. Ja się w to nie bawiłem. W końcu to olałem i paliłem tak wiele lat. Raz z szamotką, raz bez.

W tym roku w marcu palnik wyzionął ducha. Wymieniłem na Batory-10 i wreszcie się pali jak trzeba.

Aha jak z demontowałem stary palnik, to porobiły się wżery i co niektóre otwory nadmuchowe były powiększone oraz pojawiły się nowe. Może tu też jest podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem umowę na dotację na kocioł i wiosną/latem 2021 będę wymieniał OEP25. Na razie właśnie SV200n najbardziej mi przypadła do gustu. Waham się pomiędzy chwalony przez wszystkich SKAM PV-13, a Technix-em 15kW z podwójnym podajnikiem (pelet/groch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze do tego Pv-13 tez można wsadzić duo ale o to pytaj się Pieklorza tylko pytanie jak to działa na palecie w dłuższej perspektywie , większość palników pelletowych ma czyszczenie , chyba ze tu czyszczenie jest za pomocą dmuchawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na dotację potrzebuję też certyfikatu Ekodesign  i tabliczek znamionowych na te paliwa. Technix 15PEL ma chyba atesty na obydwa paliwa. SKAM-PV 13 tylko na ekogroszek. Za to SKAM-PV jest ze sterownikiem SKZP-02 (tylko ekogroszek), a Technix z Argosem. Chyba jako jedyny obecnie działa z dwoma rodzajami paliw. Zobaczę co się przez zimę wydarzy. Może jeszcze jakiś dwupaliwowy sterownik się pojawi, a może zostanę przy SKAM-PV 13.

Pewnie bliżej wiosny zagadam do Pieklorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.