Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik One Basic 8 kw przegrzanie palnika


arita

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kolega nie ma neta to jak pojawi się alarm to trzeba zasuwać do kotłowni i rzucić okiem na palnik co na nim się znajduje, czy kupa żaru czy też palnik wygaszony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie piszczy Ci w kotłowni ,nie słyszysz? Ja mam ecoster w pokoju jak by był jakikolwiek alarm to nawet jak śpię to bym się obudził , choć to irytujące to jednak potrzebne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,jak często Ci się to zdarza ? Takie alarmy są albo po wygaszeniu kotła ( za krótki czas chlodzenia palnika lub nisko ustawiona temperatura załączania tego alarmu ) albo w czasie pracy palnika gdy jest za dużo paliwa i niespalony pellet nie jest usuwany w wystarczającym stopniu z paleniska co powoduje że nadmuch zaczyna dmuchać w kierunku podajnika , to tak jak byś przytkał blachą wylot z palnika , albo napowietrzanie przytkane ( dziurki w palniku) u Heiztechnik to doś częsta przypadłość widocznie taki urok tych palników ,być może zbyt małe odizolowanie czujnika podajnika lub za słaby przepływ ,chłodzenie podajnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że przegrzewanie jest przy wygaszaniu w dni wczorajszym wieczorem jak byłem w kotłowni piec miał 82 stopnie, więc chyba czasem dochodzi do bardzo dużej temp przy wygaszaniu.

A dzieje mi się tak co około dwa dni.

Zmniejszyć podawanie paliwa? 

Czy muszę przysłaniać wentylator? Czym go przysłonić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec czy podajnik miał 82 st ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz zadaną temperaturę kotła , kocioł wygasza się od zadanej kotła ,czy termostatu pokojowego? trochu za wysoko przebija .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz coś zmienić w modulacji , żeby palnik wcześniej zwalniał z mocą , ja Ci do końca nie powiem co bo nie znam twojego sterowania mam co innego . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł ma optymalizację procesu spalania. Nie wiem w jaki sposób działa tu algorytm, czy kocioł dochodzi do zadanej i się wygasza (mała pojemność wodna i dobra modulacja więc wątpię, było by bez sensu) czy działa na zasadzie Włochów, czyli dobija do pewnej granicy i zwalnia modulując do najniższej mocy aż do momentu kiedy grzanie przestanie być potrzebne. Jeśli to drugie, to nie powinien przebijać, tylko wejść na te 2KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejesz tylko na c.o. czy też c.w.u?

W niektórych kotlach po osiągnięciu zadanej temperatury nadmiar przy wygaszaniu przekazywany jest na c.w.u aby zapobiec przegrzaniu. Jeśli instalacja grzejnikowa z termostatami to naturalne. Mała pojemność wodna kotla i duża bezwładność robi swoje.

Edytowane przez kocyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak działa twój kocioł, czy jak przypadek numer 1 czy 2 jak pisałem wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skrzywdzili kocioł. W takim razie po co modulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł musi mieć gdzie oddać nadmiar ciepła po wygaszeniu. Jeśli wszystkie termostaty się przymkną to bezwładność spowoduje przegrzanie. Przy małym zapotrzebowaniu na ciepło musi być jakiś odbiór po wygaszeniu np. któryś z termostatów musi być ustawiony na wyższą temperaturę aby grzejnik zniwelowal  nadmiar. Nie napisałeś czy grzejesz też c.w.u.. Nie znam ht one ale może jest opcja przekazać nadmiar np na boiler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.