Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szczelność skrzynek rozprężnych


Łukasz85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy skrzynki rozprężne powinny być szczelne?

Chcę zrobić wentylację mechaniczną w domu, w którym już mieszkam. Instalacja ma być na rozdzielaczach, kanałach podobnych do pe-flex i skrzynkach rozprężnych przy anemostatach.

Wczoraj przyjechały do mnie właśnie skrzynki rozprężne metalowe. Sprzedawca zachwalał swoją złączkę, która daje w 100% szczelne połączenie przewodu ze skrzynką, dlatego myślałem, że skrzynka też będzie szczelna.

Ale okazało się, że to tylko blacha połączona nitami - w niektórych miejscach są prześwity.

Zapytałem sprzedawcę i odpowiedział, że "delikatne prześwity nie są wadą wyrobu i zapewniają wymaganą normą, szczelność dla instalacji wentylacji mechanicznej. Kluczowym elementem w instalacji jest połączenie przewód skrzynka".

Czy to jest normalne?

Czy spotkaliście się ze skrzynkami, które są jakoś uszczelnione (jakąś masą)? Czy wszystkie skrzynki rozprężne i rozdzielcze mają małe prześwity na łączeniach blach?

Mogę zwrócić bez problemu te skrzynki, ale jeśli wszystkie są tak robione, to zwrot nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uszczelniłem wszystkie dodatkowo klejem na gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - przynajmniej wiem, że nie tylko ja zwróciłem na to uwagę.

Pytałem kilku innych producentów i wszyscy twierdzą, że to jest normalne i że wszędzie są takie skrzynki montowane i nic się nie dzieje (bo nikt im się nie skarżył).

Tak czy inaczej, ja swoje skrzynki zakleiłem dodatkowo taśmą aluminiową zbrojoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dorabianie skrzynki i rzemieślnik od razu potraktował je masą uszczelniająco klejącą. 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.