Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja CO i CWU bez zaworu 4d do oceny


czarek99

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Darekgra napisał:
41 minut temu, hajtaler428 napisał:

tylko przez nie. Masz obrazek. Jak teraz nie zrozumiesz to już nie wiem. W jednej opcji pompa zasysa przez przyłącze C a w drugiej tłoczy do przyłącza C(pompa zawsze od strony przyłącza C). Prościej nie umiem.

 

2 godziny temu, hajtaler428 napisał:

Przy zaworze mieszającym pompa musi być po stronie przyłącza C - albo w nie tłoczyć albo przez nie zaciągać.

Piszesz o mieszaniu a potem wstawiasz rycinę z rozdzieleniem.

Czepiłeś się skrótu myślowego - nie napisałem zawór montowany w funkcji mieszania/rozdzielenia. Zresztą w innym poście można się było doczytać tego doszukać

1 godzinę temu, hajtaler428 napisał:

Obojętnie w jakiej opcji (mieszanie/rozdzielenie) zamontujemy zawór pompa musi być od strony przyłącza które nie jest w zakresie ruchu zwieradła. Mowa o zaworze typu Afriso ARM/Esbe VRG

ale wolałeś się przyczepić akurat do tego fragmentu

 

23 minuty temu, Darekgra napisał:

czy Ty wiesz ze lustro w zaworze 3D można obracać pomiędzy A-B i B-C dowolnie i ustawia się je zależnie od potrzeby a nie obraca całym zaworem?

Wiem ale co to zmienia w postrzeganiu tego schematu(z poprzedniego mojego posta)? Jak jestem na etapie montażu i mam zawór w ręku to co łatwiej? Rozkręcać i obracać wnętrzem czy zamontować tak jak powinno być(obrócić cały fizycznie)? Dlatego napisałem wcześniej 

 

1 godzinę temu, hajtaler428 napisał:

pompa musi być od strony przyłącza które nie jest w zakresie ruchu zwieradła

 

23 minuty temu, Darekgra napisał:

Przy zaworach termostatycznych ATM pompa jest montowana  tylko i wyłącznie za zaworem tak aby czynnik był ssany z zaworu.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hajtaler428 napisał:

rozkręcać i obracać wnętrzem czy zamontować tak jak powinno być(obrócić cały fizycznie)?

Przecież to tylko zdjęcie kapselka i obrócenie trzpieniem zaworu.

 

Na forum lepiej skrótów myślowych nie używać bo później czytają to inni i nie wiedzą o czym myślałeś w chwili pisania, to nie poezja. :)

 

5 minut temu, hajtaler428 napisał:
1 godzinę temu, hajtaler428 napisał:

pompa musi być od strony przyłącza które nie jest w zakresie ruchu zwieradła

 

27 minut temu, Darekgra napisał:

Przy zaworach termostatycznych ATM pompa jest montowana  tylko i wyłącznie za zaworem tak aby czynnik był ssany z zaworu.

:)

Nie wiem o co Ci chodzi, napisałem dla jasności bo ATM nie mają lustra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.