Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hybrydowa pompa ciepła


Buzun

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! 

 

3 lata temu wprowadziłem się do domu. Z racji iż na tamtym etapie fundusze były znaczenie ograniczone, na potrzeby ogrzewania zakupiłem używany piec Buderus Logano G115. Sam piec daje radę grzejąc podłogę, kaloryfery i ciepłą wodę użytkową. Przez te trzy lata sytuacja zmieniła się o tyle, że pod płot podciągnięto mi gaz. Zacząłem się więc zastanawiać, czy nie wymienić mojego Buderusa, na jakiś układ hybrydowy, czyli pompę ciepła powietrze-woda współpracującą z kotłem gazowym. Pierwszą pompą tego typu jaką znalazłem był Daikin, choć zdaje się, że producentów tego typu rozwiązania jest więcej. 

 

Czy ktoś z Was mógłby się wypowiedzieć, czy takie rozwiązanie ma w ogóle sens? A jeśli tak, to którzy producenci lub które produkty, gwarantują niezawodność i dobry stosunek ceny do jakości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 14:14, maniek83 napisał:

Kwestia co chcesz uzyskać wydając pieniądze.

Chciałbym uzyskać obniżenie kosztów użytkowania. 

A na jakie inne faktory warto jeszcze zwrócić uwagę? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dlaczego chcesz kupić dwa źródła ciepła na raz w dodatku trzeba pewnie kotłownie dostosować do współistnienia tych źródeł.

To brzmi tak: mam malucha więc dokupie jeszcze Merca, Audi i rozbuduje dla nich garaż -  będzie taniej niż sam maluch. Jakoś nie łapię idei albo faktora jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 18:07, maniek83 napisał:

A więc dlaczego chcesz kupić dwa źródła ciepła na raz w dodatku trzeba pewnie kotłownie dostosować do współistnienia tych źródeł.

To brzmi tak: mam malucha więc dokupie jeszcze Merca, Audi i rozbuduje dla nich garaż -  będzie taniej niż sam maluch. Jakoś nie łapię idei albo faktora jak kto woli.

Zarejestrowałem się na tym forum, bo myślałem, że tutaj pozyskam wiedzę od fachowców. Zamiast tego spotkałem Ciebie kolego Maniek. Cóż za niefart. Ale i tak, życzę Ci udanego weekendu. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej fachowców nie znajdziesz,szybciej fanatyków różnych rozwiązań.Nie wiem czy pomogę Ci w czymkolwiek,ale osobiście bałbym się opierać na niby dwóch różnych źródłach zasilania/paliwa,ale wszystko na jednym agregacie,który jak padnie to przestaje grzać.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.