Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja hybrydowa


Komin444

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w sprawie hybrydowej instalacji kominka z płaszczem i kotła gazowego. Gazowa działa bez zarzutu, lecz jeśli chodzi o kominek to jak bym nie palił , nie ustawił pomp to pompy włączają się chwilę podziałają i wyłączają się. Kominek znów siey nagrzewa i tak w kółko. Dwa poziomy grzania, 17 grzejników oraz ściana grzewcza o powierzchni ok 20 metrów kwadratowych.

Kominek Amelia 24 Kw, powierzchnia do ogrzania 250 metrów.

Instalator był zamienił strony w wymienniku, zamienił strony z lewej na prawą wyjścia zasilania z plaszcza i pomysły się skończyły.

Jeśli ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać bardzo proszę o pomoc. Będę ogromnie wdzięczny.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymiennikiem pompa dostarczająca wodę z plaszcza.

Wymiennik strona lewa góra to wejście wody z plaszcza, lewa dół powrót do plaszcza.

Prawa góra wyjście na grzejniki i ścianę grzewczą a prawy dół to powrót z grzejników.

Za wymiennikiem pompa dostarczająca wodę z wymiennika do grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik jest ok, sprawdzony u producenta.

Co zmieni pompa na powrocie?

Pcha wodę na wymiennik, tylko z zasilania.

Jaka jest różnica?

Jeśli masz jakieś pojęcie to napisz proszę, bo ja zaczynam żałować decyzji o kominku  z płaszczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzisz po radę, dostajesz ją  i zaczyna się przepychanka- mnie to zwisa jak masz.

Chciałeś aby błędy wychwycić lub poprawić , dostajesz radę i co?

Zaczynasz mędrkować, a to nic nie da, gdyż ja się z koniem nie kopię, chcesz rady więc sobie sam radź.

Podobna sprawa z wymiennikiem - ponoć dobrany - masz to na piśmie?

Jak tak, to pokaż parametry wymiany na wymienniku - temp wody, przepływy, spadek ciśnienia .

Nie wiemy też jakie pompy są przed i za wymiennikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chciałam nikogo urazić ani tym bardziej mędrkować.

Zależy mi na rozwiązaniu mojego problemu a nie  kopaniu się z kimkolwiek.

W sprawie wymiennika rozmawiałem telefonicznie z przedstawicielem firmy Secespol i powiedział, że dobrany jest w punkt.

Jeśli jest to kwestia wymiennika to można go zmienić na większy, ja po prostu potrzebuje kogoś kto spojrzy zobaczy i powie co jest nie tak. Ja to zrobię i zapomnę o kominku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda o parametrach mowy nie było.

Czyli rozumiem, że problemem może być źle dobrany wymiennik. Czy problemem może być jeszcze coś oprócz wymiennika?

Dodam, że temperatura powrotu do płaszcza jest niska. Lekko ciepła lub letnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik to jedno a pompa na stronie wtórnej to drugie.

Brudne filtry to trzecie - to zbyt prosta instalacja aby było tych problemów więcej .

Tam masz odpowietrznik automatyczny nad kominkiem - na której rurze? zasilanie?  powrót?

Nadal nie podałeś jakie są pompy   przed i za wymiennikiem i jak są ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrznik jest na zasilaniu do płaszcza a pompy to przed wymiennikiem Perfect system pha-402 auto 25-4a, za wymiennikiem firma ta sama model pha 602 auto 25-6a.

Ustawione są w trybie auto.

Próbowałem wszystkich ustawień jednej i drugiej i nic.

Start pomp ustawiony na 45 stopni - w tej temperaturze działają najdłużej.

Próbowałem też innych temperatur startu pomp i przy 45 działają najdłużej, w domu szału nie ma 20-21 stopni

Filtry czyścił instalator ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Komin444 napisał:

Jeśli ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać bardzo proszę o pomoc. Będę ogromnie wdzięczny

To nie koniecznie musi byc problem.

A moze jest to tak celowo rozwiazane?  Kominek robi wrzutke ciepla do instalacji a po spadku temperatury na powrocie (zabezpieczenie na czujniku i automatyce) komink wylacza pompe i podgrzewa sam siebie i tak w kolko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powrocie nie ma zabezpieczenia przed wpływającą zbyt wychłodzona wodą do płaszcza.

Tylko żebym był dobrze zrozumiany z nikim się nie chcę kopać ani mędrkować.

Jeśli robi wrzutkę i powrót jest letni tudzież ciepły a opału zużywa się cała masa j temperatura w domu 20 stopni to gdzie tu ekonomia i efektywność?

A po drugie jeśli działa gazowa to kominek nie puszcza wody na grzejniki tylko wszystko idzie na płaszcz i wtedy po kilku sekundach woda na powrocie jest o takiej samej temperaturze jak na zasilaniu.

I bądź tu mądry człowieku

Poradzicie coś proszę, zaczynam mieć dość tej inwestycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wymiennik przy zasilaniu ok 50C i delcie T10C jest w stanie przenieść ok 10-12kW ( ograniczeniem jest pompa oraz moc paleniska)

Ale ta moc powinna wystarczyć , natomiast problemem jest pompa po stronie wtórnej wymiennika, która powinna pchać wodę w wymiennik a nie z niego ciągnąć!

Trzeba : pompę instalacji dać na powrót do wymiennika , zaizolować rury i WYMIENNIK !

oraz ustawić pompy: na CP2 dla strony pierwotnej ( kominka) i CP1 dla pompy instalacji.

Jakby się za szybko kominek nagrzewał to pompę CO z CP1 przestawić na CP2.

Jakie są progi załączania i wyłączania tych pomp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.