Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak To Zrobić?


pacula79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość,abym miał podgląd temperatury kotła w mieszkaniu przy założeniu iż mam kocioł firmy Defro ze sterownikiem ST-28,który ma funkcję regulatora pokojowego z tym,że nie byłoby problemu gdyby owy regulator(np.Auraton) miał taką funkcję no i teraz pytanie,czy istnieją jakieś takie regulatory,które posiadają taką funkcje lub czy zna ktoś inny sposób jak to zrobić.Zaznaczę iż palę drzewem(oczywiście ze względów oszczednościowych) i niewiem jak często mam chodzić dokładać do pieca,a największym problemem jest to,że muszę wychodzić do kotłowni na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdż na stronę Szkoper elektronik, jest termometr koszt chyba 40 zl z przesylką,mam go zainstalowanego w przedpokoju,przedłużyłem przewód ,mam na bieżąco i śledzę temp. kotła ,kilka razy uratowł mnie przed zagotowaniem wody ,bardzo dobre rązwiązanie dla kotłow z miarkownikiem ciągu, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żle mnie zrozumiałeś ,przez przypadek syn nie zamknął dolnych drzwi, mi też się to zdażyło, innym razem węgiel wpadl i przyblokował klapkę.szczrze polecam takie rozwiazanie,domownicy są uczuleni przechodząc zerkaja na termometr.i to jest ok zabezp.które bardzo polecam.pozdrowionka i wszyskiego najlepszego w nowym 2011 r

Używam go od początku sezonu i narazie baterii nie wymieniałem /tj, juz 3 m-ce/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem kontroli temperatury pieca rozwiązałem przy pomocy sterownika pompy co SP100W produkcji TMK Września oraz zwykłego dzwonka na 230V spełniającego funkcję sygnalizatora. Czujnik temperatury, po przedłużeniu przewodu, umieściłem na rurze zasilania wychodzącej z kotła. Zasilanie pompy wychodzące ze sterownika podłączyłem do dzwonka. Na sterowniku mam odczyt temperatury oraz możliwość ustalenia temperatury, przy której włączy się dzwonek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy pomysł jest dobry,ja mam jeszcze inaczej.termometr(zwykły osiowywy) mam załozony na pionie w kuchni,jest to pomieszczenie przechodnie więc często"odwiedzane".rury zabudowane panelami tak że poza panele wystaje tylko tarcza.mój znajomy wkrecił sobie taki sam termometr w korek grzejnika w korytarzu i też wie kiedy mu gaśnie lub odwrotnie.oczywiście obie instalacje są bez zaworu mieszającego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze inaczej: na rurze zasilającej założyłem bimetal ( regulacja na podstawie praktyki) przez który z ładowarki 12 woltowej płynie prąd na dzwonek umieszczony w domu.To daje mi sygnał, gdy spada temp. na piecu.By sygnał dawał dżwięk na za wysokiej temp. należy zrobić to poprzez przekażnik samochodowy.Bez kosztów-100 % skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze inaczej - zamknij w piwnicy teściową, daj jej tel. komórkowy, albo jakąś wewnętrzną linię załóż na stacjonarnym. Do pieca termometr, i będziesz miał podgląd on-line. Każdą anomalię CI zgłosi, na zasadzie "synek, synek, tu coś się dzieje, szybko szybko...". Alarm lepszy od ratlerka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.