Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szukam kocioł na pellet budynek 380m2


Fair123

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego @Fair123 do takowego rozwiązania potrzebujesz kotła Kotłospaw Slimko Który stoi w tej małej kotłowni, za ścianą bufor 1000 litrów 

tu http://zbiornikakumulacyjny.pl/bez-wezownic/ , zwróć uwagę ciśnienie robocze , te zbiorniki bierze Tauron i żadne inne, oraz pneumatyczne podawanie paliwa też za ścianą ze zbiornikiem na pellet , takie coś https://kotlospaw.pl/pneumatyczne-podawanie-paliwa-kovacc/, do tego jeszcze musisz dokupić moduł B gdyż zakładam , że trochę tych obiegów grzewczych jest u Ciebie i to wszystko. I do tego profesjonalny montaż.

Ten slimko już jest kompatybilny z tym pneumatycznym podawaniem pelletu.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze Robin a jak nie pneumatyka to poprostu jakiś tonowy zbiornik za ścianą i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba mają identyczne sterowanie różnią się palnikami. Który z nich może być mniej obsługowy musisz zdecydować sam. Po drugie sprawdził bym na początku przybliżone zapotrzebowanie na ciepło właściwe bo może się okazać że ogarniesz to kotlem 25 kw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje wyliczenia z ciepło właściwe:

https://cieplowlasciwie.pl/wynik/52dl

Do tego dodam zrobiłem gruntowy wymiennik ciepła plus na poddaszu i parterze będzie rekuperacja.

co instalator to co innego mówi.czy będzie do tego potrzebny ten bufor? bo jeden mówi że trzeba inny że nie trzeba.

Z moich obserwacji zauważyłem że kotły witkowski oraz kotłospaw są takie same czyli wkładają palnik kipi i produkt gotowy, może się mylę.

Dzisiaj rozmawiałem z panem z pellux i mówił że piec 30 kw faktycznie daje 28kw

Ciekawe co tym sądzicie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe - wychodzi ci 11-12kW mocy grzewczej a kupujesz kocioł 30kW, ej wy "inwestorzy"!

Sam mam dom po podłogach prawie 320m2 , podobnie ocieplony (15cm) i zapotrzebowanie na ciepło nie przekroczyło od 10 lat 10kW - pomiar ciepłomierzem, z ze strony CW wychodziło ok 12kW.

W domu 21-22C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się Biawar Pellux i najlepsza obroną jest atak na wszystkie inne opcje jakaś dziwna zbieżność. Zaangażuj się w rozwój tego kotła przy Twojej wiedzy i nikt nie będzie miał dylematów z wyborem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pospisz napisał:

Zaangażuj się w rozwój tego kotła

Ale ja nie mam nic z tym kotłem wspólnego - ani go nie sprzedaję, ani nie prowadzę autoryzowanego serwisu, teraz to nawet już nie montuję.

A tak na boku to trochę szkoda, gdyż kilka rzeczy bym w nim zmienił.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dążę do zmian i nie staram się nikogo na siłę uszczęśliwiać. Każdy decyzję musi podjąć sam. Jakoś uparłeś się na mnie i starasz się mnie ciągle obrażać.

PS. Możliwe że Twoje info dotyczące pogodowki dotarło do producenta softów w kotlach NBE i będzie w którejś strefie przeznaczonej do sterowania podłogowką. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pospisz napisał:

starasz się mnie ciągle obrażać. 

Weź nie żartuj!

Ja Ciebie!

To przynajmniej nie pisz bzdur - jak ta poniżej.

38 minut temu, pospisz napisał:

spokojnie 20 kw wystarczy tym bardziej przy ogrzewaniu niskotemperaturowo.

Może mi tu wytłumacz czy jak były grzejniki 20kW,  to ile mocy grzejnej trzeba przy podłogówce?

Mnie się wydaje że tyle samo.

Przecież kilo pierza waży tyle samo co kilo żelaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to tam Technix PEL 15 wystarczy spokojnie i do kotłowni 2x2 m wejdzie bez kombinacji.

Czy komin masz z cegieł czy z wkładem ceramicznym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz na serio tego postu  nr 24  te kotły do garażowa produkcja wszystkie skam produkcja nawet z drogi nie widać firmy tylko szyld Sekom Pleszew jak się jedzie kolejką wąskotorową.

Poza tym w okręgu Pleszewskim jest ponad 100 firm produkujących kotły . 

W kwestii wyboru kotła Biawar to porządne kotły na licencji szwedzkiej i tak jak opisał Ci kolega @pospisz maja takie samo sterowanie Plum i załadują Ci bufor bez problemu.

Kwestia serca kotła czyli palnika , ja uważam , że ten palnik Biawara jest OK ale będzie miał problemy z samoczyszczeniem się przy spalaniu gorszego pelletu , ja jednak stoję na stanowisku którego nie zmienię i proponuję Ci rozwiązanie z postu nr 3 jak zadzwonisz w odpowiednie miejsce to może się okazać , że wyjdziesz na tym pozytywnie firma Kotłospaw  (Jakub) jest pozytywnie nastawiona na innowacyjność swych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.