Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy kipi zagra z mpm 10kw


piop

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61
W dniu 3.09.2020 o 21:19, piop napisał:

Witam po przerwie.

Czy palnik peletowy kipi  z mpm v1  10kw i kominem z cegły to możliwa i sensowna konfiguracja?  Tak wstępnie się zastanawiam,

Moja rada sprzedaj MPM-a a wyrzucone 5 tys (palnik) zaoszczędzisz i tylko dołożysz kasę od sprzedanego mpm-a i masz rasowy kocioł 5 klasy ,nie baw się w chałturę szkoda kasy bo ani to dobrze ani z głową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak kupi kocioł piątej klasy to komin mu już nie zgnije ? a może zgnije jeszcze szybciej .

Ja mam ceglany czterdziestoletni  założyłem regulator smartflow na komin i jest w kominie sucho .

komin do samej góry otacza temperatura pokojowa 

temperatura spalin na mocy maks nie przekracza 110 st 

Nie pale w modulacji , palnik pracuje na mocy maksymalnej moce pośrednie to tylko do rozpędzania palnika .

jak ma mpm to zawsze od czasu do czasu może drewnem porządnie popalić i komin wygrzać

Od czasu do czasu trafiają się używki , ostatnio jeden z kolegów na tym forum sprzedał komplet palnik sterownik podajnik ekonet oraz sterownik pokojowy za sporo mniej niż 5 tysięcy .

do kipiego ten kocioł kolegi trochu mały , temperatura spalin będzie większa .

 

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślałem że powiecie kocioł jest za mały albo coś takiego, ale raczej w kierunku palnik się nie zmieści :D

A jak to jest z wkładem?

wkład chroni mur przed kondensatem, to znaczy że kondensat spływa tym wkładem na dół i co dalej? Zbieram go do butelki i co z nim zrobić?

Edytowane przez piop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł mpm jest dobry , palnik kipi też -     ale stary ceglany  komin to twoj jedyny problem w tym systemie.

 

Jak zamontujesz wkład z inox do tego komina możesz tak palić tym piecem i tym palnikiem.  

A gadanie usera @berthold61 można wyśmiać - bo realnie jakbyś nawet kupił dedykowany kocioł na pelet za 20tyś zł to i tak zgnije ci komin bez wkładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mikkei napisał:

.A gadanie usera @berthold61 można wyśmiać - bo realnie jakbyś nawet kupił dedykowany kocioł na pelet za 20tyś zł to i tak zgnije ci komin bez wkładu

 

ale za to będzie miał kocioł z papierami który będzie mógł legalnie używać i będzie mógł działać wiele lat. Wkład to jedno, jednak opłacalność modyfikowania kotła obecnego, szczególnie jak jak palnik będzie miał być nowy to już zupełnie inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @piop jak masz zamiar modernizować swój MPM to kup najmniejszy palnik dbaj o niego serwisuj, jak kocioł (wymiennik padnie) kupisz drugi sam wymiennik z papierami fakturą zakupu i i tymi certyfikatami klasowymi  wstawisz ten swój palnik używany i do przodu. Powodzenia. KIPI miał fajne promocje zestawów wraz z zasobnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
6 godzin temu, mikkei napisał:

kocioł mpm jest dobry , palnik kipi też -     ale stary ceglany  komin to twoj jedyny problem w tym systemie.

 

Jak zamontujesz wkład z inox do tego komina możesz tak palić tym piecem i tym palnikiem.  

A gadanie usera @berthold61 można wyśmiać - bo realnie jakbyś nawet kupił dedykowany kocioł na pelet za 20tyś zł to i tak zgnije ci komin bez wkładu

Z tym kominem nie przesadzaj ,sam mam komin z 1936 roku ceglany o średnicy 30x30 cm  palę kotłem ekogroszkowym 10kw (120 czasem 140m2) a temp spalin jaka wychodzi to ok 70 stopni i nic się nie dzieje tylko zimą uchylam wyczystkę na 2 cm i sucho jak pieprz , 

ps peletowiec nie musi kosztować 20 tys bo są takie po 7 czy 9 tys , moje zdanie takie że nie warto wymieniać palnika do starej skorupy bez 5 klasy bo za miesiąc czy dwa wprowadzą taką ustawę jak u mnie w Opolskim czy Śląskim i po ptokach no po prostu szkoda kasy a kasa nie bierze się ot tak na nią trzeba ciężko pracować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.