Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dom 35m2


MistrzMasarski

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli kochasz i szanujesz Twoją mamę to jest proste ,bierzesz mamę do siebie , nic dodać nic ująć, ja bym tak postąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżam prawdopodobnie za granicę. A mama ma dość latania i ścierania kurzy w całym domu. Dlaczego krzywda? Z chęcią sam bym w takim zamieszkał z zaadoptowanym poddaszem. Jak ktoś chcę brać kredyt na 30 lat niech sobie bierze i chwali się 350m2 przed sąsiadami.

Aaa. I nie dorobienie na zmianie mieszkania, bo pozostałość byłaby jej zabezpieczeniem na stare lata. ;) Ale przed kim ja się tłumaczę. Byliście w takim domu, macie? Czy jak zwykle pisanie byle coś napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Idea bardzo dobra. Takie domy buduje się bez zezwolenia a ile to kosztuje to poszukaj gotowych projektów z wyliczeniami.

Widziałem ostatnio taki domek z prefabrykatów drewnianych i całkiem ładnie wyposażony.

Stawia się to w kilka dni na wcześniej przygotowanym fundamencie.  Poszukaj w necie albo na alle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na  samotną  starość to tylko mieszkanie w  bloku, i to tak do 1 pietra. Odpada sprzatanie wokól domu, odśnieżanie, wystawianie śmieci i.t.p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zrób 35+ poddasze, coś jak robi mój znajomy, dom na gotowo z elektryka, hydrauliką, ociepleniem, łazienką ok. 115 000zl wychodzi

received_1594744237354076.jpegreceived_340747923764365.jpegreceived_587258225293589.jpegreceived_327326145307315.jpegreceived_677708846157108.jpegreceived_821150871754744.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełny możesz napchać ile chcesz, a że drewniany, kwestia gustu. U nas kilka teraz takich domów całorocznych powstało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MistrzMasarski napisał:

 Patrząc nawet na gust, to dla mnie letniskowy 

Tu masz rację, no są jeszcze inne projekty, chciałem Ci tylko pokazać mniej więcej jak to wygląda i ile kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Na jutubie jest gościu co drugi taki dom murował nazwa kanału    dom za 25 tys zł ,  pierwszy domek z meblami szambem łazienką kuchnią  kosztował go nieco ponad 60 tys na gotowo drugi w stanie surowym z dachem ale bez okien ok 18 tys zł , on też sprzedaje gotowe projekty a ma ich chyba 6 szt po 199 zł , ja mam dom dosyć duży i nie ukrywam że bardziej by mi pasował taki do 35 z użytkowym poddaszem bo ten domek da się przekształcić na normalny dom ale to kosztuje od 2,5 tys do 4,5 tys zł ale to i tak pikuś w razie budowy na pozwolenie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i bujda ale niewątpliwie tańszy w budowie od takiego 130 m2 i tańszy w utrzymaniu. A ile by kosztował? do 100k pod klucz, o wiele mniej gdybyś budował systemem gospodarczym i wiekszość zrobił sam.  Zawsze możesz rozbic poszczególne prace na etapy np. budowa fundamentów,ścian,dachu,elektryka,hydraulika itp.  Przy takim małym domu przeciętny Polak wezwałby pewnie do roboty tylko elektryka i dekarza, reszta to kwestia czasu i ew pomocników do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.