Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec na ekogroszek i piecyk gazowy?


agassu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem i szukam pomocy.

Planuję wymianę pieca na piec na ekogroszek. Dodatkowo podłącze do niego baniak na wodę. Planuję usunąć piecyk gazowy z łazienki i przenieść go do piwnicy. Hydraulik namawia mnie żeby podłączyć do baniaka piecyk gazowy i dzięki temu dodatkowo grzać nim wodę wodę. Ok to rozumiem. Ale dodatkowo namawia mnie na podpięcie pieca w ten sposób by ogrzewać nim dom. I tu mam zagwozdkę. Czy to się opłaca i ma sens? Mam stary dom, ocieplony ale jednak z lat 90. Kaloryfery mam żeliwne, rury wiadomo grube. Co o tym myślicie? Zdecydować się na coś takiego, podłączać centralne pod gaz? Koszt takiego podpięcia wycenił na ok 6tyś. Nie ukrywam, że ze względów finansowych wolę dać tylko 2tyś za podpięcie do samego baniaka. Proszę o jakieś rady bo sama już nie wiem, osobiście nie widzi mi się to, ale nie jestem specjalistką..

Dziękuję za wszystko odpowiedz:)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sorry za odkopanie ale mamy rok 2020 i ludzie nadal wierzą że ogrzewanie gazem jest droższe od grzania ekogroszkiem? Otóż wychodzi podobnie. Grzanie węglem podczas gdy ma się gaz w domu to jakis absurd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12/8/2020 o 7:19 PM, Jaco80 napisał:

Sorry for the excavation, but it is 2020 and people still believe that heating with gas is more expensive than heating with eco-pea coal? Well, it comes out similar. Heating with coal while marvel figurine collection you have gas at home is absurd.

 

Due to the use of an advanced control system which is equipped with several safeguards whose role is to prevent overheating of the boiler and whole system it is possible to have a safe operation without much supervision of the user. Fan and feeder are stopped the moment the boiler has reached  the temperature of 9O degrees Celsius. In the event of a sudden temperature increase, pumps are activated to disperse the built up heat surplus. Satisfactory levels of boiler sturdiness are achieved by a strenght henedened structure of the heat exchanger - steel plate used in its construction is up to 12mm thick when it comes to units with highest capacity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2020 o 15:19, Jaco80 napisał:

Sorry za odkopanie ale mamy rok 2020 i ludzie nadal wierzą że ogrzewanie gazem jest droższe od grzania ekogroszkiem? Otóż wychodzi podobnie. Grzanie węglem podczas gdy ma się gaz w domu to jakis absurd.

 

Tak, ja w to wierzę. A coś się zmieniło od wczoraj że już kosztuje podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to chętnie poznam te fakty.

Widzę że masz do ogrzania 100m2 nieocieplonego domu. Jaka temperatura w pomieszczeniach i jakie rachunki za gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.01.2021 o 19:31, KKTS napisał:

No to chętnie poznam te fakty.

Widzę że masz do ogrzania 100m2 nieocieplonego domu. Jaka temperatura w pomieszczeniach i jakie rachunki za gaz?

23C, styczeń 416zł 20groszy. Na chwilę obecna docieplone ściany, stop nieocieplony. Koszt 1kWh GZ 1.8/11.29/0.98=0.162zł, koszt kWh z eko 0.90zł/7/0.75=0.171zł. Tak ciężko policzyć i sprawdzić jaka jest relacja kosztów eko do gazu ziemnego? kWh z gazu kosztuje obecnie zaledwie 16-18groszy w zależności od zużycia i taryfy.

Zrzut ekranu 2021-02-04 10.07.09 (2)_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero problemu żeby to wyliczyć. Z matematyką jeszcze nikt nie wygrał. Liczyłem koszt niezbędnych kWh. Pisaliśmy o nieocieplonym domu, podałeś wyniki dla ocieplonych ścian. To dwa różne światy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma ocieplenie do porównania kosztów grzania eko i gazem. Liczy się cena za 1kWh ciepła. A ta jest obecnie zbliżona niezależnie od ocieplenia. Bez ocieplenia zejdzie więcej gazu jak i ekogroszku. No ok sprawność kondensata spadnie o kilka % bo trzeba będzie podać wyższą temperaturę ale wiele to w porównaniu nie zmieni. No i przypominam że strop mam nieocieplony a tam ucieka więcej niż przez ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.