Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła na eko groszek


pablo32

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, z Kaisai mam doświadczenie bo mamy takie w biurze, dlatego chcę coś takiego. Widziałem nawet PC Kaisai, tam bodajże Mitsubishi siedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Gree i jest niestety za głośny

http://klima-sklep.pl/klimatyzacja/5247-klimatyzator-scienny-daikin-euro-easy-ftxb60c-rxb60c.html

a jak widzę ten Kaisai ma o 4-6 dB mniej przy maksymalnej mocy i aż o 11-12 mniej na minimum - tak rozumiem podane

Poziom ciśnienia akustycznego grzanie (min-max): 21 ~ 40dBA

ale to mała moc, a te większe mają jak widzę podobnie

Poziom ciśnienia akustycznego grzanie (min-max): 28 ~ 44,5dBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.05.2020 o 17:02, PioBin napisał:

Jezeli temperatura kotla jest nizsza niz 40C to rozpalaj przy otworzonych/uchylonych drzwiczkach - dla testu.

Wnioski wyciagnij sam i opisz. To tak dla powiazania z tematem "ochrona powrotu", RCK oraz kondensacja skroplin w kominie.

Odpaliłem wczoraj kocioł o temp. 16-17C wg wszelkich czujników które na nim są. Drzwi dolne otwarte. Kondensacja bez zmian, dokładnie jak na zamkniętych drzwiczkach -  cały wymiennik pokryty cienkim wodnym filmem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale 16-17C to juz po bandzie poszedles :). U mnie rura wewnatrz zasilajaca dom w wode ma cos okolo 10C i jest mocno zroszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.