Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła na eko groszek


pablo32

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Łukasz121 napisał:

No okej ale jaki koszt sondy lambda. Hahha myslisz ze ludzi są głupi 

W wielu przypadkach tak. Zwłaszcza gdy maja kiepskich doradców. Bo muszą potem męczyć z przewymiarowanymi kotłami. Mój kocioł nie generuje grama sadzy. Spala wszystko z maksymalną możliwą sprawnością. W komorze spalania nalot ma kolor jasnoszary, niemal biały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Outsider napisał:

W wielu przypadkach tak. Zwłaszcza gdy maja kiepskich doradców. Bo muszą potem męczyć z przewymiarowanymi kotłami. Mój kocioł nie generuje grama sadzy. Spala wszystko z maksymalną możliwą sprawnością. W komorze spalania nalot ma kolor jasnoszary, niemal biały. 

I kto tu reklamuje swoją firmę. Rozwalają mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kolego ile chcesz wydać. I jakie masz zapotrzebowanie na ciepłą wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Łukasz121 napisał:

I kto tu reklamuje swoją firmę. Rozwalają mnie

Kolego. Ja nie sprzedaję żadnych kotłow. Mam mały domek. Pół bliźniaka z nieużytkowym strychem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Outsider napisał:

Zależy kolego ile chcesz wydać. I jakie masz zapotrzebowanie na ciepłą wodę.

Narazie będziemy mieszkać z żoną potem miejmy nadzieję że dojdą dzieci. Do wymiennika chce podłączyć grzałke na prąd żeby w lato prądem wodę podgrzewać. Aż tak bardzo nie liczę się z pieniędzmi. W zbiorniku ile powinno być wezownic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł ekogroszkowy obojętnie jakiego producenta. Dla mnie ważne aby miał mała pojemność wodną dla twojego zapotrzebowania i dobre sterowanie do ekogrochu. Szkoda że nie ma wyboru i jesteś skazany na skzp. Może niedługo wejdzie skzp-05 z obsługą 3 mieszaczy żeby nie narażać się na dokupowanie osobnych modułów. Jednak mimo wszystko namawiam na zmianę decyzji na inny sposób ogrzewania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zapotrzebowaniu jakie wykazałeś. Podejrzewam, że to nowy lub dobrze ocieplony dom. Dlatego nie pcha się w węgiel, związany z nim syf i perspektywę zamieszkania w kotłowni na następne dwa sezony zanim poznasz sterownik i palnik w najdrobniejszych szczegółach. Najlepszym rozwiązanie byłaby to pompa ciepła i panele foto. 

Jeśli ma być pellet OK. Kup sobie Edilkamina Lagunę, REDa albo duńskiego RTB czy Blacstara. Jeszcze lepsze sa austriackie windhagery ale to już troche drogo. Kotły, które działają jak gazowce. Sprawnie modulują mocą i nic w nich nie grzebiesz. Popiół wznosisz dwa razy na sezeon dzięki kompresji. A raz na dwa miesiące bierzesz odkurzacz i wyciągasz pyły z wyczystek. 

Boiler 150l/ pomyśl o zestawie fotowoltaicznym do zagrzewania bojlera latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pospisz napisał:

Kocioł ekogroszkowy obojętnie jakiego producenta. Dla mnie ważne aby miał mała pojemność wodną dla twojego zapotrzebowania i dobre sterowanie do ekogrochu. Szkoda że nie ma wyboru i jesteś skazany na skzp. Może niedługo wejdzie skzp-05 z obsługą 3 mieszaczy żeby nie narażać się na dokupowanie osobnych modułów. Jednak mimo wszystko namawiam na zmianę decyzji na inny sposób ogrzewania. 

Na pompę ciepła czy pelet? Jaki zasobnik cwu wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
21 minut temu, pablo32 napisał:

 Aż tak bardzo nie liczę się z pieniędzmi.

Więc tym bardziej nie powinieneś pchać się w kotły na paliwa stałe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Outsider napisał:

Przy zapotrzebowaniu jakie wykazałeś. Podejrzewam, że to nowy lub dobrze ocieplony dom. Dlatego nie pcha się w węgiel, związany z nim syf i perspektywę zamieszkania w kotłowni na następne dwa sezony zanim poznasz sterownik i palnik w najdrobniejszych szczegółach. Najlepszym rozwiązanie byłaby to pompa ciepła i panele foto. 

Jeśli ma być pellet OK. Kup sobie Edilkamina Lagunę, REDa albo duńskiego RTB czy Blacstara. Jeszcze lepsze sa austriackie windhagery ale to już troche drogo. Kotły, które działają jak gazowce. Sprawnie modulują mocą i nic w nich nie grzebiesz. Popiół wznosisz dwa razy na sezeon dzięki kompresji. A raz na dwa miesiące bierzesz odkurzacz i wyciągasz pyły z wyczystek. 

Boiler 150l/ pomyśl o zestawie fotowoltaicznym do zagrzewania bojlera latem.

Tak nowy jestem na etapie wykańczania. Ile może kosztować pompa ciepla wraz z montażem. Fv mam zamiar robić za 2-4 lat. Właśnie zastanawiam się nad kotłem na eko lub pelet czy to ma wogole się opłaci bo za kilka lat będę robił panele tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła bedzie droga. Do tego dojdzie oczywiście sam układ dystrybucji ciepła. Ale jeżeli ma być PV to szedłbym w tym kierunku. Dla pompy zrób sobie instalacje niskotemperaturową. Czyli podłogówkę. Niektórzy dostawiają sobie do tego dodatkowo grzejniki. Nie wiem po co szczerze. I co najważniejsze nie daj tego robić jakiemuś Januszowi.

Zwróć uwagę na wybór samej pompy. Niektóre modele tracą dużo na wydajności przy spadku temp zewn. To w przypadku pompy powietrze-woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Outsider napisał:

Pompa ciepła bedzie droga. Do tego dojdzie oczywiście sam układ dystrybucji ciepła. Ale jeżeli ma być PV to szedłbym w tym kierunku. Dla pompy zrób sobie instalacje niskotemperaturową. Czyli podłogówkę. Niektórzy dostawiają sobie do tego dodatkowo grzejniki. Nie wiem po co szczerze. I co najważniejsze nie daj tego robić jakiemuś Januszowi.

Zwróć uwagę na wybór samej pompy. Niektóre modele tracą dużo na wydajności przy spadku temp zewn. To w przypadku pompy powietrze-woda.

Podłogowke mam praktycznie w całym domu. Tylko w dwóch pokojach mam grzejniki. 

Jaka pompę wybrać będę musiał poczytać i rozeznać się z kosztami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cokolwiek wybierzesz, wybierz split a nie monoblock. Oczywiście inwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pablo32 napisał:

Podłogowke mam praktycznie w całym domu. Tylko w dwóch pokojach mam grzejniki. 

Te "praktycznie" już Ci komplikuje sytuację.

@HarryH od początku było mówione że chce GROCH.

Przez internet nie przekonacie człowieka który widzi tylko węgiel, sąsiedzi mają węgiel i majster też poleca węgiel żeby zamontował sobie pompę ciepła której nigdy na oczy nie widział. Nie taki pierwszy przypadek na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.