Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spieki Ekogroszek


Konami

Rekomendowane odpowiedzi

@Visitor1230 Panel pokojowy jest wyłączony. Tylko poglądowo pokazywałem bo chciałem się dowiedzieć do czego on służy i jak go Zastosować. Mam ustawione na zaworze 3-d temperaturę 38 na dzień i 35 na noc(na grzejniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
3 minuty temu, Konami napisał:

@Visitor1230 Panel pokojowy jest wyłączony. Tylko poglądowo pokazywałem bo chciałem się dowiedzieć do czego on służy i jak go Zastosować. Mam ustawione na zaworze 3-d temperaturę 38 na dzień i 35 na noc(na grzejniki)

Na poprzedniej stronie edytowalem wpis  wytlumaczylem jak dziala ster pokojowy w polaczeniu ze sterowaniem pogodowym mieszacza. Napisz w koncu co to za kociol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Podajnik dwuslimakowy… co za przedziwna konstrukcja. Jakas hybryda tloka i rynny.  Na stronie producenta nie ma nic o tym. To zapewne cos takiego jak w linku...

http://brastal.pl/kotly-co/akcesoria-do-kotlow/podajnik-wieloslimakowy/

@Konami ile ci ten kociol wciaga na dobe? jak dlugie sa czasy pracy i postoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230 teraz nie wiem ile wciąga ale wciągał około 30kg na dobe

aktualne ustawienia

czas podawania: 3sek

czas przerwy w podawaniu: 45 sek

dmuchawa: 30%

czas podawania w trybie czuwanie: 7sek

przerwa w podawaniu w trybie czuwanie: 70min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
1 godzinę temu, Visitor1230 napisał:

jak dlugie sa czasy pracy i postoju?

Mialem na mysli sama prtace kotla. Ile czasu pracuje ile potem stoi gdy osiagnie temp. zadana. 30 kg to naprawde duzo. Przy obecnej pogodzie to jakies min 40% za duzo. Po drugie taki palnik " rynnowy" jaki masz to tez sredniotrafiny wybor. Musisz zejsc z moca a przy tym palniku to nie bedzie latwe, zeby poprawnie sie spalalo. I ustabilizowac dustrybucje ciepla. Wyciagnac wnioski ze wszystkich wskazowek jakie ci przekazalem. 

Druga sprawa to sama moc kotla. U ciebie 10 kW nie mialoby co robic. Kto ci ten kociol doradzil? Raz ze palnik nieciekawy to jeszcze ten ruszt wodny. A nalepka z ecodesignem to walek jak nic  w tym kotle. Za mocny kociol to strata paliwa. Wiesz ze ten twoj na mocy max. , pracujac nieprzerwanie spali jakies 65 kg na dobe? spalasz 30 to kociol pracuje na 50% swojej mocy. A ze zle dystrubujesz cieplo to w rzeczywistosci zapotrzebowanie masz jeszcze nizsze. Podejrzewam, ze na chwile obecna bez CWU masz zapotrzebowanie w granicach 5 kW. I powinienes spalac jakies  17 kg na dobe. Gdybys byl w stanie ustawic palnik na taka moc. Kociol pracowalby cala dobe nieprzerwanie spalajac wspomniane 17kg wegla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech normalnie taki Janusz wśród kotłów ;-)

Niezłe kwiatki w instrukcji:

Kocił [to chyba od kota skoro piesoł jest od psa :-D ] Eko-Janosz można podzielić na cztery części ...

... komara [to od komarzycy :-D ] z kanałami ceramicznymi [ naprawdę są tam kanały ceramiczne ? :-D ]

Jeśli ten kocioł jest dopracowany jak instrukcja to się nie dziwię, że tak piknie działa ech.

Nastaw najmniejszą moc jak się da z tym cudownym palnikiem i tyle, proponuję zmniejszać nadmuch aż zacznie spadać niedopalony ekogroszek a potem delikatnie zwiększyć i to będzie optymalne ustawienie dla tego palnika.

"tyle znalazlem. Tak wiec przy montażu pewnie go uszczelnili " - sprawdź to koniecznie bo wielu tego niestety nie robi i maja potężne straty wtedy !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230 moc kotła obliczala gmina gdyż otrzymaliśmy dofinansowanie na wymianę kotła i musieliśmy wybrać firmę która współpracuje z gmina. Prawdopodobnie obliczyli taka moc ponieważ nie mieliśmy jeszcze ocieplonego domu. Firma Janosz miała najlepsze opinie wśród klientów wiec jego wzięliśmy. Piec działa według mnie bardzo fajnie nie mam jakiś problemów z nim. Teraz gdy zmniejszyłem nadmuch i wydłużyłem przerwę w podwaniu dochodzi do zadanej troche wolniej ale dochodzi. Ze stoperem tam nie stałem ale za długo to nie trwa. Co miałbym zrobić aby jeszcze zmniejszyć moc kotła? Jeszcze wydłużyć przerwę i zejść z mocy nadmuchu? Teraz jest 3s-45s 30% 

myslalem żeby kupić panel pokojowy pod mój sterownik. Będzie to dobry pomysł?

B6422A0D-BBEA-4EB8-B8E9-21776FD44329.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

No i wszystko jasne. Niedouczone matolki w gminie.Jezeli kociol szybko dochodzi do zadanej to znaczy ze moc ustawiona jest za wysoka do zapotrzebowania. Taki palnik podejrzewam, ze generuje duza strate opalu w trybie podtrzymania. Idelanie byloby gdyby kociol pracowal non stop na dopasowanej mocy. Moezesz wydluzacz przerwe dopasowujac nadmuch. Ale tak zeby palnik nie kopcil. Wiecej nie doradze nic w szczegolach bo nigdy z takim palnikiem nie mialem do czynienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230

Pojawil się dym z komorze spalania. Instrukcja mówi żeby wydłużyć przerwe między podawaniem jezeli pojawi się dym a jeżeli jest za dużo żaru na palenisku to należy wydłużyć przerwę w podawaniu w trybie czuwanie. Tak zrobiłem. Teraz ustawienia to: 2s/60s 28%
w kotłowni mam ustawione nagrywanie ekranu wiec zaniedlugo będę wiedział ile piec dokładnie stoi a ile pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten panel pokojowy o którym pisałem wcześniej to jest co innego niż panel pogodowy. Jeżeli zakupie taki panelek do pokoju to on będzie sterował zaworem na podstawie temperatury panującej w pokoju? :) czyli będzie to napewno korzystniejsze niż bez? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

To sobie na razie zostaw. Niech pochodzi jedna dobe, sprawdzisz jak bedzie wygladal palnik. I zlikwiduj to obnizenie nocne na 3D. Staraj sie obserwowac zuzycie wegla i jak zachowuje sie temp w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230 czyli ustawić taka sama Nocna temperaturze na zaworze jak w dzień? Po dojściu do zadanej stoi w trybie czuwanie z pół godziny, w kilku pomieszczeniach są zakręcone grzejniki jest po 22 stopnie w każdym pomieszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ta instalacja koło kotła mi nie pasuje. Co w twoim przypadku robi zawór 3d? Daj więcej zdjęć z kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do dyskusji, grzeję 200m2 nieocieplonych, piec Defro 25kW i spala 30kg na dobę, do zadanej dochodzi ok. 15-20min, ok. 10-15min stoi w podtrzymaniu, podawanie 4s co 75s, nadmuch 30%

Może się autorowi tematu przyda do ogólnej oceny ile powinien spalać, ale wg. mnie tak jak Visitor1230 pisze, za duża dawka i za duża moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.