Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejnik drabinkowy - podłączenie grzałki, grzejnik nie chce grzać z CO


mikaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z grzejnikiem drabinkowym. Grzejnik ten mam od niedawna. Wcześniej był zwykły żeberkowy na innej ścianie. Został on przeniesiony na przeciwległą ścianę a rurki zostały puszczone podłogą.
Jak widać na załączonym zdjęciu jest on podłączony od dołu.
Moje pierwsze pytanie jest takie:
Po zamontowaniu grzałki u dołu i zalaniu grzejnika wodą, nie chce on grzać z CO. Mimo iż wcześniej działał. Z instalacji została najpierw spuszczona woda a następnie instalacja została zalana ponownie wodą. Grzejnik łazienkowy i pozostałe grzejniki zostały odpowietrzone, ale mimo to rurka z ciepłą wodą idąca na zasilanie grzejnika była cały czas zimna. (pompka z pieca CO jest cały czas włączona). Nie wiem co może być problemem. Czy gdzieś w instalacji w środku jest zapowietrzenie ? A może trzeba nagrzać piec do 80 stopni, żeby ta temperatura została "przepchana" dalej?

Drugie pytanie: Czy nie lepiej będzie gdy ten grzejnik zostanie podłączony krzyżowo? Czyli zasilanie przeniesione w lewy górny róg (poprzez przedłużenie rurki zasilającej w górę), a powrót tam gdzie jest teraz czyli prawy dolny róg. A jeśli tak, to gdzie miałaby iść grzałka? w lewy dolny róg czy ona musi być zawsze na powrocie?

grzejnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta grzałka nie blokuje przepływu? Może tam jest "bąbel" powietrza i nie może go przepchnąć.

Edytowane przez radik81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odkrecil grzałkę i wtedy spróbował. Jak będzie grzał to coś z grzałką.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno być inaczej zrobione: po prawej grzałka,  a po lewej specjalny zawór termostatyczny z rurką zanurzeniową podłączony do zasilania i powrotu instalacji.

zawor-zespolony-termostatyczny.jpg?itok=dreXI9oW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik został przerobiony tak, że zasilanie jest od góry (lewy górny róg). Tam jest zawór z termostatem. Działa już z CO ale nie jest idealnie.. Góra gorąca bardzo mocno, a doł taki sobie. Dlaczego tak może być ? Pompka chodzi na 3...Czy takie coś to może być wina termostatu ? Czy może pomóc dokręcanie do dolnego zaworu powrotnego zaworu zwrotnego? czyli żeby woda z powrotu nie wlewała się z powrotem do grzejnika? A może coś innego trzeba z tym zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mikaxx napisał:

Działa już z CO ale nie jest idealnie.. Góra gorąca bardzo mocno, a doł taki sobie. Dlaczego tak może być ?

To prawidłowe zjawisko.

Dół grzejnika zawsze będzie sporo zimniejszy niż góra grzejnika.

Można to trochę zmienić dając wyższy nastaw na głowicy termostatycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.