Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kipi 15kw niski poziom plomienia


Gregxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio w moim kotle (seko maxx pelet) zauważyłem dziwne zachowanie plomienia - potrafi skakać 90-20, czasami przez to kociol ma problem z dobiciem do zadanej temperatury. Zadnych nastaw nie zmianialem. Zazwyczaj miałem okolice 100% plomienia. Oczywiscie kociol czyszcze, na palniku nie widac żadnego syfu. Plomien spada tez w momencie kiedy ślimak wrzuca pellet do palnika, potrafi polecieć w dół wtedy 20%. Macie jakies rady ? Dodam ze ostatnio miałem nowa dostawa peletu, niby juz nim palilem i bylo ok ale teraz juz nie jest 😉 może byc zbyt wilgotny pelet? Nie wiem jak byl skladowany. Co sądzicie? Jakies rady?

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to syfiasty pellet , sprawdz czy płomień stracił na wielkości przy mocy maksymalnej , żuć okiem podczas pracy na maksa ile jest towaru w rurze palnika jeśli to możliwe u ciebie , jeśli  towaru jest dużo a płomień krótki znaczy się że ten pellet nie chce się palić ,możesz spróbować zwiększyć nadmuch . A jak popiół , spieki się nie robią , albo nie ma nie dopalonego pelletu w popielniku ?

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli rurę spiro? Nigdy nie widziałeś płomienia w swoim kotle podczas pracy ?, to jak tu można jakies wnioski wyciągnąć , na podstawie samych procentów na wyświetlaczu to ciężko coś powiedzieć . Najprościej to kup ze dwa worki porządnego pelletu i sprawdz czy sytuacja wróci do normy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gregxxx napisał:

Kotla podobno nie mogę otwierać podczas pracy bo moze stopić rure do palnika - slowa dwóch serwisantow.

A mówili coś jeszcze, z jakiego powodu może to się stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłeś po bandzie, na całego... Hahaha

Może masz za duże podawanie i stąd takie słabe wskazania płomienia- czujka może jest zasypana pelletem, bo jest go za dużo. Sprawdzałeś wydajność podajnika po zmianie pelletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo towaru w rurze i zasypuje ci powoli palnik , a procent spada zmniejsz podawanie , to Cię serwisanty nastraszyły cofnąć płomień to ci się może jak ci spieki zatkają palnik , podglądnąć płomien zawsze można .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to palnik kipi to pewnie czujnik płomienia do wymiany. Tak przynajmniej piszą w temacie o palniku kipi. 

Nowy czujnik ma chyba czerwony kabelek a stary czarny. Ponoć wadliwy jest. Ten z czarnym kabelkiem. 

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.