Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kipi 15kw niski poziom plomienia


Gregxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Ale partie pelletu nawet tego samego producenta mogą się różnić. Inna trocina, mniej lub więcej lepiszczy i waga pelletu i jakość się zmienia. Dlatego przy nowej partii trzeba go na nowo ważyć, czyli sprawdzać wydajność podajnika. Jeśli mówisz, że przy 4kw płomień już mocno wychodzi z palnika, to może być znak, że dostaje za dużo pelletu i wtedy czujka płomienia jest zasypywana i przez to spadają procenty tego płomienia.  Sprawdź tą wagę czyli wydajność. Doraźnie możesz lekko zawyżyć kaloryczność np 5,3 - 5,4 i zobaczyć jaki będzie efekt. Wtedy powinno mniej tego pelletu podawać. Jeśli nie pomoże, można szukać dalej, jeśli jest problem z grzaniem czy jakością płomienia. Jeśli kocioł normalnie nabiera temp, a płomień wygląda dobrze, zużycie jest w normie, to nie ma co się za bardzo przejmować. To tylko procenty na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo19 Pomyliłeś kabelki , jest na odwrót . Czujkę zostawiamy w spokoju , u kolegi będzie nowa i na 100 % działa .Kolego @Gregxxx  Zasobnik masz wolno stojący czy razem z kotłem ? pellet 6 mm czy 8 mm ? Okienko rewizyjne w podajniku masz na widoku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasobnik wolno stojacy, pellet 6mm. Wczoraj czyscilem właśnie to okienko rewizyjne

 

Sprawdziłem wydajność 16.5kg/H. Wprowadzone do sterownika. Zaraz beda testy

 

Sądzę ze winny jest pelet. Wydajność wpisana a mimo to nawet w trybie FL jest problem z płomieniem, skacze od 30 do 80

 

Panowie czy ktos wie gdzie znajduje sie czujnik poziomu plomienia? Wydaje mi sie to dziwne ze jest bardzo duży plomien z palnika a wskazania na około 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć i czołem.

Panowie jade na palniku kipii 20kw, nie wiem czemu palnik jest 20 skoro sam kocioł 15, w każdym razie tak jest, sterownik to ecomax860.

Po przeważeniu i ustawieniu kalorycznosci na pelnej mocy podaje troche za duzo pelletu i spada mi płomien, kiedy zwieksze kalorycznosc, podaje mniej i trzyma 100 % to problem pojawia sie w mocy minimalnej - podaje pelletu za malo zeby rozbujac palnik i tak sobie skacze od 30 do 80...

Widziałem że w innych sterownikach jest opcja zmiany czasu podawania dla danych mocy ale w moim tego nie ma? albo nie moge znalezc.

Jedyne co mam to "czas cyklu pracy" - ustawione na 17s - testowalem od 15 do 30.

Ktos ma jakis pomysl jak znalezc zloty srodek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2020 o 20:49, Gregxxx napisał:

Po tygodniu mordowania ze sterownikiem, czyszczeniu palnika, kotla i wszystkiego innego wyczyscilem czujnik który jest w obudowie palnika. Od pół godziny plomien ze 100 nie schodzi... dziękuję Panowie za pomoc

Możesz napisać gdzie jest ten czujnik ? oraz w jaki sposób sie do niego dobrac ? Dzięki za inf 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij obudowę (dwie śruby z boków palnika) i działaj jak na załączonej grafice:

 

Screenshot_20200330_065658.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki z szybką odpowiedź. Swoją drogą posiadam nowy palnik plus piec ( 2 miesięczny) 20 kw czy każdy z Was ma płomień 100? Instalator mówił żebym to olał tzn sterownik pokazuje mi że płomień jest między 20-70% .
Robin bodajże pisał że jest to wina starego typu czujnika . Sprawdzę czy jest to możliwe iż zainstalowano mi starszy model ( czerwony kabel ) .

Drugie pytanie można prosić również tutorial jak nasmarować mechanizmy ?? Chodzi mi o słynne klepanie podczas czyszczenia chłopaki jakoś smarowali elementy palnika - byli lepiej.

Dzięki

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2020 o 14:13, Gregxxx napisał:

Cześć i czołem.

Panowie jade na palniku kipii 20kw, nie wiem czemu palnik jest 20 skoro sam kocioł 15, w każdym razie tak jest, sterownik to ecomax860.

Po przeważeniu i ustawieniu kalorycznosci na pelnej mocy podaje troche za duzo pelletu i spada mi płomien, kiedy zwieksze kalorycznosc, podaje mniej i trzyma 100 % to problem pojawia sie w mocy minimalnej - podaje pelletu za malo zeby rozbujac palnik i tak sobie skacze od 30 do 80...

Widziałem że w innych sterownikach jest opcja zmiany czasu podawania dla danych mocy ale w moim tego nie ma? albo nie moge znalezc.

Jedyne co mam to "czas cyklu pracy" - ustawione na 17s - testowalem od 15 do 30.

Ktos ma jakis pomysl jak znalezc zloty srodek?

Kolego jeżeli masz palnik 20 kw kipi to i masz starą czujkę ocp 2 on ma wskazania do 60 stopni rozmawiałem o tym z serwisantami KIPI tu nic nie zrobisz . Zmień na ocp 5 kolor czarny bo takie są w chwili obecnej z produkcji 19/20 rok . Jeżeli spojrzysz na etykietę z palnika będziesz mieć rok produkcji 2018 prawda? 

 

U mnie jest ten sam problem , ten sam piec + sterownik . Będę mieć na dniach nową czujkę zdam relacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Napiszę o swoich doświadczeniach z zanikiem płomienia, może komuś się przyda.

Kocioł Zębiec Diament, palnik kipi 14kW.

Korekta powietrza 0%, kaloryczność 5.1, czyszczenie 20.

Na początku sezonu, po zakupie nowej partii pelletu płomień skakał między 0-100%. Zdarzało się palnikowi wyłączyć ponieważ przez dłuższy czas nie wykrywał płomienia. Mimo, że płomień był widoczny po otwarciu drzwiczek.

Za radami z pierwszych postów zwiększałem dawki zwiększając kaloryczność. Jeszcze gorzej. Zwiększałem dmuchawę, jeszcze gorzej.

Po dopaleniu i czyszczeniu musiałem świeży pellet wygrzebywac z palnika. Zanim na nowo się zaczął rozpalac.

31 razy się wyłączył jednego dnia. W domu zimno.

Poszedłem zatem w drugą stronę.

Czyszczenie 5, dmuchawa -15, kaloryczność 4.9.

Problemy się skończyły. Płomień między 70-100. Teraz jedynie staram się lekko wyregulować jakość płomienia/spalania.

Problem był tego rodzaju, że czyszczenie było zbyt częste, dmuchawa zbyt mocna. Palący się pellet przesuwał się w stronę końca palnika. Nowy pellet podawany przez podajnik nie miał się od czego zająć ogniem. Zasłaniał czujnik płomienia.

Na stronie producenta Kipi jest napisane, że płomień powinien być między 70-100%. Przy czym % płomienia widoczny jest w sterowniku Lider dopiero po wpisaniu specjalnego kodu 5211.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche odgrzewanie kotleta ale... u mnie problem był taki ze miałem stabilne 100% plomienia przy mocy wysokiej i średniej to miałem slaby plomien na mocy niskiej. Problemem było to że w moim kotle seko 15kw, zastosowano palnik 5-20kw. Sterownik ustawiony był do palnika 15kw, w związku z tym moc minimalna to 4kw - poniżej tego do ilu może modulować palnik 20kw, z tego wynikały problemy ze stabilnością, podniosłem moc minimalna i mam teraz 100% cały czas przy słabym pellecie. Jak dla mnie recepta na 100% plomienia, to odpowiednie przewazenie, kalorycznosc i nadmuchy (36%, 32% i 28%). Jeżeli pojawi się nie dopalony pellet w popiole to tak jak wspominał kolega należy zmniejszyc czestotliwosc czyszczenia, ale tu trzeba z rozwagą - jeżeli macie super pellet można zmniejszać, przy tym gorszej jakości trzeba uważać żeby nie zostawały spieki w palniku. Pozdro i 100% wszystkim ;)

BTW, u mnie czyszczenie przy sterowniku ecomax było na 7% i już miałem niedopalony pellet, to jak u kolegi było 20...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.