Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kipi 15kw niski poziom plomienia


Gregxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio w moim kotle (seko maxx pelet) zauważyłem dziwne zachowanie plomienia - potrafi skakać 90-20, czasami przez to kociol ma problem z dobiciem do zadanej temperatury. Zadnych nastaw nie zmianialem. Zazwyczaj miałem okolice 100% plomienia. Oczywiscie kociol czyszcze, na palniku nie widac żadnego syfu. Plomien spada tez w momencie kiedy ślimak wrzuca pellet do palnika, potrafi polecieć w dół wtedy 20%. Macie jakies rady ? Dodam ze ostatnio miałem nowa dostawa peletu, niby juz nim palilem i bylo ok ale teraz juz nie jest 😉 może byc zbyt wilgotny pelet? Nie wiem jak byl skladowany. Co sądzicie? Jakies rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to syfiasty pellet , sprawdz czy płomień stracił na wielkości przy mocy maksymalnej , żuć okiem podczas pracy na maksa ile jest towaru w rurze palnika jeśli to możliwe u ciebie , jeśli  towaru jest dużo a płomień krótki znaczy się że ten pellet nie chce się palić ,możesz spróbować zwiększyć nadmuch . A jak popiół , spieki się nie robią , albo nie ma nie dopalonego pelletu w popielniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli rurę spiro? Nigdy nie widziałeś płomienia w swoim kotle podczas pracy ?, to jak tu można jakies wnioski wyciągnąć , na podstawie samych procentów na wyświetlaczu to ciężko coś powiedzieć . Najprościej to kup ze dwa worki porządnego pelletu i sprawdz czy sytuacja wróci do normy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gregxxx napisał:

Kotla podobno nie mogę otwierać podczas pracy bo moze stopić rure do palnika - slowa dwóch serwisantow.

A mówili coś jeszcze, z jakiego powodu może to się stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłeś po bandzie, na całego... Hahaha

Może masz za duże podawanie i stąd takie słabe wskazania płomienia- czujka może jest zasypana pelletem, bo jest go za dużo. Sprawdzałeś wydajność podajnika po zmianie pelletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo towaru w rurze i zasypuje ci powoli palnik , a procent spada zmniejsz podawanie , to Cię serwisanty nastraszyły cofnąć płomień to ci się może jak ci spieki zatkają palnik , podglądnąć płomien zawsze można .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zmieniła się wydajność podajnika, czyli sypie za dużo pelletu. Te rozbieżności to jakie były? Jaka jest różnica w wydajności podajnika na starym i nowym pellecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.