Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki zbiornik C.W.U?


ABKK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dom jednorodzinny około 260 m3 podłogówki.

Rodzina 2+2.

Jedna duża wanna wolnostojąca + prysznic.

Kocioł prawdopodobnie Junkers Smart 14 lub 24kW (ale bliżej mi do 24kW)

Myślałem o 200 litrowym.

Co sądzicie o GALMET VULCAN?

http://sklepekogrzanie.pl/wymiennik-c-w-u-typu-sgw-s-vulcan-pionowy-140-l-firmy-galmet-duplikat-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik w zbiorniku, np. ACV 130. Przy 24 kW kotle i rodzinie 2+2 w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powracam do tematu.

hmm ciekawa propozycja, ale czy te 75 litrów wystarczy, aby napełnić pełną wannę oraz obsłużyć prysznic jakby ktoś się kąpał w drugiej łazience?

Cena też spora :(

Polecają mi również Kospel SP-180.A

https://kospel.pl/pl/produkty/3-wymienniki-i-zasobniki-cwu/910-sp-termo-s.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sambor napisał:

Co byś nie brał to musi być to kocioł z wężownicą i pojemność ok 50l/ osobę -czyli coś od 160-250l

A dlaczego nie może być to zbiornik płaszczowy?

"Konstrukcja płaszczowa "zbiornik w zbiorniku" pozwala uzyskać największą możliwą powierzchnię grzewczą. Wymiennik SP-180 posiada o ponad 30% większą moc i wydajność od tradycyjnego wymiennika 200L z wężownicą. Zapewnia szybsze nagrzewanie i większy komfort korzystania z ciepłej wody."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ABKK napisał:

A dlaczego nie może być to zbiornik płaszczowy?

Kiedyś na forum to tłumaczyliśmy - była też  dyskusja na ten temat - szukać.

A odpowiedz dlaczego firmy sprzedające kotły nie mają takich zbiorników w swoich ofertach?

Jednym wyjątkiem jest ACV, ale są to pionowe bojlery.

Przecież wg was te zbiorniki  takie dobre .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Zbiornik w zbiorniku, np. ACV 130. Przy 24 kW kotle i rodzinie 2+2 w zupełności wystarczy.
Zastanawiam się nad tym ACV, jedyny problem taki, że żona lubi poleżeć w wannie i nie wiem jak to robi, dwa razy liczyłem, zużyła za jednym i drugim razem 220L. Ale nie żałuje jej. Wydaje mi się że 160L by wystarczył. Tylko zastanawia mnie różnica w cenach przy tych dwóch ofertach https://www.ceneo.pl/17152510


Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ta druga oferta https://kotlarze.pl/acv-comfort-130.html bo dziś po otwarciu ceneo jest tylko Bridom. Czytałem, że swego czasu dawali dożywotnią gwarancję. Ale chyba ktoś z konkurencji zamieszcza wpisy, że po 3-6 latach gnije zewnętrzna obudowa. Średnio mi się chce w to wierzyć, bo chyba nikt normalny nie wsadza silnika z mercedesa do trabanta. Ale mimo wszystko gwarancji dają tylko 5 lat, czyli coś jest na rzeczy.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kocioł 24kW i weźmiesz mały zbiornik pionowy (powiedzmy nawet i 100L) z dużą powierzchnią grzewczą jak pod pompę ciepła i włożysz czujnik temp. gdzieś niżej to może się wojsko kąpać a ciepłej wody nie zabraknie. - Kocioł odpalać się będzie częściej. Kolejną sprawą jest temperatura wody. Jak do tego 100l. baniaka założysz mieszacz jak przy solarach i będziesz grzać wodę do 60 stopni a mieszał na 40 - ciepłej wody będzie zużywać się litrażowo dużo mniej i spokojnie na tej 100ce ujedziesz.
Oczywiście wyższa temp - wyższe straty postojowe, mniejszy baniak - częstsze grzanie i brak ogrzewania domu w tym czasie itp itd.

Co do zbiornika - pytanie czy ma to sens. Popytaj sąsiadów używających tej samej wody ile wytrzymują im bojlery  - może się okazać, że zwykły baniak wytrzymuje np. 8 lat. Pytanie więc czy jest sens dopłacać do nierdzewki (Chyba że dopłata jest stosunkowo niewielka).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.