Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak temperatury powrotu TECH ST-550 z PID


kml

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry forumowicze!

Szukam odpowiedzi na pytanie dlaczego na ekranie sterownika brakuje informacji o temperaturze powrotu, mimo że czujnik jest zamontowany na rurze i wpięty do listwy podobnie jak pozostałe czujniki, z których informacje są wyświetlane (temp. zaworu, spalin, cwu, zewnętrzna). Co ciekawe wydaje mi się, że czujnik działa ponieważ kocioł reaguje na zmiany temperatury powrotu - funkcja ochrona powrotu jest włączona.

Kocioł to Sas Efekt 14 kw ze sterownikiem TECH ST-550 z PID.

Jeżeli ktoś miał podobny problem, zna się na czujnikach firmy Tech lub ma pomysł o co biega to proszę o porady.

Na zdjęciach ekrany sterownika. Jeżeli trzeba to dodam zdjęcie listwy.

 

 

 

 

 

 

IMG-2164.JPG

IMG-2165.JPG

IMG-2166.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł masz w standardzie wystarczy kociołek podpiąć do neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, sprawdziłem instrukcje od kotła i od sterownika i w listwie jest gniazdo na kabel Ethernet, ale w moim przypadku raczej ta opcja odpada bo kotłownia jest daleko od routera. Chociaż z drugiej strony mógłbym połączyć kocioł kablem z repeaterem wifi.

 

Widok ekranu sterownika z temp. powrotu - zdjęcie znalezione w necie.

 

przykład.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kml napisał:

Chociaż z drugiej strony mógłbym połączyć kocioł kablem z repeaterem wifi

to jest bdb opcja

Jaką masz wersję oprogramowania? Może trzeba zaktualizować i już będzie jak na zdjęciu.

Jaki masz dokładnie palnik i z jaką dmuchawą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest, niżej masz najnowszą

ST-550zPID (ekogroszek) v.2.1.15 [POBIERZ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę :) pliczek jest z oficjalnej strony SAS -a, spokojnie możesz aktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonsultowałem się z serwisem producenta. Ponoć takie było założenie programowe, ale później Pan serwisant podesłał mi najnowszą wersje sterownika 2.1.23. Co ciekawe nie ma jej na stronie producenta kotła. Jeśli ktoś ma podobny problem to doraźnym rozwiązaniem jest wejście w menu serwis (kod 0102) gdzie na ekranie czujników wyświetlane są wszystkie temperatury w tym temp. powrotu. 

Ja pewnie po sezonie zaktualizuję sobie oprogramowanie kotła, ale czy temperatura powrotu będzie wyświetlana tego nie wiem.

Dziękuję za pomoc!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.