Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tech St580 Z Pid


astan67

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, sgrzesko napisał:

A  wspominaliscie o tajnym kodzie  do ekranu serwisowego sprobujcie 2902 u mnie w ST-480zpid działa.Powodzenia.

Sprawdziłem u siebie w st570zpid również działa .

Wchodzić trzeba normalnie w menu sterownika i do menu serwisowego tam wbijamy podany kod 2902 i następnie wyjść przyciskiem do ekranu głównego ( klawisz wyjście ) nie X . i wtedy ukazuje nam się to co jest ukryte :-)

Podaje kody działające u mnie menu serwisowe 5162 , nadmuch sterowanie wentylatora 5163 i teraz doszedł ten nowy 2902 .

Dzięki sgrzesko za kolejną ciekawostkę ;-) dobra robota

20190204_230017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze moze sie  to komus przydac , jest jeszcze jeden kod oprocz wspomnianych a mianowicie  5164  przy w chodzeniu do menu serwisowego zamiast wpisywac 5162 gdzie mozna zmienic do jakiej mocy i rodzaju retorty  mamy uzywac sterownika - swoja droga ja mam kociol galmetu niby 16kw  a jest podajnik i palnik pancerpol pps17kw  wiec  moge sobie zmienic na wlasciwa moc  palnika ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w sterowniku  tech st570zpid ten kod 5164 bynajmniej u mnie nie działa.  Ale cóż tam i tak jeden kod 2902 więcej już ustalony. U mnie zamiast standardowej retorty jest ekoenergia . Spalać mogę od frakcji 0-35mm. Żeliwny ślimak itd. System strażak umożliwia mi szaleństwo palenia od miału po pellet i pestki owies. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc.

Mam już dość tego nieszczęsnego pieca.

Na PIDzie spalił mi po ostatnim zasypie spalił mi 40 kg/dobę, dom 170 m2 .

Bardzo mocno dmucha wentylator , komin ciepły więc straty kominowe spore , dlatego postanowiłem doposażyć te nieszczęsne ZPT III Dworek Eko w czujnik temp.spalin.

No i tu niespodzianka...

Proszę popatrzeć na zdjęcia, Nie wiem czy sobie jaja robią czy to jakiś wybrakowany egzemplarz... Nie ma wyprowadzonych wejść na czujnik temp.spalin oraz hallotron. Myślałem że poprostu są zaślepione otwory a na płytce są odpowienie złącza,niestety tak nie jest.

Czujnik ładnie zamontowałem na czopuchu i tak sobie tam siedzi bezużytecznie. Normalnie porażka :(

Miał ktoś taki przypadek?

czujniik 2.jpg

czujnik spalin.jpg

czujnik3.jpg

czujnik4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest pid

Napisałem do supportu,zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a wiesz które to przewody?

W serwisie tech powiedzieli że jest opcja wpięcia bezpośrednio pod sterownik ale oni nie biorą odpowiedzialności za złą pracę bo widać ten kociol nie był testowany z funkcją PID :/

jakis schemat ? Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po prawej stronie mogę ustawić temp zaworu,o jaki zawór chodzi ? Podłogowke?

Dodam że mam tylko pompkę co i cwu ,żadnych innych dodatkow

Screenshot_20190209-193959.thumb.png.d63c031e8ed23625a807cc9a7170e714.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę otworzyć tego pliku.

Temp zaworu chodzi zapewne o zawór 3 lub 4 drożny . U mnie jak wspominałem jest zawór automatyczny sterowany z sterownika .

A czujniki mam tak .  Jeden za pompa CO na wyjściu wody do ogrzewania, drugi mam za pompa cwu, trzeci czujnik mam przy podłogówce ( ale tam jest zbyteczny bo rozdzielnie mam  manualna z pokrętłem mieszacza gdzie ustawiam temp na podłogę).  No i jest jeszcze czwarty czujnik na powrocie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.