Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam żle zamontowany zbiornik wzbiorczy przelewowy w systemie otwartym.

Zamontowany jest na strychu w najwyższym miejscu instalacji ( to ok) jednak podpiety nie jest bezpośrednio osobną rurą wychodzacą zaraz z pieca z pominięciem grzejników tylko jest podpięty z pionu rury powrotnej CO.

Czy w sutuacji kiedy woda się zagotuje znajdzie sobie miejsce i wyżuci ją na zewnatrz poprzez rurę powrotną i zamontowane na niej naczynie przelewowe z ogrzewania CO ?

Pytam bo przeróbka teraz jest bardzo kłopotliwa ze wzgl. na zakonczony remont.

?

Opublikowano

Jeśli to jedyna rura do naczynia to powinna być podpięta pod rurę zasilającą bez żadnej armatury. Obecne rozwiązanie nie jest najszczęśliwsze. W przypadku zagotowania się wody, to przez tę rurę właśnie para wodna zostanie wyrzucona do naczynia. Przy obecnym wykonaniu do rury zostanie wyrzucona woda z kotła, co może spowodować brak wody w kotle (będzie tylko para). Więc jeśli to możliwe, należałoby to wykonać właśnie tak.

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Podepnę się pod temat aby kolejnego nie zakładać.

 

Jestem zmuszony do wykonania naczynia przelewowego z powodu braku miejsca i nietypowych wymiarów.

Z jakiej blachy zrobić naczynie tak aby było trwałe. Ze zwykłej stali czy może z nierdzewki i o jakiej grubości dobrać materiał? Jak ze zwykłej stali to czym najlepiej zabezpieczyć przed korozją - najlepiej dać do cynkowni ale z tym może być problem.

Opublikowano

witam

 

tez mam naczynie wykonane w przydomowym garazu... wykonane mam ze zwykłej gładkiej stali gr.5mm , raczej jej niezabezpieczysz przed korozja emaliowanie też nie wchoszi w gre, ocynkowanie- zbyt wysoki koszt, pomalowanie też nie bo pospawać to trzeba . Stal kwaso odporna była by dobra jeśli możesz tanio miec taki materiał to ok ale pozostaje jeszcze pospawanie takiej blachy elektrodą jest to kłopotliwe chyba że blacha 5mm (sam spawałem) to wtedy latwiej... najlepiej TIG-em pospawać i wtedy taka gruba blacha nie musi być 2mm nawet wystarczy... no i końcówki gwintowane też kwaśne jak coś a z tym tez może być problem... trzeba by toczyć i gwintować chyba że masz dostep do gotowych końc.

 

pozdr...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.