Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja że sprzęgłem problem


tomaszzakopane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie 

Mam instalacje zrobioną według projektu Sambora i mam problem otóż gdy piec pracuje gdzies około godziny może dłużej i nagrzeje się woda to tracę możliwość regulacji na zaworach mieszających na początku jest niby ok bo na grzejniki idzie jakieś 45 stopni jednak puzniej woda na powrocie jest na tyle ciepła że mieszacze nie mają możliwości jej wychłodzenia i temperatura jej wzrasta nawet do 60 stopni. Nie wiele daje regulacja zaworu mieszającego 

Mam wrażenie jakby woda w sprzęgle się tak mieszała i robił się taki krutki obieg  

Czy tutaj gdzieś nie brakuje zaworu kierunkowego? 

PS.  Zawory mieszające są dwa ponieważ na 1 od lewej zrobione jest 1 piętro a na drugim ten z prawej 2 piętro 

20200119_102052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zaworów zwrotnych we wskazanych miejscach i zawory biorą wodę do podmieszania że sprzęgła zamiast z powrotów swoich obiegów

Screenshot_20200121_202737~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie jest wg projektu kol.  @sambor   Podmieszanie do 3D ze wspólnego powrotu podłogówek oraz brak zaworów zwrotnych na powrocie przed sprzęgłem.

@hajtaler428...podglądałeś , co piszę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś - chyba 4 lata temu podpowiadałem, ale wtedy był tylko 1 obieg a jak się rozbudował to już nie poradzę ani nie będę tego autoryzował.

Z resztą kolega na początku spokojny zaczął być mocno roszczeniowy a na koniec obraził się całe forum, można o tym poczytać tu: 

np post #8 i dlatego w tym temacie proszę mnie nie wymieniać ani nie pytać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, gmaj22 napisał:

To na pewno nie jest wg projektu kol.  @sambor   Podmieszanie do 3D ze wspólnego powrotu podłogówek oraz brak zaworów zwrotnych na powrocie przed sprzęgłem.

@hajtaler428...podglądałeś , co piszę? :)

Ależ oczywiście że jest link do tematu masz powyżej 

I Pan obrażalski nie wspomniał nigdzie że brakuje tam zaworów zwrotnych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniał...  W poście #178 wyrażnie napisał: "Za sprzęgłem masz tylko 1 pompę to nie potrzeba ZZ, ale daj przed każdą pompą filtr."

Tu masz dwa obiegi za sprzęgłem, a to zmienia postać rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hajtaler428 napisał:

Brak zaworów zwrotnych we wskazanych miejscach i zawory biorą wodę do podmieszania że sprzęgła zamiast z powrotów swoich obiegów

Screenshot_20200121_202737~2.jpg

Dzięki tak właśnie podejrzewałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mam pytanie z powodu braku miejsca planuje aby założyć zwykle zawory zwrotne myślę o zalozeniu takich czy są w miarę dobre? I dlaczego pisze w instrukcji  że są tylko do pomp elektronicznych? 

 

SmartSelect_20200123-084700_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki NERWOWY, bo nikt Ci nie pomoże... 

Ja tylko napisze, że robiłem z pomocą @sambor i jestem BARDZO zadowolony, a fachowcy są zdziwieni jak fajnie instalacja chodzi. 

Popatrz na inne normalne wątki, tam inni otrzymują pomoc - ciekawe dlaczego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomaszzakopane napisał:

Widzę że nastała zmowa milczenia marionetki pseudo eksperta i jak widzę guru tego forum srambora nabrały wody w usta? Oby tylko wody 

Ochlałeś się okowity, gościu? Wlazłeś na forum szukać pomocy czy zaczepki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nikt nie miał do czynienia z tymi zaworami skoro Ci nie odpowiedział? A z tego co widać na zdjęciu to tam jest miejsce na 5 normalnych zaworów zwrotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2020 o 13:17, tomaszzakopane napisał:

dlaczego pisze w instrukcji  że są tylko do pomp elektronicznych

Co to za firma/model? Zalacz link lub instrukcje z ciekawosci.

Ps. Wyluzuj troche by moj syn powiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle wysyp odpowiedzi no patrzcie państwo to była taka mała prowokacja jak widzę udana  

Porostu książę srambor się obraził i na końcu zostawił bez pomocy bo ktoś miał czelnosc z nim polemizować a reszta jak szare myszki boi się odpowiadać by mu nie podpaść ja to tak widzę. 

Ale dziękuję tym co się wyłamali ze zmowy milczenia 

Znalazlem taki na alledrogo ale i formacji o producencie nkestety żadnych

https://allegro.pl/oferta/zawor-zwrotny-1-gz-gw-mini-miekki-krotki-7665022356

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis plastik w srodku wiec  nie wiem jak jedynie z zywotnoscia/trwaloscia! Nie mialem tego w rekach ani nie widzialem na instalacji. Nie wiem co mialoby tam nie dzialac, temperatury i cisnienie pracy oraz otwarcia ok, . Nic nie ma o przeplywach, mozliwe ze o to chodzi - niewielkie - wiec dopisane ze do pomp elektronicznych. Ryzyko kosztuje cale 35PLN x 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieścisz tam normalny ZZ.  Śrubunek nyplowy do wlutowania plus ZZ plus kolano GZ .

image.jpeg.399cec43d11ecc3f4fb3e3e66cf0b2f0.jpegimage.jpeg.6b42db37e70bef86e76f6f83b3985c7e.jpegimage.jpeg.5385984a8f5dfd5445f6b39a04056215.jpeg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ponownie zawory założone trochę przerobiłem instalacje wszystko niby działa jak powinno jest tylko jedno ale gdy sterownik zaworu 3d ustawi go w optymalnej pozycji słychać stukanie bardzo szybkie i nie zbyt głośne jak grzechotka  ale w nocy słychać to wszędzie gdzie są grzejniki

Stuka grzybek zaworu zwrotnego tylko dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.