Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat do instalacji gazowej grzejniki + podłogówka. czujnik zewnętrzny


gradziak

Rekomendowane odpowiedzi

Do Termeta musiałby być SIM choć to nie do końca jest dobre rozwiązanie ale będzie działać.Po prostu niektóre kotły m.in.Termet czy Immergas nie posiadają oddzielnego modułu mieszacza,ich automatyka jest uboższa dlatego są tańsze.Oznaczenie MM100 jest dla modułu mieszacza Junkersa a np. w Vaillancie tą rolę pełni VR70 czyli każdy producent ma swoje oznaczenie tego modułu,nie jest tak że MM100 będzie pasował do każdego kotła)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam dlaczego SIM w termecie to nie jest dobre rozwiązanie? Automatyka samego kotła nie ogarnia tego sterownika w module?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 19.01.2020 o 09:07, Grundfos napisał:

Twój instalator to jakiś amator.Przy dwóch obiegach grzewczych musi być zawór mieszający na podłogówkę bo nie może iść ta sama temp.na grzejniki co na podłogę.Jeżeli  chodzi o wybór kotła o ile jestem zwolennikiem Termeta to akurat uważam że nie jest to najlepszy wybór dla dwóch obiegów grzewczych.Jeżeli jednak uprzesz sie przy tym kotle to powinieneś zaopatrzyć się w nie tani dedykowany do niego przez producenta moduł wielostrefowy SIM albo rozwiązanie Afriso PrimoBox ACB 910 Albo zastanowić się nad wyborem innego kotła np.Junkers który posiada moduł mieszacza MM100

Proszę o opinię

Który modół lepszy Afriso PrimoBox ACB 910 czy SIM. Buduję nową instalację i mam piec termet ecocondens gold plus z zasobnikiem SKW 120 ? 140m2 podłogówki i grzejniki garaż i 2 łazienki

Edytowane przez sailor41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec Termeta mam za 3500zł

Afriso ACB 910 to 2700 a SIM 3200zl. Intryguje mnie inna zasada działania modłów. w SIM jest chyba sprzęgło, a ACB 910 załatwiane jest zaworem sześciodrożnym gdzie zapewniają większą różnicę temperatur między zasileniem a powrotem. Czy to prawda, że efekt kondensacji będzie większy w ACB 910?

Czy to nie jest tak, że przy ACB910 układ pracuje jakby z jednym obiornikiem. Raz z grzejnikami, raz z podłogówką dlatego pewnie nie ma sprzęgła? Czy ja dobrze to rozumiem? A jak tak to realizowany jest postulat pracy termeta w jednym układzie.

W układzie z ACB jest tylko pompa w piecu i w ACB czyli o jedną mniej

Edytowane przez sailor41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sailor41 napisał:

Który modół lepszy Afriso PrimoBox ACB 910 czy SIM

Żaden z nich.

No może prędzej termeta.

12 godzin temu, sailor41 napisał:

ACB 910 załatwiane jest zaworem sześciodrożnym gdzie zapewniają większą różnicę temperatur między zasileniem a powrotem. Czy to prawda, że efekt kondensacji będzie większy w ACB 910?

W inst podają, że ACB to zaw 4- drogowy.

Na efekt kondensacji najbardziej wpływa sama instalacja i  jej sterowanie, a nie zaw n- drożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.