Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejnik Nie Grzeje Po Wymianie Mieszalnika


kusrob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Krótki opis instalacji:-

-parter - kocioł gazowy (vokera)  3 grzejniki ścienne w trzech pomieszczeniach, piętro mieszlnik i 4 grzejniki ścienne w 4 pomieszczeniach.

- rury 1/2 cala 

...i teraz ; wymieniłem mieszalnik  na mieszalnik podłogowy (o większej średnicy)z elektrozaworami na powrocie i przeplywomierzami na na wyjściu gdyż chcę do każdego pokoju podłączyć termostaty regulujące osobną temp. w kazdym pomieszczeniu.  po wymianie pare ( 3-4 ) dni wszystkie kaloryfery grzały jak ta lala aż tu nagle w sypialni na piętrze przestał grzać a w drugiej też na piętrze grzeje na pól gwizdka.oczywiście wszystko odpowietrzone. przez jakiś czas nie grzał kalo w pokoju na parterze ale zdjąłem przepływomierz i włożyłem zaślepkę i teraz grzeje jak nalerzy. Więc to samo zrobiłem z tym na piętrze ale zimny. dodam że zakręciłem wszystkie inne prócz tego co nie grzeje i włączyłem piec i nic. ostatnia rzecz -  przez odpowietrznik przelałem przez ten kalo ze 3 litry wody więc dopływ jest. czy ktoś ma jakiś pomysł co tu zaszło?

proszę nie zwracać uwagi na zawory po prawej zwykle są zamknięte

 

post-57876-0-06911500-1391298376_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze dzisiaj w nocy zostawilem tylko jeden grzejnik otkrecony na noc + ten zimny , piec chodzil cala noc i nad ranem ten zimny okazal sie cieply czyli po dluzszym, dluzszym czasie jednak sie grzeje , ale czemu tak slabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie było żadnych problemów z grzaniem?  Zmieniłeś rozdzielacz (nie mieszalnik) ze zwykłego grzejnikowego na ten ze zdjęć?

 

Musisz sprawdzić czy na pewno nie ma powietrza na tym grzejniku, a raczej jego przyłączu. Zdejmij grzejnik i solidnie przelej przyłącze zasilania i powrotu przez odkręcenie zaworów odcinających grzejnika. Czasem grzejnik napełni się prze zasilanie i woda w nim jest, a korek stoi na przyłączu powrotu.

Wcześniej możesz jeszcze pozamykać wszystko poza tym grzejnikiem, pompa na max i kilkanaście razy ON/OFF w cyklach po kilka sekund. Jak nie pomoże, to jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobię Kiminero, ale dopiero w piątek( wolne) i zobaczymy - nie ma drugiego rozdzielacza, jest tylko ten, a boiler zakręcam i jest to samo, tyle że proszę zwrócić uwagę że jak pisałem około 3 dni wszystkie grzały porządnie, a potem się rozregulowało  coś. Sory za pomyłki w nazewnictwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.