Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowietrznik to by sie przydał na końcu tej zaślepionej końcówki. To jest najwyższy punkt tego układu.

A zacząć trzeba od tego, żeby nie puszczać 70C na podłogówkę.

Nie mówię o tym, że się zniszczyć może, ale zobacz:

Piszesz, że zasilanie i POWRÓT są gorące. No to nawet gdy wszystko jest w porządku i niezapowietrzone to podłogówka grzać nie bedzie. Zanim jastrych się zagrzeje, RTL robi sie gorący i się zamyka (przy gorącym powrocie - NA WIEKI).

 

Próbę zrób tak: temp zasilania 40C, RTL na maxa otworzony (5). Układ odpowietrzony, pompka właczona.

Sprawdzać wystarczy ręką temperaturę PEXa przed RTLem od strony podłogi.

Opisz efekt.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Oczywiście można też zrobić studium przypadku jak proponuje Guitar...

 

To może być ten przypadek. Ale co w takim razie można tu zrobić? Przecież nie będę w zimie grzał na 40° tylko Musi iść w sieć większa temperatura żeby dogrzać inne pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zdemontuj tego rtla i sprawdź czy bez niego też nie działa podłoga (oczywiście na niskim parametrze) może wtedy coś wykluczysz ,osobiście uważam że w twoim przypadku leprzym rozwiązaniem będzie głowica z kapilarą niż ten RTL.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. zdjąć głowicę RTL

2. zamknąć grzejniki

3. wyczyścić filtr od pompy o ile jest zamontowany.

4. Jeśli jest zamontowany zawór różnicowy przy pompie być może jest zakleszczony i nie zamyka się(przy starcie pompy powinno w nim lekko puknąć).

Musi chodzić.

Może jeszcze zdjęcie z kotłowni jak jest podłączona pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile temat jeszcze jest aktualny to wydaje mi się, że zawór na zasilaniu jest odwrotnie zamontowany z tego co widzę ale nie wiem czy to ma znaczenie

 

Temat jest dalej aktualny. Oddałem zawór do reklamacji ale się przeciąga. Niestety nie umiałem niczym zaworu zastąpić. Za ciasno i za sztywne wszystko. Jak to zawór na zasilaniu odwrotnie zamontowany? Jest otwarty całkowicie to chyba nie ma znaczenia ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli RTL jest na zasilaniu to w życiu nie będzie działać z założoną głowicą.

Czy zrozumiałeś co ci radziłem, zrób po kolei, z RTL zdejmij tylko tą plastikową główkę z cyferkami i napisz czy tak działa. Nie trzeba żadnych odpowietrzników, powietrze z podłogówki wleci w ten pion co tam jest i jakiś grzejnik zapewne.

RTL bez głowicy ma pełne otwarcie.

W 5 minut bym to zdiagnozował osobiście, przecież to proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTL na zasilaniu? Kto tak powiedział? Prawidłowo był założony na powrocie. Założyłem wczoraj zwykły zawór z pokrętłem. Jakoś się udało i dzisiaj będzie próba. RTL już oddałem do reklamacji przecież napisałem wyżej. To jak mam zrobić Twoją próbę? Zobaczę jak będzie działać dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że będę musiał wpiąć dodatkową pompę przed sama podłogówką tylko. Ta 70-ka pompa, która jest przy piecu nie daje rady widocznie wepchnąć wody w pex-a 15-kę nawet na 4 biegu. Nie wiem jak to zrobić. Jakie są najprostsze sposoby by coś takiego zrobić. Rury mam czarne 3/4 cala trzeba by w połowie gałęzi 2.5 metrowej jakoś pompę wstawić. Jak to zrobić bez zbyt dużego demontażu całości. Jak to powinno wyglądać? Ponoć są jakieś opaski które się zakłada po wierceniu w rurze i do nich się obieg dołącza. Nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Pomoże ktoś? Zima blisko :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt nie daje rady. W sklepie mi dzisiaj doradzili by przydławić zaworem piony. Wtedy woda będzie miała większy opór i pójdzie w podłogę być może a nie do pionu. Ostatnia nadzieja.

Witam . przynajmniej w co drugim poście koledzy Ci napisali żebyś tak zrobił ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.