Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koniec pewnej epoki?


robert1991

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Stempos1980 napisał:

Z Defro zostaje tylko pellet i groszek  seria sigma E i Eko Lux.A seria Komfort Eko i zasypowce i idzie do lamusa..I co ja m teraz kupić z tych 12kw

Ale chcesz zasypowca czy ekogroszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Groszek bo z zasypowca to chyba nic nie będzie bo niemam miejsca na bufor w kotłowni.instalator preferuje Defro ale muszę jeszcze z nim pogadać może coś tańszego dobrego ale pytanie co?W sklepie pytałem o Defro to powiedział mi 8.700 za kocioł Defro a o zasypowcu sam sprzedawca mi mówił że jak bym gdzieś znalazł nowy piec z 15-16r to dało by radę wstawić i nikt by się czepiał w razie kontroli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ma z tego dobra kasę. Kotły niekoniecznie są złe ale ich prowizje na pewno złe nie są.
Pamiętaj że tylko zły majster. Nie wie jak zrobić dobrze... sobie. Oczywiście nie można generalizować ale zawsze trzeba się tego spodziewać.
Tak samo większość sprzedawców. Pewno matke by sprzedali by pińcet prowizji wpadlo.
Chcesz groszek to poczytaj na forum i w watkach dopytaj. Groszek Defro nie jest dobrym kotlem bo palniki są standardowe.
Babci od mojej kobiety zamontowali- nic fajnego. Nie wiem jak z zapalarkami do groszku do ciepłej wody latem i nie tylko.
Spójrz w certyfikaty to pracuje na mocy minimalnej.

Poczytaj jaki palnik ma być. Teraz nie pamiętam ale jakąś spółka z Siemianowic. Rozejrzyj się za zrebka albo za robieniem zrebki z tego co masz. Jest bardzo fajny kocioł zrebka/pellet. Tani pelet spali a ten nie droższy niż dobry groszek. Zrebka sobie odbijesz jakbyś musiał. Tylko kosztuje 14 800 netto. No ale... Zrebka kupna też jest bardzo tania. Szybko się zwróci.
Spółka Alter eco.

Zobacz groszki spolki z mojej wiochy. Metalters. Zobacz sprawność i wymiennik. Jak palnik u nich to nie wiem.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stempos1980 napisał:

 

Groszek bo z zasypowca to chyba nic nie będzie bo niemam miejsca na bufor w kotłowni.instalator preferuje Defro ale muszę jeszcze z nim pogadać może coś tańszego dobrego ale pytanie co?W sklepie pytałem o Defro to powiedział mi 8.700 za kocioł Defro a o zasypowcu sam sprzedawca mi mówił że jak bym gdzieś znalazł nowy piec z 15-16r to dało by radę wstawić i nikt by się czepiał w razie kontroli

Wypełnij http://cieplowlasciwie.pl/start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na rozmiar bufora bo z całym szacunkiem dla naszego kolegi ale nie powinno się tak liczyć

 

 

To szukaj 12kW albo pomysł o mniejszym i można coś dołożyć. Przy tych zimach przewymiarowanie to może być kiepska sprawa. Patrz na sprawność na mocy minimalnej

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw moc kotła. Na drewnie możesz znaleźć 7,5-15kW za granicą 10-20kW.
Węgiel też coś jak to. Np MPM 14kW.
Nie mam tutaj tych wzorów.
Ale czekaj.
Stara norma z normy 303-5:2012 i nowa z ecodesign. Ecodesign to (1-2,7/moc kotła) * 45*moc kotła. To aktualna.

Stara to (1-0,3*zapotrzebowanie budynku / moc minimalna kotła) * moc znamionową *czas palenia w kotle *15.

Minimalny czas palenia dla kotła na to bodaj 4, dla drewna 2h

To wyjsciowe pojemności.

Czas palenia można dobrać indywidualnie. Coś za coś. Im mniejszy bufor tym więcej będzie sytuacji by rozpalac dwa razy dziennie. Są statystyki pogodowe i jesteś w stanie mniej więcej to wyliczyc. Jednak temperatury z ostatnich 10 lat pozwalają zredukowac bufor nawet o 30% bo dwóch rozpaleń dziennie będzie moze 10.



Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.