Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wpływ wysokiej temperatury na drzwiczki popielnika Wydzielone z tematu "Pomoc w ustawieniu parametrów pracy kotła"


Rtqex

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc, radę...Otóż mam takie pytanie. Czy możliwe jest że z powodu wyłożenia szamotek na część rusztu wodnego narażone są na większe temperatury drzwi popielnika i drzwicka zabezpieczajace przed wypadnięciem żaru? Te żeberka które są w tym piecu są spawane to od czasu posiadania palnika i parę szamotek w kotle to już 3 mam obecnie a drzwiczka popielnika się odkształciły i zaraz mogą pęknąć. Dodam że przy ostrym paleniu, jak otworze to te "żeberka" są aż białe od temperatury. Wina to zbyt mocnego węgla czy jednak palnika że "zrzuca" żar blisko drzwi a one nie wytrzymują takiej temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontuj tam ruszt zeliwny,dobierz go na długość i dotnij na wymiar. Montaż w zależności od sytuacji. Mam na mysli to,że kupujesz ruszt piecowy,dopasowujesz do wielkości otworu,docinając wg potrzeby wzdłuż żeber.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.  Żeliwo jako ruszt pionowy powinno ci starczyć na parę sezonów, ale też się przepali w DS.  Zdaje się, że niektórzy producenci zabezpieczają drzwiczki szamotem, ja mam ruszt i już raz docinałem nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.