Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł ALTERECO na zrebke


marcin25

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł jest bardzo świeży więc wątpię że ktoś coś wie o nim

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jest modulacja, ale ręczna. To znaczy sam ustawiasz z jaką mocą na być kocioł ustawiony. Bo do modulacji automatycznej mu chyba daleko.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam serdecznie.

Miałem ten sam problem co Ty, nigdzie nie było żadnych informacji na temat tego pieca, trochę zaryzykowałem i kupiłem wraz z buforem 1000 l do instalacji podłogowej na 280m2 powierzchni. W tamtym roku miałem pierwsze odpalenie i wygrzewanie podłogi w sumie chodził może 3-y miesiące. W tym roku z racji tego że dom jeszcze nie jest oddany do użytku odpaliłem go 4-y dni temu. Jakieś pierwsze spostrzeżenia już mam:

* na pewno dobrze jest mieć sporo miejsca na opał - ja na ten sezon mam przygotowane 20m3 zrębki i trochę miejsca na to potrzeba, a docelowo pewnie na sezon zapotrzebowanie będzie na około 40m3.

* głośna praca tłoka podającego paliwo 

* zrębka lubi się zawiesić w koszu, co skutkuje wyłączeniem się kotła na skutek braku opału - co oczywiście jest nie prawdą.

* na pewno trzeba mu poświęcić więcej czasu niż np. kotłom na pellet czy eko groszek - ja teraz jeżdżę rano i wieczorem także można zapomnieć o tym że zasypie się opał i będzie spokój na tydzień.

* trzeba też zwrócić uwagę na wilgotność zrębki - ja w tamtym roku niestety dostałem jedną paletę wilgotnej i to była masakra: cały piec mokry z półek aż lała się woda ze smołą, nie można było uzyskać zadowalającej temperatury spalania. Trzeba było opróżnić kosz i całą paletę rozsypać i suszyć.

Jeśli masz dostęp do taniej zrębki i lubisz spędzać czas w kotłowni to jest to  eko alternatywa.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam, niestety też zaryzykowałem i staram się wybrnąć jakoś z tego, skończy się to prawdopodobnie zakupem peletu. Bo niestety nie można zakupić dobrej zrębki do tego kotła, a jest on wymagający, nawet to co sprzedaje producent kotła ( w cenie dość wysokiej) też się zawiesza i jest czasami zbyt mokre, a co do zużycia zrębki to nie pokrywa się to w ogóle z tym co podają i nie ma mowy tutaj o źle ustawionych parametrach kotła czy braku zbiornika buforowego bo spalenie przez miesiąc tego co rzekomo ma starczyć na rok to trochę przeszło moje oczekiwania.  Jeśli będę musiał palić peletem to niestety koszt zakupu kotła znacznie przewyższa cenę DOBRYCH kotłów na pellet. Tyle co do moich spostrzeżeń, szkoda tylko, że nikt nie opisał swoich doświadczeń z tym kotłem wcześniej bo może uchroniłoby mnie to przed niezbyt trafioną inwestycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja pisałem wielokrotnie w innych wątkach, nawet w rozmowie z @Alewalneło2 pisałem również że to nie taki proste, zwłaszcza proces dystrybucji paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tez zaryzykowalem i kupilem zestaw piec 22kw altereco z buforem 1000l i choc dlugo sie zastanawialem to sie zdecydowalem. Na dzien dzisiejszy piec pali 3 miesiace, nikomu nie polece firmy altereco, bo to nic innego jak janusze biznesu.
Zrebke mam swoja, ale ilosci jakie potrzebuje ten piec sa przerazajace i gdyby nie fakt ze opal kosztuje tyle co praca ciagnika przy rebaku, to nie ma ekonomicznego uzasadnienia tego pieca.

Pomoc serwisowa to jakies nieporozumienie. Jakikolwiek problem z paleniem pieca zwalaja na kiepska zrebke i podkreslaja ze ta ich jest naj naj. 

Po dwuch i pol miesiaca, spalila sie grzalka zapalarki, oczywiscie nie podlega gwarancji.

Po dokladnym przestudiowaniu gwarancji tak naprawde nic w tym piecu nie podlega gwarancji. Wszystko co moze sie zepsuc, nie jest objete gwarancja, czyli caly osprzet, szkoda ze tej informacji nie ma w zadnym folderze sprzedarzowym.

 

Mi osobiscie pasuje to rozwiazanie, bo wykorzystuje zrebke a do pieca zagladam raz na dobe, ale nigdy wiecej z Altereco, cale szczescie coraz wiecej firm zaczyna do swoich ofert wprowadzac piece zrebkowe.

  • Przydało się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego musisz zrezygnować z gwarancji i sam wyeliminować zauważone błędy. Identyczny jest problem z kotlem pelletowym który mógłby by być hitem sprzedaży gdyby ktoś się tym zainteresował. Życzę powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze serwisanci z Altereco nie pomoga ci ustawic pieca tak by optymalnie go wykorzystac w danych warunkach. W kontakcie wciskaja Ci ciagle ze ich nastawienia sa najlepsze i piec musi tak chodzic, a skoro nie chodzi to na pewno Twoja wina, i powinienes kupic nasade kominowa za kolejne klika stowek. Ja gruntownie ten piec przesterowalem pod moje warunki i teraz chodzi na mokrej surowej zrebce i daje rady, w doooopie mam ich zalecenia, zuzywam zbiornik na dobe na ogrzanie 252m nieocieplonego domu.
Akurat zrebke mam za free wiec sypie i ogien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mokry opał to nic dobrego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Floydoo napisał:

Najgorsze jest to ze serwisanci z Altereco nie pomoga ci ustawic pieca tak by optymalnie go wykorzystac w danych warunkach. W kontakcie wciskaja Ci ciagle ze ich nastawienia sa najlepsze i piec musi tak chodzic, a skoro nie chodzi to na pewno Twoja wina, i powinienes kupic nasade kominowa za kolejne klika stowek. Ja gruntownie ten piec przesterowalem pod moje warunki i teraz chodzi na mokrej surowej zrebce i daje rady, w doooopie mam ich zalecenia, zuzywam zbiornik na dobe na ogrzanie 252m nieocieplonego domu.
Akurat zrebke mam za free wiec sypie i ogien.

Jakie przeróbki robiłeś w tym piecu, zwłaszcza mnie interesuje o braku zawieszania się zrębki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, pochłaniacz napisał:

Mokry opał to nic dobrego ? 

Wbijaj z suchym bede palil suchym. 

Za te 30 tysiecy ktore sie placi za ten piec, Altereco powinno jeszcze dawac zapas zrebki na rok, to moze by jakos zaistnieli na rynku, a tak zawsze bada marka niszowa, z niedopracowanym produktem.  Ja niestety wypieniezylem sie doszczetnie, wiec nie bede juz kupowal zrebki czy peletu, jade w krzaki i miele to co uschniete, rzadko zdarza sie surowy kawalek, najczesciej jednak drzewo jest zawilgocone, a palic trzeba.

Godzinę temu, mario00 napisał:

Jakie przeróbki robiłeś w tym piecu, zwłaszcza mnie interesuje o braku zawieszania się zrębki?

niewielkie, ale duzo tez zalezy od samej zrebki.

W talerzu na dnie zbiornika sa otwory technologiczne, rozwiercilem je na 6mm i krecilem w nie dwie srobki 6mm dlugie na okolo 3cm i w sumie to wystarczylo, potem jeszcze idac tym tropem zrobilem jescze jeden otwor i przykrecilem taki maly zabek ktory podczas ruchu talerza nagarnia zrebke w strone palnika, i to tez zrobilo robote.

Jednak teraz kiedy juz spalilem stara smieciowa zrebke i zaczelem robic nowa to skupilem sie by nie mielic tych najdrobniejszych galazek i zrebka wychodzi idealna, tak ze nawet odkrecilem ten zabek z taleza bo jest niepotrzebny.

Pamietac tez nalezy ze nie mozna zbyt wiele ckombinowac bo nie wytrzyma przekladnia, ktora tym wszystkim porusza, a po rozmowie z technikiem jest to czesta awaria, i oczywiscie nie ma na nia gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "klubowiczów" Altereco ? , dla tych którzy chcą mniej chodzić do kotłowni. Po tym jak PAN Jurek z Wrocławia ożenił mnie z dziesięcioma big-bagami brudnej zrębki, a miała być taka kaloryczna i dobra..a  która tylko nadaje się do ogrodu ( skąd ja tylko wezmę taki duży ogród) kupiłem wreszcie pellet. Zasypuję raz na tydzień i po przeliczeniu kosztuje taniej niż zrębka, a już o pilnowaniu, zawieszaniu i tego typu atrakcjach nie ma mowy. Tylko tak jak wcześniej pisałem, uważam, że jeśli chodzi o pellet to są lepsze kotły niż Altereco i znacznie tańsze.  Ale cóż, mamy "wolny rynek",  tylko widzę ostatnimi czasy , że u nas ludzie rozumieją to opacznie.

Dla wszystkich którzy mają z tym problem: Wolny rynek=zdrowa konkurencja a nie,że wolno mi oszukiwać drugiego człowieka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz palil peletem to zwroc uwage na zapalarke, bo pelet lubi sie odkladac na bokach palnika, wtedy zatyka sie kanal zapalarki i lubi sie spalic grzalka. Na ktora oczywiscie nie ma gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Czesc. kupilem ten piec 2 lata temu. rozmowa z pania ktora sprzedawala- super, powiedziala wszystko (ze zrebka lubi sie zawieszac jak jest z gałęzi ) ze zapalarka nie jest na gwarancji, wyslala mi instrukcje obslugi zebym mogl przeczytac co moze mnie zaskoczyc po zakupie, a ze jestem przezorny wolalem to sprawdzić. faktycznie sa elementy ktore nie podlegaja gwarancji ale one moga sie zepsuc jak uzytkownik cos zle zrobi wiec nie wiem dlaczego sie oburzacie ze to jest zawsze wina firmy, nie bronie ich bo nie mam w tym zadnego interesu ale czytam te komentarze i wydaje mi sie ze nie piszecie o piecu z Altereco. zrebki mam z tartaku nie daleko. przywoza w bigbagach ja ja wysypuje na strychu pozniej w wiadrach znosze do pieca. raz na tydzien sypie 4 wiadra i mam ciepla wode a w zimie cieplo w domu. po 2 latach jedyne co przy nim zrobilem to wymienilem zapalarke bo przepalila sie po uzywaniu peletu bo mi szfagier przywiozl taki z lusek ze slonecznika. najwieksze gowno nie chce go znac. i zalozylem ta czapke na komin dzieki niej widze za mniej idzie zrebki bo nie wygiaga tego wszystkiego do komina bo ten regulator co sie zakladalo do wyczystki nie dawal rady bo mieszkam na gorkach. ja jestem zadowolony bo pale za male pieniadze. jak zadzwonie do altereco to doradza i wysla co mi trzeba nie mam z nimi zadnego problemu. jak sie do kogos wrogo nastawia od poczatku to normalne ze pozniej bedzie ciezka wspolpraca.  jak macie jakies problemy to dzwoncie do nich albo piszcie a nie zalcie sie na forum bo to nic nie daje. zycze spokoju. pozdawiam Jozek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2021 o 11:03, Józek111 napisał:

 raz na tydzien sypie 4 wiadra i mam ciepla wode a w zimie cieplo w domu.

Ile litrów ma to cudowne wiadro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2021 o 11:03, Józek111 napisał:

Czesc. kupilem ten piec 2 lata temu. rozmowa z pania ktora sprzedawala- super, powiedziala wszystko (ze zrebka lubi sie zawieszac jak jest z gałęzi ) ze zapalarka nie jest na gwarancji, wyslala mi instrukcje obslugi zebym mogl przeczytac co moze mnie zaskoczyc po zakupie, a ze jestem przezorny wolalem to sprawdzić. faktycznie sa elementy ktore nie podlegaja gwarancji ale one moga sie zepsuc jak uzytkownik cos zle zrobi wiec nie wiem dlaczego sie oburzacie ze to jest zawsze wina firmy, nie bronie ich bo nie mam w tym zadnego interesu ale czytam te komentarze i wydaje mi sie ze nie piszecie o piecu z Altereco. zrebki mam z tartaku nie daleko. przywoza w bigbagach ja ja wysypuje na strychu pozniej w wiadrach znosze do pieca. raz na tydzien sypie 4 wiadra i mam ciepla wode a w zimie cieplo w domu. po 2 latach jedyne co przy nim zrobilem to wymienilem zapalarke bo przepalila sie po uzywaniu peletu bo mi szfagier przywiozl taki z lusek ze slonecznika. najwieksze gowno nie chce go znac. i zalozylem ta czapke na komin dzieki niej widze za mniej idzie zrebki bo nie wygiaga tego wszystkiego do komina bo ten regulator co sie zakladalo do wyczystki nie dawal rady bo mieszkam na gorkach. ja jestem zadowolony bo pale za male pieniadze. jak zadzwonie do altereco to doradza i wysla co mi trzeba nie mam z nimi zadnego problemu. jak sie do kogos wrogo nastawia od poczatku to normalne ze pozniej bedzie ciezka wspolpraca.  jak macie jakies problemy to dzwoncie do nich albo piszcie a nie zalcie sie na forum bo to nic nie daje. zycze spokoju. pozdawiam Jozek. 

Oto mamy dowod jak Altereco spamuje i probuje ciagle bezkrytycznie zachwalac swoj produkt. 

Konto jak i powyzszy wpis stworzony kilka dni po mojej wizycie w siedzibie firmy Alter... 
Jest to dokladnie kontr wypowiedz, do moich negatywnych argumentow co do omawianego kotla, ktore przedstawilem na miejscu w firmie.

Tak Altereco dba o swoje dobre imie, zamiast pomyclec jak naprawiac swoje niedociagniecia.
 

Ja niestety tego kotla nie moge nikomu polecic (no chyba ze sasiadowi, bo jego za bardzo nie lubie), bo w tych pieniadzach mozna kupic fajny kociol peletowy, a i tak nami jeszcze zostanie pieniedzy na kilka ton dobrego pelletu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, miałem się nie odzywać już co do tematu, ale co mi tam. Jeśli to ma pomóc komuś aby nie wpakować się na "minę" i zacząć liczyć to będę się cieszył. Co do tych "czterech wiader", to zadane pytanie: "ile litrów mają te wiadra" wydaję się na miejscu, w sezonie grzewczym zasyp raz na dobę to minimum, dom ok 150 mkw, z cegły poniemiecki, łatwo policzyć ile to na miesiąc i cały rok, nawet jeśli ten zasyp będzie raz na dwa, trzy dni tak jak mi mówiono to i tak spalanie jest dużo wyższe niż przedstawia firma na swoich filmikach i broszurach.  Firma w której kupuję już pellet do kotła, pokazała mi jaka jest kaloryczność pelletu a zrębek, tego się nie ZMIENI !!! Aby uzyskać odpowiednią ilość ciepła trzeba spalić odpowiednią ilość materiału o odpowiedniej kaloryczności, koniec kropka, tu nie ma żadnej dyskusji.  Co do funkcjonowania pieca, dzięki za podpowiedź co do pelletu ( bo ten też jest różne jakości i potrafi tworzyć się taka zgorzel, że szuflada się blokuje) a praca szuflady to po prostu bajka, szczególnie nocą. Tyle na dzień dzisiejszy, a co do możliwości robienia wpisów i oszustw na necie, to po ostatnich doświadczeniach z oszustami nic mnie chyba już nie zdziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 21:43, Floydoo napisał:

Zrebke mam swoja, ale ilosci jakie potrzebuje ten piec sa przerazajace i gdyby nie fakt ze opal kosztuje tyle co praca ciagnika przy rebaku, to nie ma ekonomicznego uzasadnienia tego pieca.

A konkretnie to ile tej zrębki schodzi na dobę/sezon?

W dniu 12.03.2021 o 09:05, mmkomm napisał:

a co do zużycia zrębki to nie pokrywa się to w ogóle z tym co podają i nie ma mowy tutaj o źle ustawionych parametrach kotła czy braku zbiornika buforowego bo spalenie przez miesiąc tego co rzekomo ma starczyć na rok to trochę przeszło moje oczekiwania. 

A konkretnie to ile litrów? M3? czy kilogramów? - na miesiąc/sezon.

Nie wszyscy mają dostęp do darmowej zrębki, a chcieli by poznać liczby - by podjąć trafną decyzję i nie męczyć się potem kilka lat tylko dlatego że w reklamie ktoś bzdury napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piecuch19 napisał:

A konkretnie to ile tej zrębki schodzi na dobę/sezon?

Ciezko powiedziec, bo piec mam od stycznia 2021, ale z obserwacji i uwzgledniajac jakies wieksze mrozy to nam wyszlo ze na caly ro potrzebujemy minimum 500, 60 litrowych workow. Jednak my wode w lecie grzejemy pradem z PV, wiec na zime przygotowujemy na 300 workow. Jak bylo naprawde zimno to i 20 workow szlo tygodniowo.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.