Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł na pellet wybrać slimko 12kw vs lazar Smartfire11kw vs eko slim plus 12kw


Karolhektor

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sambor napisał:

Tak, ale te kotły to już dinozaury na rynku, one bez problemu konkurowały ze starym defro czy pierwszymi kostrzewami, jak weszły kipi, roto i jego pochodne to już nie jest  konkurencyjny ani ceną ani jakością spalania.

Red compact wszedł na Rynek w Pl w chwili kiedy kipi było już na rynku. Mój pierwszy zamontowany to był chyba w 2010 albo w 2011 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda! Kipi jako marka powstała w 2014r polecam stronę producenta  https://kipi.pl/o-nas/

Przed 2010 było revo i pellas

Na samym początku ich produkcji firma poleciła mi taki nowy palnik - ponoć lepszy niż te "szwedzkie badziewia", jak określili mojego Vikinga, i skończyło się na próbnym paleniu przez 2 dni po czym zrezygnowałem z tego cuda - głównym problemem był sterownik.

Na forum można znaleźć pozytywne opinie o Red-ach już w roku 2011 , gdzie ktoś opisywał  ściąganie części zamiennych do tego kotła, więc musiał być na rynku dużo dłużej.

Może nie w oficjalnej dystrybucji ale RED był wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrotówke oficjalnie robią od 2013r. Pierwsze testowe egzemplarze działały już w 2010r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chyba w 2010 się nawet umawiałem na szkolenie w kipi. 

 

58 minut temu, sambor napisał:

Nie prawda! Kipi jako marka powstała w 2014r polecam stronę producenta  https://kipi.pl/o-nas/

Przed 2010 było revo i pellas

Na samym początku ich produkcji firma poleciła mi taki nowy palnik - ponoć lepszy niż te "szwedzkie badziewia", jak określili mojego Vikinga, i skończyło się na próbnym paleniu przez 2 dni po czym zrezygnowałem z tego cuda - głównym problemem był sterownik.

Na forum można znaleźć pozytywne opinie o Red-ach już w roku 2011 , gdzie ktoś opisywał  ściąganie części zamiennych do tego kotła, więc musiał być na rynku dużo dłużej.

Może nie w oficjalnej dystrybucji ale RED był wcześniej

Byłem napewno jedynym z pierwszych który sprzedawał Redy w PŁ. A pewnie o Redach to akurat ja pisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ale zamontowałem ich w .......................................... - zaczy dużo. A do PL sprowadzała je tylko jedna firma czyli Wentor. A Marka Red jako marka własna grupy MCZ powstała o ile się nie myle w 2010 roku albo na poczatku 2011 wiec dużo wcześniej raczej nie mogły być sprzedawane bo nie istniały

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
1 godzinę temu, Karolhektor napisał:

Czyli do wybory do mojej instalacji bez bufora pozostaje jedna z opcji laguna, blackstar, ferolli? 

To ostatnie to budżetówka. I jeżeli trafi ci się gorszy pellet będą problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pierwsze ogłoszenie co znalazłem z sondą lambda , samo czyszczeniem i zez internetu to prawie 20k to dużo o za wiele jak na tą konstrukcję https://www.fuego.pl/lazar-smartfire-11.html

I jak się nie mylę a było tu gdzieś w temacie, to słaba sprawność na mocy minimalnej i kopcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by poszukać na stronie dystrybutora, ale jak interesuje cię nie najbliższy a konkretny i  znający się na swojej robocie oraz montujący w całym kraju to odezwij się tutaj @Puławiak   http://www.sanitsystem.pl/id,55/cat,kotly-na-pellet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zadzwoń do niego najprościej. Jak tam coś montował to weźmiesz kontakt, wpadniesz, zobaczysz.

Tel. 608 314 310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Lazara Smartfire 11kw i mocno polecam. Żadnych problemów z kotłem, bardzo prosta regulacja mocy, którą ogarnie każdy. Dokładasz do niego Sondę Lambda, moduł internetowy oraz automatyczne odpopielanie i masz opcje premium. Nawet bez automatycznego odpopielania nie ma dużo roboty, dokładnie tak jak na tym filmiku.


Ja wyciągam popiół raz na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.