Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł na pellet wybrać slimko 12kw vs lazar Smartfire11kw vs eko slim plus 12kw


Karolhektor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy, stoję przed wyborem kotła na pellet zastanawiam się nad jednym z tych 3 wymienionych chciałbym usłyszeć wasze opinie który najlepiej wybrać oraz czy polecacie coś innego, jedyny warunek musi to być kocioł kompaktowy że względu na małą kotłownie budżet na kocioł około 15k. Dom do ogrzania nowy budynek parter z użytkowym poddaszem 150m2 wszędzie ogrzewanie podłogowe plus 2 grzejniki w łazienkach ocieplenie na ścianie 20cm styropian dach 20cm piany na podłodze 15cm styropian na piętrze 5 cm styropian, z góry dzięki za rady bo im więcej czytam tym już mniej wiem jaki piec wybrać więc piszę z konkretnym pytaniem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z przedstawionych kotłów to złe rozwiązanie do Twego ogrzewania podłogowego. Musisz szukać kotła z dużą poj. wodną , albo dostawić bufor 500 litrów np do kotła slimko. A najlepiej poczytaj o pompach ciepła i u Ciebie najlepiej ona się sprawdzi. Lazar ma juz ciekawą pompę na czynniku R290 oraz wytwarza 62 st. C.

Jak kocioł pelletowy to tak jak mówię wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest duży bufor. Ale jak się upierasz , że tak ,  Biawar Pellux 200 Toucz załatwi Ci kompleksowo sprawę. Ustawisz go z mniejszą histeryzą i będzie OKI.

Będzie Pan mocno zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sorry. W Blackstarze 12KW nie będziesz potrzebował bufora. Ma szeroką modulację od 10% i genialny sterownik. Kocioł z dużym zasobnikiem 280l ma wymiary niespełna 1mx1m i można go dostawić do ściany z obu stron bo dostęp do wszystkiego masz od przodu. Cena to ok. 14500zl w komplecie z sondą, internetem i kompresorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Selecty znowu masz Edilkamin Laguna która daje więcej za mniej ale w przypadku tego Reda nie obędzie się bez bufora.

Skąd jesteś? Blackstary i tak idą zazwyczaj z Sopotu. Podłączenie kotła to nie problem po konsultacji z serwisem, potem tylko odpał i ustawienia na sondę. Poza tym tutaj jakiekolwiek korekcje może robić serwis online zdalnie i w każdej chwili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy  śledzę różne wypowiedzi  składam całe kotłownie kotły kostrzewa ale u siebie zamontowałem kocioł z pleszewa klaster 5 pellet 20 kw od białka palnik mają swój sterowanie brager.Mam 130 mkw powierzchni użytkowej dół grzejniki jak i podłogówka góra grzejniki boiler 200 litrów.palnik ustawiony na 15 kw moc maksymalna a minimalna 6 kw kociołek ma 150 dm3 bardz ładnie pracuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, parkowy napisał:

 składam całe kotłownie kotły kostrzewa ale u siebie zamontowałem kocioł z pleszewa klaster 5 pellet 20 kw od białka palnik mają swój sterowanie brager.Mam 130 mkw powierzchni użytkowej

 

Sorry za cytowany ostatni post, ale zastanawiam się co tu jest reklamowane... Kto mądry montuje kocioł 20KW z mocą min 6 KW. do chaty 130m/2. 

Kolega chyba szuka klientów na firmę K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świetnie kolego , że jesteś tu i zajmujesz się montażem kotłów oraz składasz całe kotłownie. To doradź autorowi jaki kocioł pelletowy ma kupić do ogrzewania podłogowego 150 m2 cały dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, parkowy napisał:

kolego żle zrozumiałeś palnik ma moc 20 kw.Ja mam ustawiony na moc 15 kw jest to moc maksymalna a minimalna jest ustawiona na 6 kw. określasz takie parametry w sterowniku.

A więc, kto mądry kupuje palnik z mocą 20 KW i obniża mu moc wiedząc, że ma do ogrzania 130m/2 + zasobnik CWU. 

Przecież jesteś fachowcem.. 

Dobra... Niech ktoś to posprząta, bo się bur... El robić zaczyna... 

Niech se chłop montuje co chce... Nawet rakietę w kominie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI , my to wiemy , że pellet nie wybacza błędów instalacji CO i wszystko musi być jak tatyne w mamine, i zapewne autor w nowym domu ma podłogówkę zrealizowaną na najwyższym poziomie, ale jeśli można dowiedzieć się od Ciebie w takim razie jaki kocioł zamontowałeś do takiego samego metrażu jak autora. I co według Ciebie jest najlepszym rozwiązaniem, do obiegu podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, parkowy napisał:

montowałem kocioł 21 kw na 150 mkw sama podłogówka plus jeden grzejnik w suszarni ubrań mieszkanie parter plus piętro do tego dobre było założone sterowanie podłogówki w rozdzielaczach i bardzo ładnie pracuje.

Widocznie Twój poprzedni inwestor był biedny i nie stać go było na bufor,ktory teraz polecasz... 

Po Twoich postach wnioskuje, że masz pojęcie o okręcie. 

@robin60 pytał się też o kocioł... Czas start... Wertuj forum... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Blackstar nie ma żadnej konkurencji, jeśli chodzi o kocioł bez bufora... Ale tylko odpowiednio zainstalowany i dostosowany do instalacji w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł bardzo dobrze moduluje na małych mocach, może pracować bez wygaszania jeśli będzie taka potrzeba, dostosowując się do zapotrzebowania cieplnego budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są instalacje gdzie ten kocioł na mocy minimalnej w trybie sterownia pogodowego moduluje i działa na mocy minimalnej bez wygaszania jak pisze @Benton661. W takim trybie pali ok. 0,5kg pelletu na godzinę a ty masz ciągle ciepłą podłogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.