Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SAS BIO COMPACT 10 kW wasze ustawienia


Superkiel11

Rekomendowane odpowiedzi

Przerobić to można np tak : dużo więcej miejsca nie zajmie a działać będzie na pewno.

Przy pompie z płynną regulacją wydatku  bypass nie jest potrzebny.

Dodatkowo zawór 3-D musi być termostatyczny a nie mieszający wg ustawienia pokrętła.1654494992_forumrodzielacz.jpg.fadfe70e4b36b8ae39caf09d43e2e145.jpg

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o taką przeróbkę mi chodziło :)

pisząc baypas miałem na myśli połączenie belek powrotu tak jak to narysował @sambor

 

@portol musiał byś dokupić pompę, zawór termostatyczny, ZZ, i parę dupereli, belki mógłbyś wykorzystać te co masz i instalacja była by perfekt.

Ten pomysł tego instalatora z siłownikami na belce odpuść bo to będzie porażka, gdybyś jeszcze miał zamontowane czujniki w posadce przy każdej pętli to można by nad tym myśleć inaczej to powyższe rozwiązanie będzie dużo lepsze.

@portol u ciebie wyglądało to by tak z wykorzystaniem istniejących belek

 

IMG_20201016_165737.jpg.f3df395b8e63f45bb7fa2559256bbf55.jpg

 

lub tak zależnie co łatwiej będzie skręcić

IMG_20201016_165737.jpg.f3df395b8e63f45bb7fa2559256bbf55.jpg

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wielkie dzięki za pomoc., Przedstawię ten pomysł instalatorowi i być może wprowadzi te zmiany o których piszecie. Póki co temp na piecu jest ustawiona na 45°, w spalaniu pelletu widzę że idzie zdecydowanie mniej, ale mam świadomość że takiej temp na piecu pelletowym podobno nie powinno się ustawiać tylko wyższą. 

Edytowane przez portol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie podobno a napewno nie wolno ustawiać.

przymknij zawór 4d tak aby mieć niższa temperaturę na instalacji a temperaturę kotła podnieś

No i oczywiście jeszcze jedna pompa do montażu na powrót z zaworu 4d do kotła.

Jeśli instalator będzie nadal się upierał przy swoim to podziękuj i poszukaj innego.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam towarzystwo tak czytam ta całą rozmowę  stwierdzam że będę potrzebował dobrych rad, otóż kupiłem piecyk sas bio compact 10 kw i zastanawiam się nad schematem prawidłowego podłączenia . Pomysł mam taki 1. naczynie otwarte 2. zawór 4D 3. pompa na grzejniki 4. pompa na bojler i teraz, mam zimna łazienkę nawet latem i chce podłączyć grzejnik pod pompę bojlera czy to dobry pomysł ???? Następna sprawa to czy przy zaworze 4D zakładać pompę powrotu kotłową choć nie bardzo wiem o co chodzi, czy może lepiej zawór 3D ,co będzie lepsze tak aby piecyk pracował jak należy a ja żebym nie poszedł z torbami tak jak kolega w dyskusji powyżej z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 To raczej zly pomysł,  podlacz normalnie pod obieg grzejnikowy . W sezonie letnim zakrec wszystkie grzejniki a ten w łazience zostaw otwarty .  Jesteś przekonany co do zaworu 4d ? Przy tym schemacie priorytetowo bedzie potrzebna pompa kotłowa żeby to jakikolwiek miało sens . 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, podpowiecie mi jak mam ustawić swój kocioł ? moja instalacja opisana w moim opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.12.2019 o 10:46, szczerba napisał:

Takie mam ustawienia w SAS Bio Compact 10KW, zużycie pelletu 10-15kg/dobę

Strony 1-5 pomiń.

SAS Bio Compact 08-12-2019.pdf 796 kB · 133 pobrań

Trochę odświeżę mam podobną instalacje 2 grzejniki więcej wczoraj miałem pierwsze uruchomienie pieca, proszę powiedz mi twoje ustawienia są z Pid czy bez bo jeszcze dobrze tego nie ogarniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Oxu napisał:

... są z Pid czy bez bo jeszcze dobrze tego nie ogarniam.

To ustawienia ręczne (bez PID), ale te ustawienia są dawno nieaktualne. Teraz mam "pogodynkę" i termostat pokojowy. Całość pracuje w PID.

Edytowane przez szczerba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje dopiero od piątku i akurat przyszły mrozy (-15 do - 18) a mimo to jest o 2kg/dobę mniejsze zużycie (przy dużo lepszym komforcie termicznym w domu). Teraz temperatury wrócą do tych z początku stycznia i będę mógł porównać z praca bez "pokojówki".

 

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie piec osiągnął 60 stopni na zaworze zadane i osiągnięte 44 st zawór otwarty na 51% a wentylator cały czas chodzi na około 60% dodam że mam wyłączona ochronę powrotu bo to 1 uruchomienie pompa cwu i podłogowka wyłączone. I tak myślę czy przyczyną może być wyłączona pompa cwu bo ma zadaną temperaturę 40 st a piec nie może jej osiągnąć

Edytowane przez Oxu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.