Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tekla Draco D 25kw ekogroszek problem z wahaniem temperatury


misza87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z ustawieniem pieca Tekla Draco D 25kw na ekogroszek, sterownik Compit select

Piec nagrzewa się do 58 stopni wchodzi w podtrzymanie, pompa CO załącza się od 52 stopni na piecu, zwór 4d oddzielny na grzejniki oddzielny na podłogówkę, oddzielne pompy na grzejniki i podłogówkę.

Pompa na grzejniki na 3 biegu

Temperatura na grzejnikach bardzo powoli się podnosi po załączeniu pompy, osiąga zadaną temperaturę po czym piec jest już w podtrzymaniu temperatura na grzejnikach spada np od 45 do 36 po czym piec spada w podtrzymaniu do 39 zaczyna grzac goni do 58 i znowu wchodzi w podtrzymanie

Czujnika pokojowego nie ma. Piec chodzi na harmonogramie pogodowym. 10c na dworze 40 grzejniki, 0c na dworze 45 grzejniki, -10c na dworze 50 grzejniki

powierzchnia do ogrzania 209metrów, piwnica i poddasze urzytkowe, budynek ocieplony rok budowy 2011

ustawienia na piecu:

podawanie 5s fabrycznie

przerwa 21 s

nadmuch 130 (maks 250)

podtrzymanie 20 min

czas otwierania mieszacza 1 90s

wylaczenie termostatu PCO1 TAK

CO dod. T. Kotła 13 (min 0 maks 15)

praca w PID NIE

podtrzymanie korekta 0

czujnik podajnika TAK

histereza kotła 2C (min 0 mask 5)

PID histereza 15C (min 0 maks 40)

dynamika PID 7 (min 1 maks 10)

temperatura powrotu 25C (min 24 maks 90)

 

 

20191203_172514.jpg

20191203_172507.jpg

20191203_172458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, najlepiej dorysuj schemat instalacji + pierwsza myśl jaka sie nasuwa po tym ostatnim zdjeciu to brak ochrony powrotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misza87 zanim przesiadłem się na pellet, użytkowałem  sterownik SELEKT, udało mi się go dosyć dobrze rozgryźć, ale w mojej opinii pierwsze co powinieneś zrobić to porządek w okablowaniu, nie żebym się czepiał ale ewentualne zdjęcia, o które poprosi ktoś na forum będą bardziej czytelne.

1. Masz 2 zawory 3d czy 1 4d i 3d ? 

2. W instalacji zauważyłem coś co raczej nie powinno mieć miejsca, a mianowicie tzw syfon. może dojść do zapowietrzenia w tym miejscu, oraz ogólny chaos jeżeli chodzi np o średnice rur 

3. Miałeś już pierwsze odpalenie przez autoryzowany serwis TEKLI ? ewentualnie jak powiesz skąd jesteś i okaże się, że masz niedaleko to dam namiar na privie na serwisanta, który mnie doskonale przeszkolił. 

Dodaj jeszcze fotki jak to trochę ogarniesz, najlepiej z opisami. Schemat byłby dobry ale wystarczą dobre zdjęcia, na których dobrze będzie widać podłączenia hydrauliczne co z czym i dlaczego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.