Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Komfort 15 Kw Wahania Temperatury


tyszol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :-) Od około 2 miesięcy pale w tym piecu i mam kilka problemów:

1. wahania temperatury; najpierw piec dobija do zadanej 55 stopni po czym przechodzi na podtrzymanie i po ok 4-5 minutach temperatura spada i znów włącza się praca i tak praktycznie w kółko

2. temperatura powrotu nigdy nie była wyższa niż 35 stopni. Posiadam zawór 3d afriso który jest ustawiony na 5 

3. niedopalany groszek

 

Aktualnie spalam 25kg eko w 19 godzin o kaloryczności (jak twierdzi sprzedawca) 26 MJ. Dom nowy ocieplony z zewnątrz, sufity, podłoga itp. Ogrzewam dom ok 140 m^2 z czego 32m^2 podłogówki i 6 grzejników.

 

Aktualne ustawienia:

praca 

czas podawania 6 sek

przerwa 65 sek

wentylator 30% przesłona otwarta na maksa 

praca podtrzymania 6 sek

przerwa podtrzymania 2 min 45 sek

wentylator w podtrzymaniu 17 sek 

czas przerwy 1min 30 sek

temperatura zadana kotła 55 stopni 

 

post-65847-0-77389700-1451220001_thumb.jpg

post-65847-0-15009800-1451220003_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co to za sterownik , takie spalanie w tym czasie jak nie ma zimy masakra.

Ja bym mu obnizyl podawanie by szedl caly czas nie odstawial sie jak nie dopala to taki efekt tez.W podczymaniu dac 3/4 sek podawania bo jak tyle jest to i tak goni z temp.do gory .

Ja przy tych temp co mamy na Slasku spalam 14,5kg paliwa Varmo 26MJ na 230m2 w domu 21st.bez cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zmienic te parametry sterownik dwu stanowy nic szczegolne go , zawor 4czy3D masz 1 1/4 cala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pierwszy sezon palenia? Jak to są pierwsze 2 miesiące to zużycie może być większe. A temp. powrotu powinna być wyższa. Dochodzą jeszcze ogromne ilości węgla które podajesz w podtrzymaniu.

 

Ja ostatnio palilem:

 

Podawanie 5 sec,przerwa 45, nadmuch 26(nowe oprogramowanie) przysłona na ok. 2cm.

Podtrzymanie:

Podawanie 5 sec, raz na 20 minut, wentylator 15 sec. Raz na 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc z jednym z forumowiczów na gg wywnioskowałem ze moja instalacja jest zle wykonana. Podłogówka i grzejniki sa połączone w 1 rozdzielaczu który zasila 1 pompa co. Pod zawór 3d podłaczona pompa cwu i co. Zawór ten (jak wyczytalem) w tej kombinacji i tak nie chroni przed korozja jedynie reguluje temperaturę zasilania co i cwu. Wiec narazie czeka mnie zmodernizowanie instalacji. I tu mam pytanie czy ten schemat co w zalaczniku bedzie ok czy tez cos w nim jest nie tak?

post-65847-0-48686800-1451240026_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Pytanie do tych co naja Defro Komfort Eko Duo 15kW lub bardzo podobny. 

Jakie macie wahania temperatury kotła?

Rozgrzewanie:

Po zakończeniu pracy ile stopni przebija w górę powyżej temperatury  zadanej?  

Studzenie:

Ile poniżej zadanej schodzi temperatura kotła od momentu przekroczenia histerezy spadku?

Mowimy tu o instalacji z ochroną powrotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.