Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie kotła sas bio slim 17kw


Pley86

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Andy1111 napisał:

Na ile masz ustawiona CWU?

wcześniej było na 50C. W tej chwili jadę na testach na prośbe pana g69 . Mianowicie CWU jest ustawione jako cyrkulacyjna aby cały czas pracowała co powoduje ze CWU ma praktycznie cały czas temp kotła.

dodaje zdjecia ze schematem

sorry za jakość ale mam nadzieje ze coś pomoże do wglądu

 

2 godziny temu, gmaj22 napisał:

To akurat często spotykane rozwiązanie w łazienkach czy przedpokojach, jeśli pętla niezbyt długa.

Właśnie u mnie tak jest ze nie jest długa.

 

 

001.jpg

kotlownia 001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu na pewno brak jest zaworu zwrotnego:

1270785600_brakZZ.png.ee5845d2a08d7c2a75807f491f9928ab.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2019 o 20:38, Pley86 napisał:

 

Niecałe 1,5h na chwilę obecną. 

Screenshot_20191117-202950_eModul.jpg

Po wykresie widać,że będzie lepiej.Martwi jednak,że tylko 1,5 godziny jest w postoju.Coś za szybko się wychładza.U mnie obecnie średnio około trzech godzin stoi w postoju.Tyle,że u mnie kocioł stygnie do 40 stopni i dopiero się odpala.

Ważne,żebyś jak najszybciej dokończył docieplenie stropu.Chyba,że są błędy w izolacji termicznej podłogi,ale tutaj się już nic nie poprawi.Na krótkie postoje może też  mieć wpływ :

 -Duży pobór ciepłej wody z bojlera.

-duży ciąg komina.Po wygaszeniu komin działa jak odkurzacz i przeciąga zimne powietrze przez wymiennik.

-Straty spowodowane słabszą izolacją kotła,bojera i rur w kotłowni.

Jak to się mówi trochę strat tu trochę tam i zawirowania w baku się robią.

Ps.Jak będziesz wrzucał następny wykres to uwzględni temperaturę spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gmaj22 napisał:

W tym miejscu na pewno brak jest zaworu zwrotnego:

1270785600_brakZZ.png.ee5845d2a08d7c2a75807f491f9928ab.png

 

Dziękuję  za sugestię. Jeśli ten zz zostanie tam zamontowany to jakich efektów mogę się spodziewać?

A co do wypowiedzi Pana g69 to jak najbardziej się zgadzam z tymi stratami, ale czy napewno mogą mieć aż tak znaczący wpływ? Wątpię. Jakiś napewno, ale nie aż taki.

Po dłuższym obserowowaniu zachowania kotła wygląda na to że niewiele się zmieniło. Dalej spała około 30kilo.

 

Screenshot_20191119-104632_eModul.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pley86 napisał:

Po dłuższym obserowowaniu zachowania kotła wygląda na to że niewiele się zmieniło. Dalej spała około 30kilo.

Wychodzi na to,że zapotrzebowanie domu  na moc grzewczą jest o wiele większe niż wyliczono to w kalkulatorze.Jak to się mówi fizyki się nie oszuka.

Może ktoś coś podpowie.Może coś przeoczyliśmy.Ja na razie pomysłu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona zawór 1? Czy ta druga? Jeśli 1 to właśnie zawór 4d który moim zdaniem nie pracuje prawidłowo. 

A czy moja instalację dałoby się zrobić na jednym 3d bądź 4d, a nie na dwóch zaworach? Istnieje taka możliwość że one mogą źle że sobą współpracować? 

Dodam jeszcze taka ciekawostkę że mój hydraulik zamontował 4d pierwszy raz u mnie w kotłowni. Nigdy wcześniej go nie montował. A u mnie zamontował ponieważ producent kotła to wymaga do gwarancji. Więc jak to jest? Czy 4d jest u mnie potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zauważyłem ze jak załączy się zawor 4d i puści na grzejniki to strasznie szybko spada temp powrotu a w efekcie wychładza kocioł. Czemu tak jest? Grzejniki odbierają tyle ciepła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przykładowo kocioł chodzi już któryś dzień no to instalacja powinna być juz wygrzana i woda wracająca nie powinna byc juz tak zimna żeby tak szybko wychłodzić kocioł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pley86 jak masz jeszcze wytrwałość na testy to zmniejsz współczynnik mocy kotła do 75%

Oczywiście w tych testach dbamy o ciepły powrót kotła stałą pracą pompy CWU.Bo na razie innej możliwości nie ma.

Żeby zawór 4D nie wariował to wyłącz ochronę powrotu.

Wrzuć później wykres.

I powiedz jak jest z tym wentylatorem.Jak kocioł  jest wygaszany to wentylator rzeczywiście pracuje aż temperatura spalin spadnie do 50 stopni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sambor napisał:

To nawet nie odbiór ciepła przez grzejniki, tylko zalanie kotła zimną wodą z instalacji , która stoi i po to jest potrzebna pompa kotłowa aby zmniejszyć wpływ tego zjawiska

To niech Pan będzie taki miły i mi wytłumaczy co mam zrobić aby uniknąć tego zalania kotła zimna woda. W którym miejscu mam zamontować tą pompę kotlową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z instrukcji dla kotła bioslim (i nie tylko, ale na pelet):

7.5. POŁĄCZENIE KOTŁA Z INSTALACJĄ GRZEWCZĄ

UWAGA: Zaleca się, aby kocioł został podłączony do układu instalacji grzewczej wyposażonej w zawór czterodrogowy. Zaletą proponowanego sposobu podłączenia kotła jest funkcja ochrony kotła przed niskotemperaturową korozją, co zapobiega przedwczesnemu jego zużyciu.

Mieszanie czynnika grzewczego realizowane przez zawór czterodrogowy jest związane z koniecznością dostosowania temperatury w instalacji w zależności od zmian temperatury zewnętrznej. Montaż zaworu mieszającego jest konieczny, jeżeli temperatura zadana kotła będzie poniżej 60°C. W celu ochrony przed „korozją niskotemperaturową” kotła w zaworze czterodrogowym zamontowanym na powrocie następuje podniesienie temperatury wody powracającej z instalacji grzewczej w wyniku mieszania z wodą podgrzaną w kotle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dhany napisał:

U mnie też zauważyłem ze jak załączy się zawor 4d i puści na grzejniki to strasznie szybko spada temp powrotu a w efekcie wychładza kocioł. Czemu tak jest? Grzejniki odbierają tyle ciepła? 

Szanowny kolego chyba wiem już w czym leży problem. Przynajmniej  w moim przypadku jestem na 99% że to wina braku pompy na krótkim obiegu. W tej chwili  krótki obieg działa grawitacyjnie więc nie ma szans na prawidłowe mieszanie się wody w 4D, kiedy od strony powrotu na 4D mam tak naprawdę 2 powroty spięte w jeden który jest napędzany dwiema pompami.

Kiedy zawór 4D się otwiera aby dogrzać instalację w tym momencie zimna woda z powrotu  jest dosłownie wpychana przez 4D do kotła. Ciepła woda z zasilania nie ma szans przebicia przy działaniu grawitacyjnym.

Na chwilę obecną zmnieszylem pracę pomp na minimalna i już widać różnicę.

Taka sytuacja.

P.s. czy istnieje coś co by mogło spowolnić napór tej zimnej wody z powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze sterowaniem tej pompy kotłowej? ?

U mnie CO, podłoga, cwu, cyrkulacja i w piecu juz chyba nie mam miejsca na dodatkową pompę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec właśnie CO i podłoga jako główne a cwu i cyrkulacja jako dodatkowe co daje nam 4 pompy i brak wolnego miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.