Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie kotła sas bio slim 17kw


Pley86

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czyli jak jest w końcu z temperatura tego powrotu? Jest jakoś określone ile powinna być nizsza od temp pieca? 5 stopni 10 czy 15?

No i pytanie najważniejsze. Czy w każdej instalacji pieca na pellet nie powinno być zaworu 4d?

Pytam bo czytam ten wątek z zaciekawieniem. Widzę bardzo madre i fachowe wypowiedzi a sam u siebie zaobserwowałem takie same objawy co autor tematu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a ja mam bio efekt 17 kw to żeby ktoś zetknął na moja kotłownię to założyć nowy wątek czy w tym zapytać i wkleić zdjęcia? 

Ja np pale z czujnikiem pogodowym no i powiedzmy piec rozpali się ze 2 dziennie. Ale jak włączę cwu to i kilka razy na dobę a to już chyba nie jest takie ekonomiczne i tanie  (podsyp grzałka itp )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pley86 napisał:

Rozumiem  że Pan twierdzi że jest źle wykonana?

Hydraulik twierdzi że wszystko jest dobrze zrobione, może tylko 4d by usunął/wymienił.

Miałem na myśli instalację sąsiada, skoro wszystko u niego dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a ja mam bio efekt 17 kw to żeby ktoś zetknął na moja kotłownię to założyć nowy wątek czy w tym zapytać i wkleić zdjęcia? 
Ja np pale z czujnikiem pogodowym no i powiedzmy piec rozpali się ze 2 dziennie. Ale jak włączę cwu to i kilka razy na dobę a to już chyba nie jest takie ekonomiczne i tanie  (podsyp grzałka itp )
Chyba łatwiej będzie tobie gdy będziesz miał własny wątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt @g69: "Czy ja dobrze widzę,że masz cyrkulację ciepłej wody?Jeśli tak to jak często pracuje pompa?

Przy źle izolowanej cyrkulacji i częstej pracy pompy trzeba być świadomym większego spalania pelletu."

 

Rzeczywiście spali niewiele więcej, ale przecież energii nie straci, bo ciepło zostaje w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dhany napisał:

No dobra a ja mam bio efekt 17 kw to żeby ktoś zetknął na moja kotłownię to założyć nowy wątek czy w tym zapytać i wkleić zdjęcia?

Załóż lepiej nowy z Bio Efekt, bo potem bałagan się robi.

I Tobie będzie łatwiej, i nam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, gmaj22 napisał:

cyt Rzeczywiście spali niewiele więcej, ale przecież energii nie straci, bo ciepło zostaje w domu :)

Tyle,że ja już widziałem cyrkulację ułożonä na Chudziaku. Co prawda w otulinie ale tak uważam,że to była porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dhany napisał:

Ja np pale z czujnikiem pogodowym no i powiedzmy piec rozpali się ze 2 dziennie. Ale jak włączę cwu to i kilka razy na dobę a to już chyba nie jest takie ekonomiczne i tanie  (podsyp grzałka itp )

Jak miałoby być tanie i ekonomiczne to trzeba było nie stawiać takiego kotła, tylko śmieciucha, gdyż zapałki są tańsze niż zapalarka a śmieci tańsze od paliwa!!!

Takie teksty przypominają mi sąsiada , który 40 lat temu w tygodniu trzymał "malucha na klockach aby opony się nie zużywały! a na weekend ruszał nim, ale tylko do kościoła aby sąsiedzi widzieli.

Ludzie ! po to jest kocioł bezobsługowy aby się włączał w miarę potrzeb a nie jak najrzadziej gdyż ..............

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu Sambor ma rację. tak czytam ten post i się zastanawiam nad tymi fachowcami: jeden i drugi mówi, że instalacja jest dobrze złozona, ale za chwilę słysze, że zawór ten czy inny można było nie instalować? no to jak wreszcie z tą instalacją? dobra jest czy zła? czy nie dochodzicie do wniosku, że instalator naciągnął na koszty inwestora? bo ja tak.

ja mam w całym domu podłogówkę. plus 2 grzejniki łazienkowe. jeden zawór 4d, 4 pompy i wszystko działa. mam wrażenie, że niektórzy instalatorzy to z kartek się uczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, g69 napisał:

Czy ja dobrze widzę,że masz cyrkulację ciepłej wody?Jeśli tak to jak często pracuje pompa?

Przy źle izolowanej cyrkulacji i częstej pracy pompy trzeba być świadomym większego spalania pelletu

Pompa od ciepłej wody włączą się co parę godzin. Nie zauważyłem jakiegoś większego spalania.

 Wygląda na to że teraz kociołek pali mniej pelletu. Potrzebuję jeszcze dobę na obserwacje i dam znać co i jak.

Teraz temp powrotu w czasie pracy oscyluje w granicach 10C różnicy od tej na kotle a w trybie czuwania około 4-5 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andy1111 napisał:

i tu Sambor ma rację. tak czytam ten post i się zastanawiam nad tymi fachowcami: jeden i drugi mówi, że instalacja jest dobrze złozona, ale za chwilę słysze, że zawór ten czy inny można było nie instalować? no to jak wreszcie z tą instalacją? dobra jest czy zła? czy nie dochodzicie do wniosku, że instalator naciągnął na koszty inwestora? bo ja tak.

Ciekawe rzeczy Pan pisze. Ktoś się odniesie do tego posta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od którego momentu nie rozumiesz? sam piszesz że było 2 fachowców. nieprawda? cofnij się do początku, sam załapiesz. ja też mam bioslim 17 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie za daleko oceniam. Przecież po to bierzemy fachowców żeby było dobrze a my się nie musimy znać na wszystkim. I to logiczne. Ciężko też będzie Ci pomóc nie dlatego że tu nie ma znających tematu tylko głównie z powodu braku szczegółów. Po swojej instalacji widzę że jest prostsza. Ktoś u ciebie świadomie lub mniej świadomie podwyższył koszty instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz. Na ile masz ustawiona CWU? Kolejna rzecz która dziwi to podlogowka w łazience z grzejnika. Po co? Nie można było zrobić pętli na łazienkę i regulować z zaworu 4d a grzejnik podłączyć z krótkiego obiegu kotła? Oba systemy chodzą przecież na innych temperaturach. Taka mała sugestia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Andy1111 napisał:

Kolejna rzecz która dziwi to podlogowka w łazience z grzejnika

A słyszałeś/czytałeś o czymś takim jak "ogranicznik temperatury powrotu", potocznie nazywany RTLem?

Jeśli nie, to poczytaj o np. Danfoss FJVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o licytowanie się, tylko zwróciło moją uwagę Twoje "zdziwienie" nt. podłogówki z grzejnika? To akurat często spotykane rozwiązanie w łazienkach czy przedpokojach, jeśli pętla niezbyt długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ panowie po co od razu kłótnie. 

Ja rozumiem ze piec jest bezobslugowy i swoje spalić musi. Po co te porównania do smieciucha. Chyba każdy z nas po części wiedział na co się decyduje ale jak u kogoś piec pracuje tak jak powinien spała tyle ile powinien to uwierzcie mi ze daje to naprawdę dużo do myślenia. Stąd moje pytania w temacie. Moim zdaniem to nie normalne żeby się rozpalał i wygaszał kilka razy dziennie.  Nie znam się na tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dhany napisał:

Moim zdaniem to nie normalne żeby się rozpalał i wygaszał kilka razy dziennie. 

Dlaczego?

1 godzinę temu, dhany napisał:

Nie znam się na tym. 

To widać, więc nie przejmuj się sprawami na których się nie znasz i nie masz racji co do ich prawidłowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.