Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podłogówką


alko660

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się również zapytać dlaczego temperaturę na termostacie od podłogówki muszę ustawić o około 20C mniejszą od zasilania pieca ? Co się stanie jak na termostacie od podłogówki ustawie np. 50C (tak aby termostat wogole się nie zamykał, bo woda z powrotu tyle nie osiągnie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz ustawić na kotle 20 stopni wyższą niż  na termostacie podłogówki!! Podłoga 30 C,  kocioł minimum 50 C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest RTL na powrocie podłogówki. O ile jest tam dobrze podłączone, można go zastosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na próbę tak jak panowie radzili, tz. Ustawiłem piec na ciagle grzanie 50C, termostat od podłogówki na 30C i włączyłem pompę na prace ciągła. Minęło 7 godzin i podłoga zarówno w kuchni i łazience jest lekko ciepła . Zastanawiam się czy nie ustawić termostatu od podłogówki na np 50C aby podłoga była cieplejsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka ma być ?  temperatura podłogi  powinna oscylować w granicach max 28* tam gdzie przebywamy , więc o 8* mniej niż temp naszego ciała , To nie działa tak że masz odczuwać ciepło tylko masz nie oddawać swojego ciepła  do podłogi , tak jakbys stanął na styropianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 35 stopni na stałej pompie to za chwilę się okaże,że jest za ciepło.I co w nocy wstawać i przykręcać RTL-a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zbyt dużego wyboru nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, wszystko dobrze chodzi podłogówka lekko ciepła (to dobrze, i powietrze prawidłowo ogrzewa), a kaloryfery reguluje termostatami (głowicami) 

Teraz mam jeszcze dwa pytania:

1. Jak podnieść temperaturę podłogi w łazience ? ( nie ma tam żadnego rozdzielacza, dodam że podłogówka chodzi tak samo przy otwartym lub zamkniętym kaloryferze w łazience, nie mogę znaleźć również żadnego zaworu od podłogówki )

2. Podłogówka w kuchni, a raczej rozdzielacz bulgocze słychać przelewanie wody myśle że jest zapowietrzony jak go odpowietrzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.