Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka instalacji Co z otwartej na zamknięta. Problemy z ciśnieniem


Kazio321

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej gdyby chodziła non-stop na niskiej mocy. Jak chcesz ją wyłączać, to ustaw  ochronę powrotu na ok. 5-7 stopni poniżej zadanej kotła.

Zobaczysz jak często się włącza i zostawisz na pracy ciągłej :) Tu nikt Ci co do stopnia nie poda, musisz sam zaobserwować, jak reaguje Twoja instalacja i odpowiednio korygować nastawy.

Koniec już wieńczy dzieło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gmaj22 napisał:

Koniec już wieńczy dzieło? 

Tak już koniec, teraz zalewamy układ :) 

Ustawienia pompy : temp. Załączenia 20c

Maks temp 70. Przy zadanej temp. Pieca 55 to będzie chodzić non stop. 

Jest mały problem, po uruchomieniu pomp, ta pompa kotlowa wpada jakby wibracje. Słychać drgania jakby od niej dochodziły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś z pompa nie tak. Ustawie ja na max to nie słychać  wibracji . Wezmę ją na najmniejsze ustawienia to słychać wibracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazio321 wrzuć zdjęcie jak zamontowałeś pompę.

@gmaj22 właśnie jak uniknąć strzelania ZZ przy małych przepływach, bo zdrowe to dla instalacji nie jest a zdarza się czasami u mnie na obwodzie CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub jakiejkolwiek innej tłoczącej do powrotu kotła przeciwnie do strumienia z powrotu 4D.(najczęściej jest to właśnie pompa CWU)

Moim zdaniem, to zależy od  przepływów (średnic i ciśnień) , bo nawet pompy za 4D mogą wpływać na reakcję ZZ za pompą krótkiego obiegu.

Nic prostszego, jak samemu sprawdzić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to zawór zwrotny. Pompę założyłem tak jak powinna być.

W dniu 6.11.2019 o 09:30, gmaj22 napisał:

Pompę kotłową podłączysz do sterownika - steruje dwiema dodatkowymi pompami. (oprócz CO i CWU )

Schemat? Kolejność montażu: dolny króciec 4D > (zawór kulowy > filtr siatkowy) > pompa > zawór zwrotny > zawór najlepiej grzybkowy do regulacji przepływu > trójnik na rurze powrotu do kotła.

To co w nawiasie można dać zespolone:image.jpeg.7bb2217b8d6b18cc3da92f010166c06d.jpeg

 Tylko bez tego zaworu grzybkowego. 

Co do pompy CWU chodzi na takim samym biego co kotłówa. Ogólnie to układ zalałem na 1.1bar. A na naczynka mam 0.8bar 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłeś filtr przed pompą po tych przeróbkach? Przynajmniej okaże się, czy ZZ trzyma skoro nie dałeś za pompą chociaż zaworu kulowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było czyszczone, ale mogę jeszcze raz zobaczyć. Bo było trochę syfu po starej otwartej instalacji. Ta "wibracja" jest groźna dla instalacji? Jeśli nie to mi to w ogóle nie przeszkadza bo w kotłowni to ja nie siedzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisałem w poście #43 : "Ale daj chociaż zawór kulowy za pompą kotłową  i ZZ, skoro nie chcesz regulacyjnego.

 A jak przekręcisz mieszacz 4D maksymalnie w prawo to też stuka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem; w prawo miało być. Na obieg kotłowy otwarty, za mieszaczem zamknięty.

PS: I nie cytuj ostatniego postu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zmniejsz moc na pompie CWU albo przymknij zaworem na powrocie z wężownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jak wrócę do domu. Aktualnie w pracy jestem. 

A może być to wina naczynia przeponowego? Między trojnikiem od naczynia a trojnikiem od powrotu z 4d jest odległość max 10cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2019 o 13:30, gmaj22 napisał:

No to teraz zmniejsz moc na pompie CWU albo przymknij zaworem na powrocie z wężownicy.

Pompa CWU wyłączona a zawór nadal strzela. Tylko ciszej. Lecz gdy przymykam zawór przed pompa na grzejniki stukanie ustaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli od tej strony podciąga...To przymknij lekko zawór ZA pompą na grzejniki. Ten sam skutek powinno przynieść przymknięcie mieszacza 4D (większe otwarcie na powrót)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie czasami na obiegu co zwiększam delikatnie przepływ i wtedy się ucisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darekgra napisał:

 

Taki dźwięk wydaje gdy chodzi sama pompa kotłowa, jak załącza się resztą pomp troszke mniej strzela 

A taki dźwięk jest gdy wszystkie pompy działają 

https://www.youtube.com/watch?v=gAr0AFvnjx8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Darekgra napisał:

Mam identycznie czasami na obiegu co zwiększam delikatnie przepływ i wtedy się ucisza.

Kolego masz trochę racji, wrzuciłem 2 bieg i znacznie ucichła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.