Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro HG 25


robert1991

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Na wiosnę chcę zamontować kocioł Defro HG 25 z buforem oraz zasobnikiem CWU. Zabezpieczenie kotła będzie stanowić Termoregulator 57 lub Laddomat. Zastanawiam się jak podłączyć pompę Defro 57. Czy zdefiniować ją jako pompę dodatkową i wtedy będzie chodzić cały czas przy załączonym kotle? Czy powinna być podłączona jako pompa bufora i wtedy będzie ładować bufor w zakresie zadanych temperatur na buforze? Zastanawia mnie również tryb pracy letniej, wtedy chodzi tylko pompa CWU, czy nie powinna również chodzić pompa termoregulatora? Poniżej link do sterownika, a w załączniku schemat instalacji.

https://www.defro.pl/download,pliki,522,522_instrukcja-hg-2.pdf

 

 

10-15-2019-2057.32.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć pompa laddomatu powinna być ustawiona jako ładująca bufor . Sterownik będzie nią sterował niezależnie od ustawionego trybu pracy. Wkładka termostatyczna w laddomacie co najmniej 72stopnie. Sam mam ten kocioł od prawie roku i spisuje się znakomicie.

Wysłane z mojego Lenovo YT-X703L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam około 230m kwadratowych powierzchni, podłogówka plus grzejniki. Palę w większości świerkiem czasem bukiem w tamtym sezonie spaliłem ok. 12 mp. Latem cwu grzeję solarami

Wysłane z mojego Lenovo YT-X703L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam następujący problem z podłączeniem czujników bufora, w instrukcji sterownika stoi że po aktywowaniu bufora z czujnik temperatury zewnętrznej zrobi się czujnik bufora dolny. W jaki sposób  w takim układzie podłączyć czujnik temperatury zewnętrznej? czy muszę dołożyć dodatkowy moduł sterujący zaworem aby to ogarnąć? Przerabiał ktoś ten temat z Defro i TechSterowniki?

bufor .jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zewnętrzny przejmuje rolę czujnika bufora dolnego chcąc odczytywać temperaturę zewnętrzną musisz zainstalować dodatkowy moduł zaworu . Ja mam i1 techa ale na wyświetlaczu sterownika pokojowego nie pokazuje mi temperatury zewnętrznej. 4ddd5f7e247ba3a935a9554bd2434237.jpgb979dc3691dde26e2cc13d06396036a9.jpg

Wysłane z mojego Lenovo YT-X703L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyszczenie gruntowne kotła Defro HG po ok. dwóch miesiącach od ostatniego czyszczenia, plus komin po roku od ostatniego wymiatania.








Wysłane z mojego Lenovo YT-X703L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz temp spalin na czopuchu - bez właczonego wentylatora wyciągowego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten za 13-20 PLN do 350*C jest dobrą propozycją, to g... za 60 juz mi się dwa przekręciły w krótkim czasie, ten tanszy do wedzarni smiga normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On powinien mieć czujnik temperatury spalin i dawać wgląd z poziomu menu.

W takich kotłach modulacja mocy wentylatora w zasadzie odbywa się w oparciu o temperaturę spalin. Temperatura wody jest drugorzędna.

 

Dobre kotły przeważnie mają poniżej 145°C na czopuchu. Niektóre 105-110°C.

Tylko to nie jest wyznacznik. Dobrze spalasz to możesz dużo poslac w komin. Puszczasz w komin dużo CO to nawet 100°C nie oznacza sprawności.

 

 

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Panstan napisał:

ten tanszy do wedzarni smiga normalnie.

 raz nawet spadł mi na beton z 1m i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnym paleniu temperatury na czopuchu wahają się w granicach 160 stopni termometr mam w czopuchu ze sterownika głównego. Można zmniejszyć temperaturę spalin A tym samym moc kotła regulując powietrze  pierwotne i wtórne . W kotle hg powinno się palić na maxa po to są bufory ,w komorze palnika temperatury sięgają ok 1200 stopni  . Powierzchnia wymiennika to 2,6 m2 przy 23 kW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest inaczej. Kotły HG paliło się na maxa bo sa bufory. Kocioł był tutaj drugorzędny, mial wielka komorę i automatyczny zapłon by nie być uwiązanym. Do budynku dobieramy bufor a do niego kocioł.
Instalacje projektuje się na 3-5 dni ciepła z bufora a do tego często się daje olbrzymią moc. Szybko grzejesz sobie bufory w sobotę czy niedzielę i ładujesz kolejna komorę by starczyło do kolejnej.

Teraz sterowanie jest już standardem. Prócz jakichś niemieckich kotlow premium nastawionych na powyższy model każdy kocioł ma sterowanie mocą. W Niemczech to zrozumiałe, tam raczej każdy kto grzeje drewnem na już bufor.
Niektóre schodzą poniżej 20%.

Bez sterowania tylko Atmos i Viadrus się ostaly. W ostatnim przypadku to jest uzasadnione.

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.02.2020 o 00:56, adamzk napisał:

Tu jest stroną mojego kotła
http://zdalnie.techsterowniki.pl
Login adamzk
Hasło DEFRO1


Wysłane z mojego Lenovo YT-X703L przy użyciu Tapatalka
 

Kolego widziałem jak czyścisz kocioł. Na początku pozazdrościć buforków razem chyba 2000 l, ja mam 1 tyś, i komory załadowczej. Zdziwiła mnie ta cermika na dole, powinna być w środku czyściejsza, bardziej wypalona, bez sadzy. Jak na innym filmie, regulujesz powietrzem wtórnym, moim zdaniem jest go za mało. Płomień powinien być bardziej niebieski. W pewnym momencie tak było, ale potem znów wróciłeś do ustawień poprzednich. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DzonyZerg napisał:

Popatrz jeszcze raz na prezentację spalania różnych kotłów na YT. płomień barwy białej to najlepsze spalania. Niebieskiej nie uraczysz.

moim zdaniem tą ceramikę trzeba ocieplić z zewnątrz matą ceramiczną tak około 10 mm, i wyregulować powietrze wtórne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No uraczysz ale mówiłem o markowych kotłach. Szczegolnie że ten widać chłopaki właśnie regulują... Skrajnie eksperymentalnie.

Zacne ceny mają te kociołki. Zawsze taki chciałem mieć, mam w garażu więc co to za przyjemność robić sobie kocioł zewnętrzny.

Wersja minim 45tys i jeszcze by coś trzeba ocieplić? 

Szkoda słów. Mam zajebiste kotły w Europie, nie znalazłem amerykańskich o lepszych parametrach ciąg przejrzałem tylko z 40 marek. I nie mówię tutaj o jakichś Brunerach czy nawet  Froling. Kładziesz 8-12 kafli na stół i masz zajebisty kocioł. Niestety nie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dzony Zerg, ja tylko ci chciałem zasugerować że coś tu nie gra w twoim spalaniu. Dziwne na końcu pierwszego filmu że w środku ceramiki masz sadzę, możliwe by to było, ale nie w takiej ilości, na samym początku jak rozpalasz, bo nie jest to wszystko rozgrzane, a u ciebie jak się nie mylę spaliny w fazie rozpalania od razu idą na dół, nie masz dźwigni  zmiany spali, i lepiej. Nie wiem czy ta ceramika leży na półce wodnej czy nie, ale ona jest do ocieplenia. U mnie ceramika od półki wodnej jest oddzielona 10 mm wełny ceramicznej. Tak to się przedstawia na zdjęciu, czy widzisz tam sadzę jak u ciebie?

IMG_20190927_123026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.