Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki piec? jaka moc?


Kust0

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Pieklorz napisał:

W życiu osobiście nie wydałbym 14-16k na kocioł na paliwo stałe obojętnie czy pellet czy ekogroszek.

Korzystając z tej samej dotacji zamontowalbym solidny kocioł gazowy a jakby nie było przyłącza lepszą PC powietrzną, chociaż tu lepiej przysiąść i napisać lepszy wniosek o gruntową.

 

Europa to europejskie zarobki i nieco inaczej wychodzą takie sprawy już nie mówiąc o tym, że tam rynek pelletu jest unormowany a u nas jest taki syf że szkoda słów.

 

Jesteśmy w Polsce i uważam, że potrzebne są także produkty na zasobność portfela Kowalskiego

 

 

 

Ja też bym nie wydał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania Klastera dodaje badanie zwykłego półkowego wymiennika z Viperem. Zobaczcie na emisję spalin, żaden nasz rodzimy dokładany palnik nie spala tak czysto. Tutaj porządny wymiennik dopasować i mamy mega kocioł.

Ecodesign-Klaster-5-11P-647x1024.thumb.jpg.afac19a2ba4b384db77f94cf7a6ef81b.jpgResized_20191015_205509(1).thumb.jpeg.36b4c1739fc0512d3f000294f87c89dc.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile taki Viper kosztuje? Oczywiście bez kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam gościa, co "poklei" solidny wymiennik za przysłowiową złotówkę i można robić biznesy hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam mocy przerobowych brakuje, inaczej już dawno mieli byśmy Vipera 8KW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliks tos porównał... 

Kocioł z krótkim nawrotem pionowym i dwoma rzędami rur przód-tyl bez żadnych zawirowaczy z tylną komorą osadcza.....

do kotła

Z 4polkami poziomymi w których obie górne są wyłożone ciasnymi zawirowaczami z otworami, w komorze spalania wisi ceramiczny deflektor wklęsły ardeo a z tyłu wymiennika jest zerzniety z klastra pojemnik komory osadczej. Z taką ilością półek i zasieków to pyły obniżysz i nie tylko... Ten klaster by musiał mieć jeszcze dwa piętra rur i spirale w tych górnych dwóch rzędach i dopiero porównać....

A mimo tych zasieków EEI takie same a sprawność użytkowa ciut niższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom porównał jak ty rzuciłeś papiery od Blackstara. Wiem że wszystko co nie wasze to złe albo zerżniete, ale zwykły Kowalski myślisz że woli wyczyścić 4 półki czy wymiatać wyciorem zaklejone kanały poziome? 

Screenshot_20191025-075139.thumb.png.7593a56e3152c59da0b2f94e7bb2ecf9.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2019 o 22:16, Pieklorz napisał:

Ilość pyłu:  1%

* Gęstość nasypowa: ≥ 600 kg/m3

* Wilgotność: ≤ 12%

* Wartość opałowa: >17MJ/kg

* Popiół: ≤ 0,5%

Ech....żeby taki pelet kosztował do 700,- PLN za tonę, to chyba nikt nie pchałby się w węgiel. 

Powyższy wniosek w oparciu o: wartość opałową ekogroszku ok. 25-26 Mj/kg i jego cenę ok. 1000,- PLN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22, ja płacę za pellet 660zl , czysta trocina. Wstyd się przyznać, ale od maja nie czyściłem kotła ani nie wyrzucałem z popielnika. Nie ma po prostu dużo syfu.  Ile ma Mj/kg to nie wiem, ale czuć moc:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem po 700zł kolejny sezon. Na pellecik.pl sprzedawali po 700zł przez cały czas. Jest wiele firm gdzie do 750zł możesz kupic dobry pellet, ale są takie dziury w Polsce że poniżej 1000zł nic nie znajdziesz. Nawet garażowe wyroby pchają tam po 950zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliks, kiedy zmniejszą VAT na pellet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomatko...toż tam wciąż 23 % jest !!! To pod tym względem w czołówce europejskiej na pewno jesteśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że "dobra zmiana" poprawi sytuację pelleciarzom :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eliks napisał:

Tom porównał jak ty rzuciłeś papiery od Blackstara. Wiem że wszystko co nie wasze to złe albo zerżniete, ale zwykły Kowalski myślisz że woli wyczyścić 4 półki czy wymiatać wyciorem zaklejone kanały poziome? 

Screenshot_20191025-075139.thumb.png.7593a56e3152c59da0b2f94e7bb2ecf9.png

 

Nie mówię, że gorsze

To co wkleiles różni się od tego co było zrobione i badane.

Wklej zdjęcia, pisałeś, że byłeś, pokaż kocioł fotkę z tyłu i tam będzie puszka na pyły i pokaż górne wrota, tam na obu półkach leżą zawirowacze.

A deflektor ma odwrotny kształt i jest ceramiczny, od palnika ekogroszkowego ardeo

Nie cierpię jak ktoś lawiruje i kręci

 

Szkic jest kotła Witkowskiego a papiery wrzuciłeś z Brodnicy a tam kocioł był inny. Kręcisz panie

 

Dodam Ci abyś przemyślał jak zamierzasz nadal kłamać..

Przebadany wymiennik był zielony z przodu a boki izolacji ciemnoszare. Nie ma jak pokazujesz 4drzwiczek tylko 3.

Dobrze przemysl odpowiedź, bo jak mnie dalej będziesz wkurzać, to ja Ci te fotki wkleje, tak mnie brzydzi kłamstwo i krętactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że kocioł Witkowski, nie pisałem że to ten z Brodnicy, co nawet widać po linku na zdjęciu więc nie wmawiaj ludziom że kłamię. Napisałem wyraźnie: " ale zwykły Kowalski myślisz że woli wyczyścić 4 półki czy wymiatać wyciorem zaklejone kanały poziome? " - wstawiając jak półka wygląda.

Natomiast twoje wypowiedzi o kopiowaniu patentów są nieprawdziwe bo już wszystko co było możliwe zostało skopiowane już tam w waszym zagłębiu kotlarskim począwszy od konstrukcji i na nazwach kotłów kończąc. Ale chwała wam za to że wymyślicie coś swojego zamiast pchać Kipiego do kolejnego kotła. Ci co faktycznie coś wynajdują to patentują jak m.in. Viper..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle odebrałem co napisałeś, wkleiłes atest z Brodnicy a później inny wymiennik.

Eliks powiem tak.

Te rurki przy ekogroszku czyli z retorta ardeo na węgiel sa średnio fajne, bo trzeba je będzie czyścić co ok. 14dni i tu faktycznie szybciej to będzie zachodzić.

 

Przy pellecie te same rurki będzie trzeba czyścic tak jak w przypadku wczesniej wspomnianej i pokazanej wersji kotła bodajże niemieckiego, czyli parę razy w roku może 3.

Tu przy pellecie to tylko przegarnięcie.

 

Półki w tym co dałes atest są bardziej upierdliwe, bo z dwóch górnych musisz wyjąc te kratki i troche się tego syfu z tego posypie a dalej jeszcze dwie niższe półki (w tym momencie mały klaster już będzie dawno wyczyszczony)

 

Te dwa rzędy rur Klastra oraz półki kotła z atestu czy półki ze szkicu Witkowskiego to wszystko sa kanały poziome.

Jedne czyści się szybciej i wygodniej a inne już nie. Mniej szczęśliwe w czyszczeniu będą te rzeczy przy modelu z atestu, bo puszkę na pył zarówno tam jak też w klastrze czyści się tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że tak mało producentów nie stosuje czyszczenia jakie jest np. w Biawarze-proste i skuteczne. Coraz mniej ludzi ma ochotę czyścić półki czy poziome rurki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na myśli przeszczepów, tylko nowo konstruowane wymienniki. Wszystkie na jedno kopyto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie mamy tego Bio-burna i Vipera jako 2 palniki z płomieniem naturalnym do góry. To świetna baza pod fajny, typowo pelletowy wymiennik, do tego ręczne czyszczaki i mamy porządny, mało obsługowy, wysoko sprawny polski kocioł pelletowy od A do Z. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.