Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki piec? jaka moc?


Kust0

Rekomendowane odpowiedzi

spacer.png

3 godziny temu, eliks napisał:

No szału nie ma. Sprawność kuleje, emisja gazów i pyłów na poziomie ekogroszka, a palnik? 

?????

92,5%sprawność, a ile ma mieć? 110? Kondensacyjny?

Klasa energetyczna A+

Emisja ma się mieścić w normie, zapłać za ponowne badania, zawieziemy na innym pellecie i może wyjść sporo lepiej.

Emisja gazów nie może być na poziomie groszka, bo dla pelletu norma NOx jest znacznie niższa.

 

Palnik z czyszczeniem podobny do rozwiązań Venmy czy Ecomat aczkolwiek dopasowany wielkością oraz mocą do konstrukcji kotła i emisji w tym wymienniku na sterowniku dedykowanym. Reklamy sterowań brager do kotłów pelletowych można było ostatnio usłyszeć w radiostacjach krajowych.

Wymiennik opiera się na modelu ekogroszkowym, ale drobne różnice są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest przetłumaczona emisja Blackstar 12kW

Nie powiem, aby były kosmiczne różnice....

Pellety drzewne C1 i na temat paliwa użytego do badania nie wiadomo nic więcej

emisje sezonowe Blackstar12 CO 424mg/m3 a Klaster 5-11P 428mg/m3   (jak to Eliks mówisz, nie jedzie Ci to ekogroszkiem czy sobie jaja robisz o 4mg/m3 chodzi??)

stężenie pyłu 30mg/m3  (na obniżonej 31mg/m3   i tu Eliks rozumiem jest dobrze? bo widzisz Klaster 5-11P na obnizonej ma emisję Pyłu 13mg/m3)

jego minimalna moc cieplna to 3,4kW wg atestu a Klaster 5-11P moduluje od 3,2....

moc nominalna 11,8kW

sezonowa efektywnośc energetyczna 83,5%

pytanie o metodę badawczą, bo sa dwie i w jednej wyjdzie ciut lepiej a w drugiej ciut gorzej, ale nie ma się też nad czym zachwycać, przeszedł badania z dużo bardziej skomplikowanym wymiennikiem a niekoniecznie dużo lepszym wynikiem i tyle.

Sprawność Blackstar12 na niewiadomo jakim paliwie 95% vs 92,5% Klastra, więc Elix o co Ci chodzi?

 

 

certyfikat.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej rzuciłeś inne świadectwo którym się kierowałem, ale ok, to dla porównania ekogroszek (badanie w tym samym instytucie, żeby nie było:

Screenshot_20191016-175327.thumb.png.7f2fbbc174fd8ace0c84836397a85a86.png

 

I trochę inny kocioł na pellet:

Screenshot_20191016-173248.thumb.png.4ac7d9f32cc99206a2bcd907376d9a7a.png

Znam palnik Ecomat i wiem jak działa w Elkosilverach, słabo. Poczytaj sobie wątki jak działa na niskiej mocy, ale tutaj przecież konstrukcja jest zupełnie inna, coś jak w Viperze, ale paliwo inaczej podawane do samego palnika. To zupełnie inne spalanie i podawanie powietrza. Wiesz, mam wrażenie że klienci będą testerami, bo nie uwierzę że ten palnik to jakaś sprawdzona konstrukcja. W ogóle konstrukcja jak i rozwiązania techniczne to takie pójście na skróty udając że to wszystko jest autorskie i nowatorskie. Ale badania przeszedł? No przeszedł, to dawaj go na sklep. 

świadectwo-5klasa-str2-625x1024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem Ci wyniki do blackstara, jak widzisz różnic tu nie było a wyskoczyles.

Nie moja wina, że nie potrafisz czytać atestów i nie umiesz ich odróżnić.

Tamto to był Ecodesign i nie ma na nim sprawności kotła tylko sezonowa efektywność energetyczna ogrzewania pomieszczeń. Nic nie poradzę ja to, że nie odróżniasz co jest czym.

 

Za to z krytyką wyjechałeś po całości. Guano wiedząc.

 

Tu nie ma Ecomat ani Venma, tylko palnik skonstruowany do tego kotła i tyle. Sypniesz inny pellet, będzie inny wynik, to jest proste jak drut.

Wynik ma się zmieścić w widełkach przewidzianych dla 5ej klasy oraz Ecodesign, co tak samo widać na przykładzie Black Stara, bo to są bardzo porównywalne wyniki.

 

To drugie co podajesz, to deklaracja CE producenta, która on wypełnił i wypisał. Stary tak to ja Ci też mogę, swój analizator podepne, napiszę Ci takie parametry i też będzie fajniejszy

 

Po co atest na węgiel, sam widzisz, że na mocy minimalnej pył wyższy oraz NOxy węglowe z takimi kocioł na pellet by badań nie przeszedl 

Robisz bzdurne porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat mało interesują badania i inne NOxy. Od strony użytkowej nie przemawia do mnie konstrukcja wymiennika, sądzę że będzie to wspaniały osadnik pyłu. W podobnej konstrukcji ktoś niedawno pisał, że po długim nie czyszczeniu wymiennika osad pyłu uniemożliwił pracę kotła. Moim zdaniem do pelletu to tylko wymiennik pionowy się nadaje, żeby obsługę ograniczyć do minimum i utrzymać kocioł w należytej sprawności (chyba że ktoś lubi co parę dni wybierać sobie pył z tych poziomych rur). 

Znając życie to palnik i sterownik będzie czarną magią dla tego, który nigdy pelletem nie palił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wróćmy jeśli można do mojego tematu, czy te kwestie które pisałem o "doposażeniu" Biawara Blackstar ma w standardzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł sondy i sterowanie przez internet jest w Blackstarze, jak dobrze ponegocjujesz będziesz miał wszystko za 14k. Sama sonda 500 zł. W Biawarze moduł i sonda coś koło 1500 zł. Moduł internetowy następne 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł jest, sonda opcjonalnie, ale kosztuje 500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że maksymalnie doposażony Biawar jest droższy niż Blackstar z sondą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ~14,5k jest szansa na doposażonego Blackstara jeśli dobrze rozumiem. Czy to gra warta świeczki?

co ma ten Blackstar, że tak go poleca tyle osób? co powoduje tą "bezobsługowość"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kust0 napisał:

wychodzi na to, że piec 8800 netto + 2200 netto zbiornik 300l + regulator pokojowy 650 netto (widziałem na innej stronie 599 brutto ale pomijam) + czujnik temp zewnętrznej 69 netto = 11719 netto +8%VAT = 12656,52 brutto - dane ze strony pellux.pl

Do tego jeszcze modul sondy  1600 jak dobrze pamietam. Blackstar z sonda 17000.

https://www.pelletexpert.pl/product-page/kocioł-na-pellet-blackstar-12kw-280l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, 14k bez sondy, sonda 500 a tutaj cena 17k. Benton gdzie jest do wzięcia za takie ładne pieniążki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są ceny katalogowe. Osobiście brałbym Blackstara, ale tylko gdybym dostał dobrą dotację, bo te obecne ceny pelleciaków to kosmos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kust0 napisał:

wow, 14k bez sondy, sonda 500 a tutaj cena 17k. Benton gdzie jest do wzięcia za takie ładne pieniążki?

A choćby tu

http://sanitsystem.pl/id,2091/prod,kociol-na-pellet-blackstar-+-12kw_280-+-montaz_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Visitor1230 napisał:

Wydajac na kociol 17 K wolalbym juz dolozyc i wziac taki RTB.

https://www.pelletexpert.pl/product-page/kocioł-na-pellet-rtb-10-3-12kw

RTB to już najwyzsza półka, ma wszystko. Nawet wymiennik kotła czyszczą dysze z kompresora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poziom 20k za piec i ~5k za komin, z którego jeszcze mogę zrezygnować to już moment gdzie za pewnie 4k wiecej miałbym pompę ciepła. Niestety nie stać mnie na tę chwilę na taki wydatek dlatego rezygnuję z pompy na rzecz uczciwego pelleciaka, chciał nie chciał muszę rezygnować z pewnych funkcjonalności kosztem łagodniejszego wymiaru cenowego

ten blackstar+ to RTB czy NBE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieklorz Napisałes wyraźnie że rozwiązania podobne do Ecomatu i Venmy. Wymiennik jak wymiennik, znalazłem coś podobnego wpisując Klaster Pleszew

dc462a_kociol-klaster-5-12kw-5-klasa-ecodesign-zdjecia.jpg.892a9304be5c41edacbcc699e999f10c.jpg

 

Jak chcesz nas utwierdzić że się mylimy i że to nie zwykła retorta z zapalarka to wrzuć jakiś rysunek przekrojowy.

 

 

Panowie, mówimy o cenach katalogowych. Wiem z autopsji że Blackstara 12KW można za 14k kupić z sondą i jeszcze Stanleyowskim kompresorem gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kust0 napisał:

Panowie poziom 20k za piec i ~5k za komin, z którego jeszcze mogę zrezygnować to już moment gdzie za pewnie 4k wiecej miałbym pompę ciepła. Niestety nie stać mnie na tę chwilę na taki wydatek dlatego rezygnuję z pompy na rzecz uczciwego pelleciaka, chciał nie chciał muszę rezygnować z pewnych funkcjonalności kosztem łagodniejszego wymiaru cenowego

ten blackstar+ to RTB czy NBE?

Blackstar i RTB to dwa różne kotły z jednej firmy NBE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kust0 napisał:

Panowie poziom 20k za piec i ~5k za komin, z którego jeszcze mogę zrezygnować to już moment gdzie za pewnie 4k wiecej miałbym pompę ciepła. Niestety nie stać mnie na tę chwilę na taki wydatek dlatego rezygnuję z pompy na rzecz uczciwego pelleciaka, chciał nie chciał muszę rezygnować z pewnych funkcjonalności kosztem łagodniejszego wymiaru cenowego

http://www.ferroli.com.pl/uploads/c47521778235511962c8eecfdb5ec104e952b5a7.pdf

http://www.ferroli.com.pl/uploads/ae809677a7bef6f78808b1c014d2c3ebe42deea1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że wkrótce, przy tak galopujących cenach pelleciaków, ludzie zaczną z nich rezygnować na rzecz pomp ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poczytasz o serwisie i możliwych awariach to niektórzy liczą pieniądze. Tutaj awaria nie kosztuje kilkaset złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U sąsiada pompa hula 12 lat i nie miał żadnej awarii. Wyolbrzymiasz trochę

Równie dobrze może paść sterownik w Twojej Lagunie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.