Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet nie osiąga temperatury zadanej 55 stopni


lhanusz

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Benton661 napisał:

Psim obowiązkiem tych Panów, którzy montowali ten palnik jest prawidłowy montaż obiegu kotłowego przystosowanego do spalania pelletu, a także przeróbka samego kotła, z zamontowaniem czujnika spalin  i zawirowywaczami . Jakby byli profesjonalistami, a znam takich, na końcu ustawiliby  palnik za pomocą analizatora spalin...

Ja mam u siebie też zamontowany ecopalnik, i firma która to robiła ( przedstawiciel ecopalnik ) wykonała zawirowywacze, na koniec ustawili palnik analizatorem spalin, nie musiałem im o tym mówić, sami wiedzieli co mają robic.

Jeżeli u ciebie był serwis z siedziby firmy to odwalili syf na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jameess napisał:

Ja mam u siebie też zamontowany ecopalnik, i firma która to robiła ( przedstawiciel ecopalnik ) wykonała zawirowywacze, na koniec ustawili palnik analizatorem spalin, nie musiałem im o tym mówić, sami wiedzieli co mają robic.

Jeżeli u ciebie był serwis z siedziby firmy to odwalili syf na maxa.

Rozumiem. Byli busem wyklekonym 2 panów i niby 100% ta firma eco palnik. Myślicie że mam szansę żeby mi to poprawili? Kicha że jak byli nie wiedziałem że mam górę zapowietrzona całą.....no bo oni się tak podniecali że tak super temperatura rośnie jak pół domu nie grzala.....Swoją drogą powinni to sprawdzic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak jak radzą koledzy zawirowywacze na pułki , na tylną ścianę wymiennika tam gdzie uderza płomień płyta szamotowa 3 cm , uszczelnić wszystkie drzwiczki ( nowe sznury ) drzwiczki popielnika też , bo w śmiecuchach z tym uszczelnieniem to różnie jest.Jeśli grzejesz zasobnik CWU razem z CO to bojler powinien trochę ratować temp powrotu , a jak nie to włącz bojler na stałe a najwyżej dołóż zawór temperaturowy na wyjściu CWU żeby nie poparzyć domowników . Dołożył bym jeszcze RCK na czopuch . To oczywiście tak na ten sezon bo przeróbka kotła i instalacji się kłania na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem jeszcze raz temat i sprawa ma się tak:

Zamontuj zawirowywacze jak radzą koledzy i będzie ok. Kocioł sie z czasem "wypali" i cały syf z kotła "odejdzie" u mnie była tak samo.

 

Masz sterownik Key SPGM

Palnik masz ustawiony na 80% mocy, ustaw na 100 i przeczytaj instrukcję od sterownika za 20 razy.

Twój panik ma moc 20 albo 30 Kw tylko takie są.

Masz w ogóle termostat pokojowy?  i jaką temp masz tam zadaną? Jaką histerezę?

Widzę że masz włączony 2 obieg jak jest sterowny? jakiś zawór 3 drogowy, siłownik? Masz załączoną pogodówkę?

Masz dobry palnik i sterownik, problem jest tylko z tym ze nie masz pojęcia o ustawieniu odpowiednim sterownika pod twoją instalację bo palnik da radę na pewno.

Proponuję żebyś zobaczył tutaj:

http://eco-palnik.pl/kontakt/

I zadzwonił na numer konsultacji technicznych, tylko żebyś był przy kotle to wtedy facet z infolini ecopalnik ci na pewno pomoże. Chociaż jak jesteś totalnie zielony to nie wiadomo jak może być.... Ale gość ma mega wiedzę i jest bardzo cierpliwy ;)

No i nie dałeś schematu jak koledzy prosili wcześniej a bez tego to jest gadanie o du....ie Maryni.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno miedź i ocynk nie powinny być w jednej instalacji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zawirowywacze na poziome półki  to wstawiała  też tekla do kotłów na pellet.

Wg mnie najważniejsze jest to co jest w kotłowni zaraz za kotłem, nawet na 100 analizatorach nie ustawi się kotła mającego np za niską temp powrotu,

Pisałem o tym wczoraj a nadal nie ma o tym odzewu co i jak tam jest.

dodatkowo trzeba ograniczyć moc tego palnika, gdyż wymiennik jest za mały do takiej mocy palnika i ciepło nie jest odbierane przez kocioł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik masz ustawiony na tryb pracy auto( opcja 1.4) co oznacza tylko że na podstawie zew. czujnika temp. i wartości jakie tam ustawisz kocioł przełącza się na tryb lato lub zima, oczywiście nie wiadomo czy masz czujnik zewnętrzny.........

I nie ma tam ustawień na pracę kotła ręczną i automatyczną jak napisałeś.

 

Dalsze pisanie w tym temacie jest stratą czasu bo nie wiadomo jak to wszystko jest spięte. I użytkownik nie odpowiada na oczywiste pytania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jameess napisał:

Palnik masz ustawiony na tryb pracy auto( opcja 1.4) co oznacza tylko że na podstawie zew. czujnika temp. i wartości jakie tam ustawisz kocioł przełącza się na tryb lato lub zima.

I nie ma tam ustawień na pracę kotła ręczną i automatyczną jak napisałeś.

 

Dalsze pisanie w tym temacie jest stratą czasu bo nie wiadomo jak to wszystko jest spięte. I użytkownik nie odpowiada na oczywiste pytania.

 

 

Nie mam żadnych czujników zewnętrznych. Jest regulator pokojowy który mierzy temp wewnętrzna i na nim mam tryb auto czyli że on ma działać albo tryb manual gdzie sterownik idzie do zadanej temp np 50 stopni i przechodzi w praca minimalna czy tam tryb "uspienia"  jak spadnie poniżej histeria to znowu ciągnie do tej temp i tak w kółko. Kamilem cały czas na regulatorze bo w domu miałem 22 stopnie i piec chodził Max godzinę dwie żeby nagrzać dom do 23 stopni i się rozlaczal. Ale chciałem zobaczyć ten drugi tryb właśnie manual. Wtedy być może na kotle było 46 i jak miało nagrzać w domu o 1 stopień to nie było problemu. Problem okazal sie jak mu zadalem 55 czy 60 na kotle i za nic w świecie nie mógł złapać tej temp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku czy ty umiesz czytać po Polsku ze zrozumieniem? nie podałeś informacji o jakie pytałem, ja i koledzy.

Nie wiem jaki masz termostat pokojowy, BO NIE NAPISAŁEŚ, ale wiem na pewno ze to nie jest termostat producenta sterownika KEY tylko jakiś tam termostat który ma jedna z opcji nazwaną "TRYB MANUAL" cokolwiek on znaczy, bo sterownik kotła tego trybu nie ma na pewno.

Jeżeli nie masz czujnika zew. do dlaczego masz ustawiony tryb pracy na auto?

Z całej tej pisaniny wynika że kompletnie nie ogarniasz tematu i tłumaczenie ci czegokolwiek jest stratą czasu.

Dzwoń najlepiej po panów którzy montowali ci ten palnik, niech podjadą, przeszkolą i pokażą ci palcem co i jak, łaski nie zrobią bo za to wzięli pieniądze.

PS.

Z czasem przy odrobinie chęci ogarniesz sterownie palnikiem, ale na to potrzeba czasu ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, on nie musi ogarniać tematu, za to powinni to wiedzieć papraki którzy mu to zamontowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eliks napisał:

Wiesz, on nie musi ogarniać tematu, za to powinni to wiedzieć papraki którzy mu to zamontowali. 

Oczywista sprawa, ale na odległość pomoc dla kogoś kto nie ogarnia jest często niemożliwa mimo szczerych chęci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu ‎2019‎-‎10‎-‎05 o 22:44, lhanusz napisał:

W popielniku coś jest pod tymi rurami grzewczymi. Z boku mam taki mechanizm niby czyszczący ruszta. Swoją drogą trochę się nagrzalo podłogowka ustawiłem na Maxa bo coś słabo grzala podałem jej tyle co na grzejniki i mam podłogę mega ciepla:) swoją droga urosła temp na piecu do 49 stopni i podejrzewam że wolno bo wolno ale będzie rosnąć. Rozpalanie było o 17. O godzinie 20.08 wrzuciłem worek pelletu 15kg bo było pusto i już mamy 22:43 A pelletu jest bardzo mało i to mnie martwi że tyle pali.....

na podłogę max 55 st.

chcesz żeby ci podłoga popękała? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ze autor powinien mieć ogrzewanie elektryczne. Wtedy by to ogarnął.
Gdzie jest ten cholerny schemat instalacji.?
Do kotła można sobie nawsadzac czego się chce a u tak bedzie dupa jak instalacja do bani.
Kolego ogarnij się i narysuj schemat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Jeśli dalej masz problem z swoim kotłem to poszukaj serwisu lub sklepu Defro który ma na stanie kotły serii Defro ekopell są to zmodyfikowane kotły Defro Optima i tak jak pisali prędzej koledzy są one wyposażane w demontowane zawirowywacze które poprawiają przejmowanie ciepła lecz ochładzają spaliny więc kaplica jeśli masz stary ceglany komin. Tylnie i boczne ścianki płyty ceramiczne żeby palnik ci się przez płaszcz nie przepalił. Wiem też że są dodane płyty ceramiczne nad palnikiem celem lepszego wychwytywania pyłów niestety nie wiem ile ich jest i w jakim rozstawie. Co do palnika to napisz czym palisz bo nie znalazłem i czy wykonałeś ważenie przed pierwszym rozpalaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.