Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł nie osiąga zadanej temperatury


JeyJey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kocioł Marki Defro Komfort Eko Duo 25kW nie używany od 2017 ponieważ dom w którym stał razem z nim był na sprzedaż i zostałem nowym właścicielem.Wczoraj postanowiłem go uruchomić więc odpowietrzyłem cały układ. Chyba istotną rzeczą jest to że rozpalałem go na "trybie ręcznym" a dopiero potem przełączyłem na automatyczny i sprawa wygląda tak iż temperatura zadana wynosi 55 stopni bo taką chciałem osiągnąć a temperatura kotła waha się pomiedzy 39-41 stopni i za żadne skarby nie chce iść wyżej. Jeszcze jedną rzeczą która mnie intryguje jest cały czas "tykająca" pompka która idzie od kotła i pcha  wodę na cały dom. Może ktoś mi coś poradzić bo pierwszy raz mam do czynienia z takim kotłem.

CAM00015.jpg

CAM00016.jpg

CAM00017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz bieg na pompce zobacz, czy wtedy kocioł dobije ?

 

Może chałupa mocno wychłodzona i bardzo duży odbiór ciepła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać jakieś parametry odnośnie spalania  jaki palnik, ile podaje ile przerwy jakieś fotki jak wygląda kopczyk na palniku? zakładam że prozaicznie masz ustawione zbyt małe dawki paliwa do tego mocno wyziębiony budynek  i piec sie nie wyrabia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby pompa zablokowała piec szybko doszedł by do zadanej.

Na początek nie panikuj, bo pewnie chata wychłodzona, daj jej minimum dobę na dogrzanie, wyziębiony dom jest jak pusty akumulator który trzeba od początku naładować ciepłem, każda ściana, podłoga, sufit, mebel, musi byc naładowane ciepłem by później tylko to podtrzymywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz sobie ilość pomieszczeń do nagrzania . Chodzi o to by szybko nie tracic ciepla które piec robi . Później stopniowo dogrzewaj ta reszte . Trykajaca pompka może robić tak gdy jest zbyt duza różnica temperatur miedzy jej środkiem a tym co jest poza obudowa . Mozesz ją owinąć czymś i później sprawdzić czy tryka . Moja tak wlasnie robi bez dodatkowej izolacji . Mozliwe że też już zbliża się Ci zakup nowej pompki bo ta stala i jest po prostu zasyfiala . Miej to na uwadze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, o6483256 napisał:

Zmniejsz bieg na pompce zobacz, czy wtedy kocioł dobije ?

 

Może chałupa mocno wychłodzona i bardzo duży odbiór ciepła ?

Od początku jest ustawiona  na najniższym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kriters64 napisał:

Gdyby pompa zablokowała piec szybko doszedł by do zadanej.

Na początek nie panikuj, bo pewnie chata wychłodzona, daj jej minimum dobę na dogrzanie, wyziębiony dom jest jak pusty akumulator który trzeba od początku naładować ciepłem, każda ściana, podłoga, sufit, mebel, musi byc naładowane ciepłem by później tylko to podtrzymywać.

No właśnie kilka godzin temu minęła doba ale poczekam jeszcze i zobaczę co się bedzie działo ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jak to wyglądało jak mieszkałem W Danii, od czasu do czasu dzwonię do mojego taty by nagrzał mi sypialni bo przyjeżdżam na weekend, mieszkał sam chata 200 M/2 grzał tylko salon kuchnię i łazienkę, reszta by grzejniki nie zamarzły, zawsze było tak że sypialnia dla mnie się rozgrzała po 3 dniach jak wyjeżdżałem :) a do tego czasu kładłem się do zimnego łóżka do wilgotnej pościeli, wszystko czego by się nie dotknął było zimne i wilgotne przez 3 dni.

Co do zdjęcia palnika, to widać że ostro pracuje, robią się kalafiory a płomień jasno biały, pewnie palnik na pełnej mocy chodzi, ja bym zmniejszył tylko siłę nadmuchu na 30 bieg, co do reszty ustawień sterownika się nie wypowiem bo takiego nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa w podawaniu , chyba chodzi o czas między podaniami . Znniejsz to do 2 minut . Na moje oko masz mało opału dużo powietrza . Je też zmniejsz do 30 -32 . Czyli dmuchawa nieco nizej . Przerwa o minutę nizej . Oczyść palnik z kalafiorow i obserwuj po dwóch godzinach jak nie dygnie do przodu dodaj mu paliwa więcej  czas podawania na 8 .i obserwacja .jak mało zaś dodaj kolejna sekunde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam defro komfort eko 20kw i z tego co widzę to ty masz chyba piec z funkcją PID ale czy zwykły czy zaawansowany to już fachowca się spytaj. Przyszło mi na myśl że może masz włączoną funkcję ochronę powrotu żeby woda do pieca na powrocie wracała ciepła,

druga możliwość wyłącz funkcję PID i grzej . wentyaltor zrób na 33.

Ja mam takie parametry

1.czas podawania 7s

2. Przerwa 42s

a u ciebie 6s podawania na 3 min .

Moja rada dzwoń do najbliższego sklepu z defro w twojej okolicy i spytaj się o fachowców, którzy instalują dla takiego sklepu piece u klienta.

Przed sezonem zimowym też miałem problem i musialem zamówić fachowca. Skasował 350 zł i piec śmiga , a pozatym nie martw się 

prawda jest taka, że dopiero po roku można zrozumieć działanie piece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.