Skocz do zawartości

dobromisia

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.09.2019 o 23:16, marcus312 napisał:

Na forum  twierdzą że dolniak spala mniej opału od kotłów podajnikowych czy też to zaobserwowałeś u siebie na podstawie użytkowania kotła podajnikowego czy pelletowego i kotła dolnego spalania.

U mnia zaobserwowalem odwrotnie.O 1/4-1/3 mniej,niž dolniak.Proste,dolniak mial zasyp 24Kg,nie utrzymal grzac z tym i na malej mocy dlužej,niž 12 god.Podajnik na malej 48god.Tutaj jest oscednosc.W mrozach jest to fifty/fifty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



hektoras dzięki wielkie za puentę w dyskusji :)  która w pewnym momencie zasadniczo odbiegła od meritum sprawy...
masz absolutną rację i ja w 99% jestem zdecydowana na eko, kusi mnie SKAM ( o którym tak wielu dobrze pisze), niemniej z racji braku serwisu i dostępności w podlaskim, wybiorę DEFRO  EKO KOmfort lub Eko KOmfort PZ (- róznica tylko w retorcie żeliwnej > a  sądzę, że w miarę przyzwoity piec). Co sądzisz?


Koleżanko ja jestem z pomorskiego,okolice Słupska i również nie ma u mnie Skama w sprzedaży,ani jego serwisu. Ale kocioł zakupiłem bezpośrednio od firmy go produkującej, wysyłają kurierem. Zamontowałem go sam korzystając z wiedzy i schematu zaczerpniętego z tego forum...A co do serwisu to według mnie w samym kotle nic nie powinno się zepsuć. Jak już to w jego osprzęcie,czyli sterowniku,motoreduktorze. Kontaktuj się z kolegą Pieklorzem i on Ci powie co i jak. Według mnie bierz Skama,ale oczywiście zrobisz jak uważasz.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2019 o 10:14, hektoras napisał:

marcus co ty tym wpisem chcesz tutaj osiągnąć ?????????     To nie ma nic wspólnego z tym co autorka tematu oczekuje co do swoich oczekiwań i realnych rozwiązań które by w przyszłości były zadowalające . 

Jako że dyskusja skręciła na poprzedniej stronie trochę w kierunku testów spalania to przy  okazji chciałem podpytać jak wyglądała sytuacja w ilości spalonego opału odnośnie używania w tej samej kotłowni kilku różnych kotłów między innymi DS i pellet ekogroszek .Myślę że i taka informacja będzie przydatna dla autorki tematu bo w końcu chodzi tu też o ekonomię.

 

12 godzin temu, bercus napisał:

U mnia zaobserwowalem odwrotnie.O 1/4-1/3 mniej,niž dolniak.Proste,dolniak mial zasyp 24Kg,nie utrzymal grzac z tym i na malej mocy dlužej,niž 12 god.Podajnik na malej 48god.Tutaj jest oscednosc.W mrozach jest to fifty/fifty.

Dzięki za potwierdzenie bo ja też to samo zaobserwowałem na korzyć kotłów podajnikowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

 W stosunku do pelleciaka jaki mam teraz. Dawniejsze palenie wygladalo jak ponizej. Na starym dolniaku spalalem 10mp drewna i 1 do 1,5 Tony wegla.  To odpowiada okolo 7,5 do 8 Ton peletu jak dobrze policzylem. Potem byl kociol podajnikowy.Na sam sezon szlo  przed ociepleniem i jak juz sie nauczylem w podajnikowcu palic 2,5 Tony grochu. Co odpowada 3,6 Tony pelletu. Po ociepleniu szlo grochu jakies 1,8 do 2 ton. Odpowiednio 2,9 Tony pelletu. Otatni sezon pelletu poszlo jakies 2,8Tony. A grzalem jeszcze do konca maja. Kociol 12 kW, bufor i panele PV. Myk w tym wszystkim taki, ze pellet daje jakies 30% mniej ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popcorn co do twojej rady to może poprawię lub doprecyzuję - nie motoreduktorze a  PALNIKU  !!!   Sterownik - zgadzam się że to jeden z najważniejszych  podzespołów  no i dodałbym jednak że wymiennik kotła to także ważne a ważniejsze jeszcze sposób/możliwość łatwego jego czyszczenia

Dobromisia co do Twego wyboru to nie mogę  doradzić rzetelnie bo nie  doświadczyłem ich pracy.  Co do producenta to najlepiej poczytać na tym forum i samemu wyciągnąć wnioski.  U mnie /podkarpacie/ są użytkownicy takich kotłów że i serwis jest  także daleko dlatego może rozważ i taką propozycję co ww proponuje.  

Poszukaj  na str. producentów sterowników jakie kotły mają w twojej okolicy  i może kontakt bezpośredni  ewent. tytaj na forum znajdziesz wielu użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak decyzja by była w stronę Skama czy ewentualnie Klastra5-24

Pani polecałbym na nowym Argos PID Plus. Prosty w obsłudze,nieprzeładowany automatyczny sterownik z obsługą 3pomp, mieszacza, szklanym ekranem dotykowym, pomiarem ilości spalanego paliwa oraz wbudowanym modułem internetowym.

Dioob bodajże pisał, że korzysta z Sppv2. Argos PID plus zaprojektowała ta sama osoba, choć montowany i składany oraz serwisowany jest w Pleszewie w Technix. Na forum od spp będzie też pomoc w jego zakresie.

Pracuje na platformie www.ekotlownia.pl

IMG_20190903_102539327.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popcorn co do twojej rady to może poprawię lub doprecyzuję - nie motoreduktorze a  PALNIKU  !!!   Sterownik - zgadzam się że to jeden z najważniejszych  podzespołów  no i dodałbym jednak że wymiennik kotła to także ważne a ważniejsze jeszcze sposób/możliwość łatwego jego czyszczenia
Dobromisia co do Twego wyboru to nie mogę  doradzić rzetelnie bo nie  doświadczyłem ich pracy.  Co do producenta to najlepiej poczytać na tym forum i samemu wyciągnąć wnioski.  U mnie /podkarpacie/ są użytkownicy takich kotłów że i serwis jest  także daleko dlatego może rozważ i taką propozycję co ww proponuje.  
Poszukaj  na str. producentów sterowników jakie kotły mają w twojej okolicy  i może kontakt bezpośredni  ewent. tytaj na forum znajdziesz wielu użytkowników. 
A widziałeś kolego palnik SV200 na własne oczy,czy tylko na zdjęciach??? Co ma się w nim zepsuć,ruszt czy korpus?? Co do sterownika to mam Iryd PID i jestem zadowolony. Bez bajerów i innych wodotrysków,taki mały niepozorny KOMBAJN

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.