Skocz do zawartości

dobromisia

Rekomendowane odpowiedzi

Ok Panowie, potrzebuję pomocy, choć "blondynką z kawałów" nie jestem. Im więcej zagłębiam się w temat, tym więcej wiem, ale gorzej z decyzją.

Dom w zabudowie szeregowej - środkowy

- metraż dół 145mkw ( podłogówka + mały grzejnik w łazience ) przeznaczona pod gabinety kosmetyczne, znikome zużycie wody

- metraż góra 190mkw (grzejniki) - puste teraz , w przyszłości pod najem.

Czyli 2 obiegi. Dół zrobiony miesiąc temu, więc musze zmienić piec. Na ten moment wisi jeszcze stary.

Wybór padł na gazowy, jednofunkcyjny kondensacyjny z zasobnikiem cwu ok 150l. 

Dostępność firm w mieście: Veissman, Vaillant, Buderus, Junkers, Bosch, Tekla, Thermagen, Beretta, Brotje, KOŁTON, HKS LAZAR,  MPM Projekt, Defro, Dietrich i pewnie więcej. Z serwisem nie powinno być problemów. Hydraulik wiedzę ma, ale też współpracuje z jedną z hurtowni, więc sugeruje to, co tam się sprzedaje. Oczywiście, w każdej hurtowni to samo. Osobiście na 90% zdecydowana jestem na Buderus Logamax 172i =35h = cena za sam piec 8900zł + zasobnik wody Kospel za 1100zł ( nie widzę sensu przepłacać za markę)

https://kociolgrzejnik.pl/pl/p/Kociol-gazowy-kondensacyjny-jednofunkcyjny-Buderus-GB-172i-35H-Czarny/2335

https://www.bridom.pl/kospel-sw-termo-max-140?gclid=EAIaIQobChMInYu0rrG65AIVT-aaCh26Xgs2EAQYASABEgITavD_BwE

I teraz to co dla mnie ważne:

- niezawodność, łatwość obsługi, części nie za miliony monet ( np, gdy coś się zepsuje, to, żeby nie wymieniać np całego palnika, tylko zużytą faktycznie część)

- przyzwoite zużycie gazu, czyli wydajność pieca ( wiem, że to zależy również od instalacji i ustawień pieca, ocieplenia, etc)

- cena 

Proszę o sugestię , gdyż chętnie zapłacę mniej za piec, moje max to 9000zł .

Dziękuję ślicznie :)

PS Gdyby Panowie byli łaskawi rzucić okiem jeszcze na mój wątek w kotłach z podajnikiem, to już w ogóle byłabym przeszczęśliwa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to ma być kocioł dla blondynki, a one lubią dużo zabawy , więc dzisiaj cały dzień był "tłuczony" temat pelletu i eko groszku, czyli droższych i bardziej kłopotliwych rozwiązań - a takie rozwiązania blondynki lubią najbardziej!.

Drogo w instalacji, drogo w eksploatacji i dużooo kłopotu z kotłem i dlatego temat gazu nie był pewnie ruszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sambor napisał:

Kolego to ma być kocioł dla blondynki, a one lubią dużo zabawy , więc dzisiaj cały dzień był "tłuczony" temat pelletu i eko groszku, czyli droższych i bardziej kłopotliwych rozwiązań - a takie rozwiązania blondynki lubią najbardziej!.

Drogo w instalacji, drogo w eksploatacji i dużooo kłopotu z kotłem i dlatego temat gazu nie był pewnie ruszany.

Ależ ile sarkazmu i ironi w wypowiedzi... zamiast doczytać, Pan Sambor ocenia i to w bardzo "typowy" i niesmaczny sposób. Nieładnie. Byłabym zobowiązana o rzeczową poradę, gdyż każdy z nas jest fachowcem w swojej branży. 

Budynki są dwa, dwie inne lokalizacje, dwie różne możliwości i oczekiwania >>> dwa zapytania !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dobromisia napisał:

Junkers jest już niedostępny, dzwoniłam do nich. Tylko Bosch jest w zamian.

To chyba u nich, normalnie są dostępne.

dniu 7.09.2019 o 23:41, sambor napisał:

Kolego to ma być kocioł dla blondynki, a one lubią dużo zabawy , więc dzisiaj cały dzień był "tłuczony" temat pelletu i eko groszku, czyli droższych i bardziej kłopotliwych rozwiązań - a takie rozwiązania blondynki lubią najbardziej!.

Drogo w instalacji, drogo w eksploatacji i dużooo kłopotu z kotłem i dlatego temat gazu nie był pewnie ruszany.

Tylko gaz dla wygodnych i tych co nie chcą się doktoryzować z ekogroszków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.