Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koszt montażu/uruchomienia pieca Kostrzewa.


zelik20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam zakupić piec Kostrzewa Twin Bio Luxury Compact 12-16 kw, do ceny zakupu pieca należy doliczyć koszty montażu/ uruchomienia przez serwis autoryzowany i tu pojawia się moje pytanie. Jakiego rzędu są to kwoty???

Proszę o informację ile inni użytkownicy forum płacili za takie usługi. Chodzi mi o robotę (montaż, uruchomienie, odpalenie, konfigurację), plus materiały ( pompa CO, zawór 4-drożny z siłownikiem, wpięcie w istniejącą instalację, inne potrzebne pompy i "gadżety" ).

Jakiej mocy piec zakupić jeśli na stronie otrzymałem taki wynik http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5x8i ???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w temacie, ale wspominał o nim hydraulik z którym rozmawiałem jakiś czas temu, chodziło o ochronę powrotu kotła czy jakoś tak, sorrki jak coś przekręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gonzo19 napisał:

 a Ty będziesz się bujal z tym 

Ja mam 4D i pompe na powrocie i sam to wszystko montowałem... Możesz mi napisac gdzie i na czym mam się bujać? Temp powrotu zapewniona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40,  zwróć uwagę na to co napisałeś w pierwszym zdaniu na końcu.  To jest sedno całej sprawy. To że Ty masz i w miarę Ci działa, nie znaczy że to jest dobre. 

 

@zelik20, zawory 4D są dobre ale dla starych piecy węglowych i dla nich je wymyślono aby była namiastka ochrony powrotu nie ingerujac specjalnie w instalację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu ‎2019‎-‎08‎-‎11 o 20:20, Gonzo19 napisał:

@Trener40,  zwróć uwagę na to co napisałeś w pierwszym zdaniu na końcu.  To jest sedno całej sprawy. To że Ty masz i w miarę Ci działa, nie znaczy że to jest dobre.

to już jest dwóch, bo ja też mam 4d z siłownikiem w dodatku i działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba uprzedzić inwestora że jak 4d to pompa dodatkowa pompa na krótkim obiegu będzie potrzebna. Tego pewnie instalator nie wspomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎08‎-‎11 o 19:15, Gonzo19 napisał:

I dlaczego chcesz się skrzywdzić tym zaworem 4D?

a dlatego choćby

cytat z instrukcji dla kotła bioslim (i nie tylko, ale na pelet):

7.5. POŁĄCZENIE KOTŁA Z INSTALACJĄ GRZEWCZĄ

UWAGA: Zaleca się, aby kocioł został podłączony do układu instalacji grzewczej wyposażonej w zawór czterodrogowy. Zaletą proponowanego sposobu podłączenia kotła jest funkcja ochrony kotła przed niskotemperaturową korozją, co zapobiega przedwczesnemu jego zużyciu.

Mieszanie czynnika grzewczego realizowane przez zawór czterodrogowy jest związane z koniecznością dostosowania temperatury w instalacji w zależności od zmian temperatury zewnętrznej. Montaż zaworu mieszającego jest konieczny, jeżeli temperatura zadana kotła będzie poniżej 60°C. W celu ochrony przed „korozją niskotemperaturową” kotła w zaworze czterodrogowym zamontowanym na powrocie następuje podniesienie temperatury wody powracającej z instalacji grzewczej w wyniku mieszania z wodą podgrzaną w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i tak potrzebujesz pompy kotłowej. A na ochronę powrotu są lepsze rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andy1111 napisał:

a dlatego choćby

Tylko dlaczego później krzyczycie że zimna woda zalewa wam kocioł?

Wielokrotnie było pisane że do kotła na pellet zaw 4-D to ostateczność, nie ważne czy z pompą kotłową czy bez pompy!

Instrukcje od czasu kiedy paliwem był węgiel mało co się zmieniły a jednym z przeżytków występujących w nich jest zaw 4-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to co można tam da2091847674_schematinstalacji.thumb.jpg.5ccde086d36c2180bc3db4051fa06ede.jpgć zamiast tego zaworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak jest włączona ochrona to piec częściej stoi niż pracuje . dobrze ze grzejniki są nastawione na 55 i powrót miesza się z podłogówka i powraca 45 stopni  do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak mniej więcej do zelik20 u mnie kostrzewa 12  kw palnik vg , cała kotłownia prawie 20 tys.  a same uruchomienie to 300 zł jakoś tak,

ale był w cenie .Ale już wiem ze to było dużo kasy za taki materiał i taka prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mirgr napisał:

witam to co można tam dać zamiast tego zaworu?

W jakim celu chcesz to zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sambor napisał:

Wielokrotnie było pisane że do kotła na pellet zaw 4-D to ostateczność

po co w takim razie kupujemy piece od producenta, który zaleca takie rozwiązanie? zacznijmy sami spawać i wtedy mamy dowolność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Andy1111 napisał:

po co w takim razie kupujemy piece od producenta, który zaleca takie rozwiązanie? zacznijmy sami spawać i wtedy mamy dowolność

Przecież o tym też pisałem - to po prostu przeżytek wzięta żywcem instrukcja z kotła na węgiel .

Niektórzy producenci zalecają zaw 3-D i sprzęgło - czyli wielki skok jakościowy w instalacji wokół kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sambor napisał:

 

Niektórzy producenci zalecają zaw 3-D i sprzęgło - czyli wielki skok jakościowy w instalacji wokół kotła.

To powinno być w DTR każdego kotła pelletowego

Najczęściej to pewnie wygląda tak

"Panie, po co mi to sprzęgło, zawór i dodatkowa pompa, co kosztuje 1500zl , jak sąsiad ma 4d za 400 zł... Chceta mnie tylko naciągnąć na kasę ".... :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego myślę, że każdy szanujący się producent powinien zmienić swoje dtr-ki i zrezygnować z 4d pod groźba utraty gwarancji i problemy by się skończyły... Niby tak niewiele trzeba, a jak widać sami producenci nie uczą się na błędach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stałej pompie i dodatkowej pompie na powrocie 4d może jeszcze jakoś ujdzie... Ale przy pelleciakach ludzie stosują harmonogramy, pracę od termostatu itd... wtedy sam 4d nie jest w stanie zapanować nad taką "rozbujaną" instalacją, co sprawia, że jest okresowo zalewany zimną wodą i pracuje niestabilnie... Do tego włączona ochrona powrotu na 50-55 stopni , zadana na kotle 60-65 stopni i problemy gotowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.