Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Sigma 24kw, tryb letni, nadzór i problem z kopczykiem


Awek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z kopczykiem w trybie letnim. Strasznie się zapada. 

Mam sigma defro 24kw, jest juz ustawiony na 25 procent mocy a dalej przebija o 10 stopni. 

Zmienilem ustawienia w nadzorze. 

Czas podawania z 1s  na 2s.

Przerwe z 6min na 4min

Siła nadmuchu z 100 do 80.

Pale eko z piast Ziemowit 24kj, 

Na zimę miałem eko z Bobrka 27kw, próbowałem nim palić ale się strasznie spiekal - a miałem już ponad 10dodane do powietrza. 

 

Czy coś można jeszcze zmienić? Przy 60 stopniach włącza się wiatrak na 1 procent, zaczyna się praca a temp szybko wzrasta. 

Wiadomo że kocioł jest trochę przewymiarowany ale nie chce go na lato wyłączać. 

Do tego strasznie się kopci przy otwieraniu drzwiczek. Nigdy tak nie było.. 

Proszę o pomoc. 

Screenshot_20210508-205132.jpg

Screenshot_20210508-205122.jpg

IMG_20210508_210206.jpg

IMG_20210508_210154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Brak jest informacji dot parametrów pracy. Praca w PID czy w dwustanie ? ale chyba widzę że w PID. Wiatrak 80 % to chyba w nadzorze- tu leży problem, pewnie włącza się często i długo i przy takiej mocy dmuchawy nie dziwię się że dziura na palniku. W sterownikach tech nadzór fabrycznie był ustawiany 1 s co 3 minuty, wentylator co 7 minut po 30 sek. obroty 30 %, jeżeli uciebie jest fabbrycznie to samo ustaw tak jw. i przy nadzorze nic nie kombinuj. Podaj jesze parametry pracy, tu też do trybu letniego mogą być potrzebne korekty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.